Чек-лист: запуск реклами у Facebook Ads

6295
10 хв.

Таргетована реклама — один з найбільш ефективних інструментів залучення нових клієнтів. Якщо ви ще не пробували його використовувати, наполегливо рекомендуємо почати, щоб через короткий період часу залучити нових клієнтів в ваш бізнес.

У чому плюси таргетованої реклами?

 • точне влучення у цільову аудиторію за допомогою налаштування параметрів користувачів;
 • аналіз, відстеження ефективності та можливість оптимізувати стратегію;
 • великі охоплення завдяки активності користувачів і популярності соціальних мереж;
 • невелика вартість порівняно з іншими інструментами просування;
 • широкий вибір інструментів, які допоможуть збільшувати кількість конверсій.

У статті ми підготували для вас чек-лист з налаштування реклами у Facebook Ads Manager. Звичайно, ми не можемо детально описати роботу всіх доступних інструментів, адже їх в Facebook дуже багато.

Перш за все, розберемо підготовчі етапи.

 1. Аналіз проекту.

Робота з будь-яким проектом починається з детального маркетингового аналізу вашої ніші, цільової аудиторії, конкурентів, продукту або послуги. Якісно зібрані ввідні дані і обрана стратегія безпосередньо впливають на результати ваших рекламних кампаній.

 1. Вибір мети просування.

Яких цілей ви хочете досягти за допомогою таргетованої реклами — збільшення продажів, впізнаваності, просування вашої офлайн-точки, збільшення трафіку на сайт? Саме від мети просування залежить подальше формування рекламної стратегії.

 1. Підключення Google Analytics і Facebook Pixel до налаштування рекламних кампаній, це дуже важливий крок.

Завдяки пікселям Facebook ви можете оцінити дії клієнтів, створювати аудиторії і користуватися інструментами оптимізації.

Google Analytics буде трекати всі дії користувачів на вашому сайті. Ви зможете відслідковувати кількість конверсій, трафік і т.д. порівняно з іншими інструментами інтернет-маркетингу.

 1. Перевірка посадкової сторінки (сторінка, куди потраплятиме користувач, переходячи за вашим рекламним оголошенням). Перегляньте сайт з точки зору користувача. Можливо, є моменти, які можуть перешкодити потенційному клієнту зробити покупку.
 2. Підготовка рекламних банерів і оферів. Офер — це торгова пропозиція, яке підкреслює вигоду для вашого покупця або клієнта.
 3. Прив'язка банківської карти, з якої буде проводитися оплата. Для цього потрібно зайти в розділ "Білінг" у рекламному кабінеті Facebook. Тут ми будемо бачити всі транзакції, які відбувалися в нашому рекламному кабінеті.

Щоб додати новий спосіб оплати, натисніть "Налаштування платежів" у правому верхньому кутку екрану.

У наступному вікні натисніть кнопку "Додати спосіб оплати".

Введіть і збережіть ваші платіжні дані.

 1. Перевірка зв'язки ваших бізнес-сторінок Facebook і Instagram. Якщо вони не пов'язані між собою, потрібно обов'язково це зробити.

Спершу заходимо на вашу бізнес-сторінку Facebook і натискаємо кнопку "Налаштування".

Далі вибираємо пункт "Instagram", переходимо за кнопкою "Підключити аккаунт" і вводимо дані для входу в Інстаграм.

Тепер можемо перейти безпосередньо до налаштування рекламної кампанії.

 1. Вибір мети рекламної кампанії. Від вибору мети залежать всі подальші налаштування, тому перш за все визначте для себе, які завдання ви хочете закрити за допомогою таргетованої реклами.

Трафік. Якщо вам необхідно збільшити кількість переходів на сайт, дана мета точно для вас.

Впізнаваність бренду і охоплення. Завдяки цьому рекламу побачить більша кількість людей.

Залученість. Дозволяє опублікованому посту отримати більше лайків, репостів, коментарів.

