Leads Access і Ліди на Facebook

261
4 хв.

Leads Access — інструмент, що дозволяє отримати доступ до даних про ліди в Business Manager. У розділі Leads Access можна:

 • вирішувати, кому давати доступ на скачування даних про ліди,
 • контролювати доступ фахівців,
 • визначати перелік партнерів, яким будуть доступні для скачування дані,
 • контролювати, які CRM-системи будуть підключені.

За замовчуванням інформація про ліди доступна усім адміністраторам бізнес-сторінки Facebook. Доступ можна і обмежити: в такому випадку за необхідності його видає адміністратор сторінки вручну, активуючи меню Leads Access. Для цього вводяться імена людей, партнерів або CRM-систем, які зможуть скачувати інформацію.

Leads Access потрібен не всім, хто налаштовує рекламу. Насамперед це інструмент захисту інформації про клієнтів, яких принесла реклама для лідів. Використовуючи Leads Access, доступ до даних отримують конкретні адміністратори, а не всі, хто має доступ до сторінки.

Для активації Leads Access:

 • потрібно зайти в налаштування Business Manager,
 • в меню зліва вибрати "Інтеграції",
 • вибрати "Доступ до лідів",
 • на екрані з'явиться повідомлення, в якому потрібно натиснути "Налаштувати доступ",
 • вкажіть людей, яким відкриється доступ.

Відкрити доступ може тільки адміністратор, як і дати доступи до налаштування Leads Access, якщо таких у вас немає. Після налаштування доступи будуть автоматично розшарені всім адмінам, CRM-системам. Додатки, які були підключені до сторінки до налаштування, не втратять доступ до даних і продовжать отримувати оновлену інформацію про ліди.

Для нових учасників або CRM-систем доступи доведеться відкривати вручну. Без них при спробі скачування висвітиться помилка, а CRM-системи не отримають оновлення і дані про ліди.

Робота з лідами

Всі ліди потрібно обробляти. З заявками, отриманими на Facebook, можна працювати двома способами: за допомогою CRM-системи або центру внутрішніх лідів.

CRM-система — програмне забезпечення, яке автоматизує стратегії взаємодії з клієнтами. З її допомогою простіше стежити за бізнес-процесами і покращувати їх, підвищувати продажі, оптимізувати роботу з замовниками і всередині колективу, аналізувати результати. У системі зберігається історія спілкування з клієнтами, статус ліда видно в режимі реального часу, що дозволяє довести його до продажу.

Робота через CRM-систему зручна, але актуальна для організацій, які співпрацюють з багатьма замовниками і можуть внести в бюджет витрати на обслуговування і забезпечення системи.

Для тих, хто тільки починають роботу, є Центр лідів на Facebook. Цей інструмент дозволяє працювати з інформацією клієнтів зі сторінки компанії прямо на Facebook.

Раніше робота з лідами була більш незручною: при налаштуванні мети рекламної кампанії "Генерація лідів" заявки зберігалися у Бібліотеці форм, а для їх обробки доводилося спершу їх завантажувати. Для збору інформації доводилося вести окремі таблиці, зберігати файли, при цьому історія лідів зберігалася усього 90 днів, а після автоматично видалялася.

Інтерфейс Центру лідів набагато простіший і зручніший для роботи:

Інструменти в Центрі лідів дозволяють:

 • працювати з лідами, наприклад, нагадувати про необхідність зателефонувати замовнику, додавати замітки до інформації, призначати власників лідів;
 • сортувати ліди за датами, власниками, категоріями;
 • створювати аудиторії на основі категорій лідів;
 • розсилати електронні листи з самого Центру лідів.

Підсумки

Робота з лідами — важливий етап бізнес-процесів. Щоб не упустити важливі моменти у взаємодії з клієнтами, є два способи обробляти заявки: CRM-система або Центр лідів на Facebook.

CRM-системи — ідеальний варіант, де вся інформація зібрана в одному місці. Але не кожен бізнес готовий витрачатися на їх підключення та обслуговування. Центр лідів Facebook — свого роду міні-система CRM. Вона також дозволяє обробляти заявки, управляти доступами прямо на бізнес-сторінці.

Також не варто відкидати Leads Access Manager, який дає можливість налаштовувати доступ до даних вручну або автоматично, особливо якщо це критично важливо вашому проекту.

15 квітня 2021
5 / 5 (6 голосів)