Вплив Facebook реклами на контекстну рекламу

276
4 хв.

Досить часто можна почути запитання. Яка реклама працює ефективніше: Facebook чи Google? Насправді його вже можна назвати риторичним питанням, оскільки воно часто породжує суперечки серед фахівців. З першого погляду логічно відповісти, реклама Google ефективніша, достатньо подивитися в аналітику. Дійсно, дані з контекстної реклами завжди вищі та кращі, ніж за таргетом. Але чи все так однозначно? І так, і ні…

Як усі знають, контекстна реклама приваблює теплішу аудиторію, яка вже прямо чи опосередковано знайома з продуктом. CTR такої реклами значно вищий, ніж таргетованої. Але виникає розумне питання. Як ця аудиторія дізналася про наш продукт? І тут на допомогу приходить таргетована реклама. Facebook реклама спрямована на залучення більш холодних та менш зацікавлених аудиторій. Через неї ми можемо зробити перший дотик із потенційним клієнтом. Відповідно коефіцієнт зацікавленості буде набагато нижчим, ніж у разі Google реклами. Але цінність її анітрохи не менша.

Поговоримо трохи про недооціненість Facebook Ads. Усі ми звикли користатися таким інструментом для аналізу ефективності реклами, як Google Analytics. Але не забуваймо, що Facebook та Google залишаються конкуруючими компаніями. А з минулого року внутрішня аналітика Facebook недоступна. Крім того, змінилися правила збору інформації клієнта. Тепер, щоб уловити нашого потенційного покупця, недостатньо одного інструменту Facebook Pixel, потрібно налаштувати додатковий Facebook Conversion API. Усе це вплинуло не тільки на збільшення ціни за залученого клієнта, але також на аналіз аудиторії та її поведінки. І тепер один із найнеприємніших моментів, біль кожного Facebook ADS фахівця, це не сходження даних із внутрішнього кабінету фейсбук та даних гугл аналітики.

Ви можете сказати, що просто Analytics зараховує дії іншому каналу. Справді, в асоційованих конверсіях можна побачити вплив Facebook реклами в багатоканальній послідовності та шляхи прийняття рішення нашого покупця. Це так, але це створює купу незручностей в оцінюванні ефективності та звітності. З цими неточними показниками може виникнути недооцінка реклами. А точність — наше все.

Раз ми проговорили про точність, давайте наочно подивимося на цифри та графіки. Для цього тестування були взяті дані з однаковим проміжком часу. Єдиний показник, який змінювався, — це сума витрат на рекламу Facebook — вона змінилася на 283 %. І Google: вона змінилася лише на 30 %. Точні цифри, ну ви зрозуміли.

У такий спосіб ми можемо точно оцінити вплив фейсбук реклами. І подивимося, як змінилися показники ефективності в рекламі.

Facebook

Google

Перші зміни, на які звертаєш увагу, це клікабельність нашої реклами. З відключенням фейсбук, різко впала кількість клаців, і збільшилася ціна за ці ж клаци. Це може говорити, що наша аудиторія менш обізнана та прогріта. А цю роль якраз виконує Facebook.

Унаслідок нижчої зацікавленості значно впав показник сеансів на сайті.

Зменшивши бюджети на Facebook Ads, ми знизили кількість торкань із нашим потенційним покупцем. Тому ціна за дію закономірно зростатиме. Більш ніж у половину зросла ціна за транзакцію й на 57 відсотків упала кількість покупок.

Майже всі основні показники стрімко пішли вниз із відключенням одного з джерел реклами. Як виявилось, Facebook має величезний вплив навіть на Google, свого конкурента. Цей вплив ми можемо відстежити у всіх звітах та графіках. Чи то нові користувачі,

чи асоційовані конверсії.

Реклама щороку дорожчає, залучати нових покупців іноді стає невиправдано дорого. Тому, щоб отримати максимальний результат, потрібно використовувати всі канали залучення. Як ми переконалися, вони пов’язані більше, ніж здається. Лише такий підхід виведе ваш бізнес на новий рівень.

Висновки

Фейсбук та Google реклама — це не добро і зло. Тільки комплексна та згладжена їхня робота можуть дати бажаний ефект. Це вже не абстрактна думка, а послідовне вивчення та аналіз. Якщо ви хочете збільшити впізнаваність бренду та подальший продаж, тільки спільна робота цих рекламних інструментів дасть найвищий результат.

19 вересня 2022
5 / 5 (3 голоса)