Установки додатка. Мета зрозуміла з назви. Щоб відстежувати дії користувачів мобільного додатка, необхідно впровадити в додаток SDK Facebook. SDK дозволяє оцінювати дії, які роблять клієнти, а також виконувати оптимізацію для дій клієнтів в додатку.

Перегляди відео. Можна використовувати на першому етапі виходу продукту на ринок. У відеоролику розкажіть про товар/послугу, виберіть аудиторію тих, хто подивилися відео і запустіть пряму рекламу на цю ж аудиторію.

Генерація лідів. Підійде тим, у кого немає сайту, але потрібно дізнатися попит на продукт. Також допоможе порівняти, наскільки ефективні різні способи реклами, якщо є посадкова сторінка. Клікнувши на оголошення, користувач побачить коротку інформацію і форму для введення даних, за допомогою якої рекламодавець отримує контакти потенційних покупців. Далі залишається працювати з ними безпосередньо.

Повідомлення. Підійде, якщо у вас немає сайту — реклама залучить клієнтів до спілкування через переписку в Messenger.

Конверсії. Система аналізує, хто зробив на вашому сайті цільову дію і потім вибирає аудиторію, яка побачить вашу рекламу.

Продажі товарів з каталогу. Підходить для великих інтернет-магазинів. Оголошення формуються на основі карток каталогу. Крім того, їх використовують для налаштування кампанії динамічного ремаркетингу.

 1. Наступним кроком необхідно вказати бюджет кампанії.

Можна виставити бюджет на весь термін дії або на день. Якщо потрібно налаштувати графік показу рекламної кампанії, необхідно вказати бюджет на весь термін дії, оскільки дана опція при денному бюджеті недоступна.

При виборі денного бюджету щодня буде списуватися зазначена вами сума. При бюджеті на весь термін дії Facebook сам буде розподіляти встановлений бюджет.

 1. Вибір типу ставки. Серед доступних:
 • Мінімальна ціна — алгоритм буде викуповувати місце на аукціоні за "максимально мінімальною" ціною.
 • Гранична ціна — ви можете виставити гранично допустиму суму за результат.
 • Гранична ставка — ви можете контролювати розмір ставки на аукціоні. Рекомендується використовувати за наявності аналітики за період від 3-х місяців.
 1. Підбір аудиторії.

Місця. Під час налаштування реклами можна вибрати, кого вона охопить: всіх людей, тільки тих, хто постійно живе в даній місцевості, туристів або недавніх відвідувачів. Вказуючи регіон, можна вибрати країну, місто чи звузити його до радіусу навколо точки на карті (від 1 км). Ви можете додавати і виключати регіони у подальшому.

Вік і стать. Налаштовуючи рекламу, укажіть стать і вік цільової аудиторії.

Інтереси. Серед доступних інструментів Facebook — підбір аудиторії за інтересами, демографічними даними, поведінкою у мережі. Інтереси можна вибрати, натиснувши кнопку Перегляд (ви побачите вже готовий список) або вводячи їх вручну.
Що можна вибрати: сімейний стан, освіту, хобі, захоплення, сферу діяльності, поведінку, події з життя, уподобання тощо. Надалі список можна розширювати або виключати деякі інтереси.

Крім того, ви можете налаштувати Look-a-Like аудиторії, призначені для користувача аудиторії, проаналізувавши дії відвідувачів сайту, список клієнтів, офлайн-дії і т.п.

Пристрої. Дозволяють вказати модель смартфона користувача або операційну систему.

Зв'язки. Налаштувавши зв'язки, можна зробити рекламу видимою тільки для підписників сторінки, друзів підписників або виключити їх з таргетингу зовсім. Таким же чином налаштовується зв'язок з додатком і/або заходом. Створені аудиторії доступні для збереження і використання при подальших налаштуваннях рекламної кампанії.

 1. Вибір плейсмента — місця для розміщення вашої реклами.

