Як проводити промо-акції та конкурси в інтернет-магазині?

24
4 хв.

Конкуренція та різні акції — відмінний та перевірений інструмент для розвитку та просування інтернет-магазину. Якщо грамотно підійти до організації та проведення конкурсу, то можна отримати великий прибуток: від здійснення покупцями цільових дій (підписок, репостів, покупок) до підвищення показника впізнаваності бренду в інтернеті. І ось сьогодні ми розповімо, як правильно їх проводити.

Правила проведення акції чи конкурсу

Якщо ви вирішили запустити якусь акційну програму, то повинні зробити її зрозумілою та доступною. Для цього пишемо правила та умови для користувачів та діючих клієнтів. Робиться це за такими пунктами:

 1. Виділіть мету акції або конкурсу. Наприклад, збільшення обсягу продажу конкретної позиції, залучення нових клієнтів чи підвищення показника впізнаваності бренду.
 1. Почніть розробку правил та умов. Вони мають бути чіткими, простими та зрозумілими. Чи не ускладнюйте те, що можна не ускладнювати. Складіть перелік тих, хто може брати участь, встановіть терміни проведення конкурсу, виділіть низку умов, які мають бути виконані для перемоги/участі тощо.
 1. Визначте механізм вибору переможця та розкажіть про нього користувачам.
 1. Обов'язково вкажіть дати проведення конкурсу (початок та кінець), а також дату оголошення підсумків конкурсу.

Реклама акції чи конкурсу

Звичайно, конкурс потрібно рекламувати та сповіщати ваших клієнтів про його проведення заздалегідь. Як це правильно зробити:

 • розробіть красивий та привабливий банер для вашого сайту (інтернет-магазину);
 • зробіть докладний та барвистий опис;
 • не забудьте розмістити інформацію про проведення конкурсу на різних сторінках магазину (банери, нагадування, сповіщення);
 • використовуйте соціальні мережі для оповіщення вашої аудиторії та залучення нових користувачів (контент для соціальних мереж може відрізнятися, залежно від формату самої мережі: від постів в інстаграмі до Тік-Ток);
 • не забудьте і про те, що ваші клієнти та передплатники допоможуть вам розшерити інформацію про конкурс своїми репостами (просто додайте це до умов конкурсу).

Розрахунок вартості та призів для учасників

Звичайно, призи мають бути цікавими та мотивуючими. Це може бути все що завгодно: від сертифікатів на покупку до якихось ексклюзивних призів та знижок. Ваше завдання – розрахувати бюджет для переможців так, щоб і приз виявився вартим, і ви не залишились у мінусі після акції:

 • визначити розмір бюджету, який ви готові виділити для проведення конкурсу/акції;
 • виберіть відповідні призи;
 • не забудьте про витрати на доставку подарунка переможцю.

Оцінка ефективності промо-акції чи конкурсу

Дослідження допоможуть зрозуміти та наочно побачити, який зиск принесла дана кампанія вашому інтернет-магазину. Для цього потрібно:

 1. Виділити та визначити ключові показники ефективності (KPI). Вони відрізнятимуться залежно від ваших бізнес-завдань і цілі конкурсу.
 2. Слідкуйте за даними та статистикою під час проведення конкурсу.
 3. Використовуйте отриману інформацію, щоб покращити майбутні промо кампанії та акційні пропозиції, а також виявити слабкі місця.

Висновки

Конкуренція — одна із найпоширеніших стратегій залучення нових клієнтів, перевірена століттями. Змінювалися прийоми та форми їх проведення, але сутність та підсумковий результат залишилися незмінними. Сьогодні, коли у вас в руках є ряд сучасних інструментів, які допоможуть досягти бажаних результатів.

Проводьте конкурси, акції серед своїх передплатників, експериментуйте, не бійтеся виявляти креативність. Адже з кожним наступним розіграшем, завдяки аналітиці та роботі над помилками, показники ставатимуть лише кращими. Від цього виграєте і ви, і ваш бізнес.

19 квітня 2024
5 / 5 (2 голоса)