Загальний гайд аудиторіями. Чому варто використовувати LaL аудиторії?

5216
4 хв.

Визначення цільової аудиторії (ЦА) — першорядне завдання фахівця, який налаштовує рекламу.

Аудиторії в Facebook діляться на: збережені, індивідуалізовані, Look-a-Like. Збережені аудиторії ми налаштовуємо безпосередньо в рекламному кабінеті або ж у розділі аудиторії. Пропоновані аудиторії ми можемо зібрати: за гео, віком, інтересами користувача. А також за іншими параметрами: мова, підписка на вашу бізнес-сторінку тощо.

Індивідуально налаштовані аудиторії формуються з тих користувачів, які вже знайомі з вашим продуктом. Наприклад, у рекламному кабінеті ми можемо завантажити список контактів наших клієнтів з CRM. Користувачі з цього списку, у яких є акаунт у фейсбуці та (або) інстаграмі, побачать нашу рекламу.

Також ви можете зібрати індивідуалізовану аудиторію через піксель Facebook (аудиторію, яка здійснювала певну дію на сайті); Facebook SDK (аудиторію з мобільних додатків); залученість в Facebook (аудиторію, яка взаємодіяла з вашим контентом у сервісах і додатках Facebook).

Як зібрати індивідуалізовану аудиторію?

 1. Переходимо в Ads Manager.
 2. У верхньому лівому кутку екрана натисніть на меню і виберіть вкладку «Аудиторії».
 1. Нажміть «Створити аудиторію» і виберіть пункт «Користувальницька аудиторія» зі списку.
 1. Виберіть джерело користувальницької аудиторії.
 1. Далі, залежно від обраного джерела, ви можете відфільтрувати вашу аудиторію за «Утриманням» — періодом, за який збереться користувальницька аудиторія. Наприклад, за останні 30 днів. Також можна вибрати користувачів, які здійснювали певну дію на сайті та виключати інших.

Look-a-Like — аудиторії, за яких алгоритм підбирає користувачів, максимально схожих до тих, що ви вказали. Наприклад, це можуть бути користувачі, які за низкою ознак збігаються з тими, хто вже робив покупку на вашому сайті, встановлював додаток тощо. LaL аудиторії ми формуємо на підставі однієї з аудиторій.

Щоби створити схожу аудиторію, нам потрібно вибрати вихідник. Вихідна аудиторія може формуватися з

 • фоловерів;
 • тих, хто проявив активність (підписка на захід, форма генерації лідів, взаємодія з Instant Experience);
 • тих, хто використовує мобільний додаток;
 • користувачів із даних пікселя;
 • клієнтів із вашої бази.

Щоби скласти аудиторію, алгоритми системи оперують Big Data. Система проаналізує величезну кількість даних про користувачів і їхню поведінку в Facebook і Instagram, а також на численній кількості ресурсів зі встановленим Facebook Pixel.

Щоби створити Look-a-Like, натисніть у розділі «Аудиторії» на вкладку «Створити аудиторію». З меню обираємо пункт «Схожа аудиторія».

Далі виберіть джерело схожої аудиторії (це має бути персоналізована аудиторія, яку ви створили раніше).

Виберіть місце розташування аудиторії (країну або регіон). Також потрібно вибрати розмір аудиторії (кількість схожих). Аудиторії меншого розміру більше схожі на вихідну. Велика аудиторія підвищує ваше потенційне охоплення, але знижує рівень подібності з вихідною аудиторією. Загалом, рекомендується вибирати до 5 %.

Після того, як ви створили аудиторію, перейдіть у рекламний кабінет. Під час налаштування аудиторії виберіть необхідну.

Тут же ви зможете відфільтрувати вашу LaL або користувальницьку аудиторію за гео, віком, статтю та іншими параметрами.

Результативність lookalike-орієнтування ви можете збільшити самостійно. Для цього є кілька способів, але найефективніші:

 1. Оновлення. Як уже говорилося, цей тип аудиторії збирається на підставі клієнтських даних. Зрозуміло, у вас з’являються нові клієнти, а база розширюється. Саме тому важливо регулярно оновлювати джерела.
 2. Сегментація. Усі ми розуміємо, що клієнтська база різнорідна. У ній є клієнти різного віку, статі, діяльності, з різним фінансовим і соціальним становищем. Щоби підвищити релевантність реклами, необхідно сегментувати клієнтів за групами та створювати аудиторію для кожної. Якщо база клієнтів ще недостатня для сегментації, то краще довіритися Facebook.

Висновки

Lookalike — технологія таргетованої реклами, яка може стати ефективним інструментом для масштабування ваших рекламних кампаній. Збирайте якісну вихідну аудиторію і використовуйте можливості цього інструменти. Не бійтеся експериментувати, адже тільки тестуванням різних заходів на різних аудиторіях, ви знайдете кращу для вашого бренду.

13 жовтня 2021
4.9 / 5 (7 голосів)