Серед доступних варіантів:

 • Автоматичні місця розміщення — система Facebook розподілить бюджет вашої групи оголошень залежно від того, де ймовірний найкращий результат.
 • Вибір місць розміщення вручну. Ви можете самостійно вибирати місця розміщення для вашої реклами.
 1. Далі ми переходимо на рівень "Оголошення".

Перш за все заповнюємо блок "Ідентифікація компанії". У списку необхідно вибрати Сторінку Facebook і аккаунт Instagram.

Формат оголошення. Доступні такі варіанти:

 • одне зображення або відео;
 • кільцева галерея (2 і більше зображень або відео з можливістю прокрутки);
 • добірка (група об'єктів, що відкриваються у повноекранному режимі на мобільних пристроях).

Далі додаємо мультимедійні об'єкти. У списку оберіть файл, який хочете додати: зображення, відео або товари з каталогу.

Після додавання креативу ви перейдете в блок "Оптимізація рекламного креативу". Тут можете додати креатив у різних форматах під кожен плейсмент.

Універсальний формат креативу під всі плейсменти — квадрат.

Після завершення всіх налаштувань натисніть кнопку "Готово".

Нижче ви побачите блок для заповнення: основний текст оголошення, заголовок і заклик до дії. Текст рекламного оголошення — важливий аспект успішної рекламної кампанії, тому намагайтеся опрацювати його на 100%. Пропишіть коротко вашу пропозицію, перерахуйте вигоди і переваги для клієнта, додайте заклик до дії.

У блоці "Відстеження" виберіть піксель, який встановлений на вашому сайті. Якщо ви просуваєте додаток, відповідно, вибираємо пункт "Події у додатку".

 1. Поставте UTM-мітки. Параметри URL надають можливість оцінювати результативність реклами. Наприклад, з їх допомогою можна визначити джерело рекламного трафіку і те, які оголошення збирають більше конверсії.

UTM-мітки для Facebook дозволяють передати в системи аналітики всі дані про кампанію, групи оголошень, креативи або плейсмент для подальшого аналізу ефективності.

 • {{ad.id}} — id оголошення;
 • {{adset.id}} — id групи оголошень;
 • {{campaign.id}} — id кампанії;
 • {{ad.name}} — первинна назва оголошення;
 • {{adset.name}} — первинна назва групи оголошень;
 • {{campaign.name}} — первинна назва кампанії.

Додайте у параметри url ті значення, які хочете відстежувати.

Після того, як всі етапи пройдені, ви перевірили налаштування і оголошення, можна натискати кнопку "Опублікувати". Після проходження модерації ваша рекламна кампанія буде опублікована. Перевірка може займати до 24 годин.

Підведемо підсумки. Для запуску рекламної кампанії в Facebook Ads необхідно зробити наступні етапи:

 1. Аналіз проекту.
 2. Вибір мети просування.
 3. Підключення Facebook Pixel і Google Analytics.
 4. Перевірка посадкової сторінки.
 5. Підготовка рекламних банерів.
 6. Прив'язка банківської карти.
 7. Перевірка зв'язки бізнес-сторінок Facebook і Instagram.
 8. Вибір мети рекламної кампанії.
 9. Оптимізація бюджету кампанії.
 10. Вибір типу ставки.
 11. Підбір аудиторії.
 12. Вибір плейсменту.
 13. Заповнення блоку "Ідентифікація компанії".
 14. Вибір формату оголошень.
 15. Завантаження та оптимізація рекламного креативу.
 16. Заповнення блоку з текстом оголошення.
 17. Вибір пікселя.
 18. Налаштування utm-міток.

Висновок

Facebook-реклама — дуже ефективний спосіб просування, до якого входять безліч інструментів. При правильному налаштуванні рекламних кампаній ви побачите результат уже через короткий проміжок часу.

Ми радимо звертатися до професіоналів не просто щоб швидко вирішити завдання, але і щоб заощадити гроші. Спеціаліст складе текст для оголошення, який чіпляє, врахує особливості ціноутворення, встановить ліміт показу реклами і багато іншого.

12 лютого 2021
5 / 5 (6 голосів)