Як зібрати фід руками і створити Facebook каталог

5774
6 хв.

З кожним днем все більше і більше власників бізнесів приходять до рішення перевести свій бізнес в онлайн. При наявності сайту з товарами власнику бізнесу рано чи пізно доведеться скористатися Facebook Commerce Manager. Для використання магазину потрібно створити або вивантажити фід з товарами в Facebook. Як це зробити, читай у даній статті.

Що таке взагалі цей фід і з чим його їдять? Фід — це перелік всіх існуючих товарів на сайті з їх атрибутами, такими як id, цінність і так далі. Для чого потрібен фід? Припустимо, у вас є 500 товарів, на ручне завантаження піде мінімум годин п'ять, а уявіть, якщо у вас 5000 товарів. Скільки часу піде ви вже уявляєте, так?

Які існують види фідів?

Існує кілька способів отримати фід: готові інтеграції з сервісами, такими як Shopify, фід, вивантажений з сайту (в цьому варіанті ми ставимо ТЗ розробнику), і фід ручної збірки, який ми сьогодні розглянемо і навчимося його генерувати.

Отже, почнемо зі створення самого файлу. Facebook підтримує такі формати файлів, як CSV, TSV і XML (RSS / ATOM). Файл можна створити в Excel або в Google таблицях і імпортувати фід за допомогою посилання безпосередньо.

Після цих нескладних дій потрібно ознайомитися з обов'язковими і необов'язковими стовпцями фіда і створити сам файл.

Почнемо з обов'язкових:

 • id — унікальний ідентифікатор продукту на сайті,
 • title — назва,
 • description — опис,
 • availability — доступність товару, наприклад, in stock, available for order, preorder, out of stock, discontinued,
 • condition — стан товару, наприклад, new, refurbished, used,
 • price — ціна,
 • link — посилання на сайт, де можна придбати товар,
 • image_link — посилання на фото картки товару, фото для каруселі повинно мати роздільність 600х600, якщо фото одне — 1200х630,
 • brand — назва бренду продукту.

Необов'язкові стовпці:

 • additional_image_link — додаткове фото картки товару,
 • age_group — вікова група, наприклад, newborn, infant, toddler, kids, adult,
 • gender — для якої статі товар: male, female, unisex,
 • item_group_id — вкажіть один і той же item_group_id для всіх елементів, які є варіантами продукту, наприклад, red Polo Shirt — це варіант Polo Shirt,
 • google_product_category — попередньо встановлене значення з класифікації товарів Google. Наприклад, Apparel & Accessories> Clothing> Dresses | Max character limit: 250,
 • material — матеріал, з якого виготовлений продукт,
 • product_type — категорія продукту, наприклад, Apparel & Accessories> Clothing> Shirts,
 • sale_price — ціна товару, якщо ви будете використовувати акції або знижки,
 • sale_price_effective_date — дата і час початку і закінчення знижки в наступному форматі: YYYY-MM-DDT0: 00-23: 59 / YYYY-MM-DDT0: 00-23: 59. Наприклад: 2017-12-01T0: 00-23: 59 / 2017-12-31T0: 00-23: 59,
 • size — розмір, наприклад, small or XL,
 • custom_label_0 — додаткова інформація про продукт, яку ви хочете додати.

Що робити, якщо не знаєш id товару? Ідентифікатор товару можна "витягнути з сайту", якщо подивитися код картки товару. Знаходимо параметр product id і вуаля — ось ваш id товару:

image_link знаходимо таким же чином:

Готовий вид фіда:

Як правильно поставити ТЗ розробнику на фід з сайту

Від правильно вивантаженого фіда залежить працездатність магазину і надалі динамічних кампаній. Навіть найменша помилка може призвести до збоїв, тому до генерації фіда потрібно поставитися відповідально. Які пункти повинні бути в ТЗ?

 1. Формат файлу фида — CSV, TSV і XML (RSS / ATOM)
 2. Кодування
 3. Налагодження фіда
 4. Позиції — активні, неактивні або всі
 5. Структура самого фіда з потрібними стовпцями

Завантаження фіда товарів у Catalog Manager

 1. При наявності Business Manager (якщо немає, то створюємо його) заходимо в Catalog Manager.
 1. У Catalog Manager заходимо у "Створити каталог"
 1. Далі вибираємо тип каталогу, наприклад, Електронна комерція
 1. Вибираємо власника каталогу (потрібен Business Manager), пишемо назву каталогу і, якщо потрібно, додаємо url сайту. Далі тиснемо кнопку "Створити"
 1. Після завершення налаштування каталогу ми потрапляємо у сам Catalog Manager, де і вивантажимо фід. Відкриваємо вкладку "Каталог"> "Джерела даних" і тиснемо "Додати товари"
 1. Наступний крок — вибір способу додавання товарів. Вибираємо "Використання масового завантаження". Оскільки я використав Google таблиці, розповім про завантаження безпосередньо через посилання.
 1. Додаємо посилання на Google таблицю, при цьому відкривши права на доступ до файлу за посиланням.
 1. Налаштовуємо графік оновлення фіда і завершуємо налаштування.
 1. Після усіх цих дій почнеться завантаження даних з Google таблиці. У разі помилки або неправильного заповнення фіда Facebook повідомить про це у звіті і не дасть завантажити товари, завантажить товари без помилок або завантажить товари з помилками (якщо помилки у необов'язкових стовпцях). При успішному завантаженні товарів вони відобразяться в Каталозі у вкладці "Товари".

Висновки:

Вивантаження товарів в каталог за допомогою фіда сильно прискорює роботу порівняно з ручним завантаженням товарів. Під час заповнення фіда потрібно бути уважним, оскільки надалі помилки можуть негативно відбитися на вивантаженні фіда у каталог або на динамічній рекламі або рекламі з каталогом.

А як збільшити продажі в Facebook, читай у статті: чому ваша реклама в Facebook не працює?

04 січня 2021
Збільште продажі за допомогою Facebook-каталогу!
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
5 / 5 (11 голосів)