Technologies

COREDATA

Core Data — фреймворк для зберігання й управління об’єктним графом вашої моделі даних у додатках для macOS і iOS.

 

Це інтерфейс більш високого рівня абстракції, ніж робота безпосередньо з базою даних. Використання фреймворка зменшує кількість коду, робить його чистішим, а роботу над проєктом простіше.

 

З Core Data розробникам не доведеться писати SQL-запити для прямої взаємодії між базою даних SQLite і іншим кодом програми на Swift/Objective-С. Використання функціонального прошарку робить настройку взаємозв’язків у сотні разів швидше, одночасно зменшуючи кількість помилок.

MVC і Core Data

Core Data — не БД і не бібліотека з API для збереження інформації у базу даних. Це фреймворк, котрий керує графом об’єктів, який своєю чергою — частина Моделі із шаблону MVC.

MVC або Model-View-Controller — стандартна модель архітектури для iOS-додатків. Кожна з трьох частин шаблону відповідає за виконання певних завдань:

01
01
Модель

база даних і основна логіка додатку (обробляє запити Контролера й передає їх в Вид);

02
02
Вид

UI, усе, що бачить і з чим взаємодіє користувач (формує запити до Моделі і відображає її зміни);

03
03
Контролер

програмний зв’язок між Моделлю і Видом (реагує на дії користувача й передає їх у Модель).

Core Data в такому випадку — модель вашої бази даних, що формує основну логіку. Вона отримує запити від контролера й  у дуже спрощеному вигляді працює, як каталог, де зберігається інформація про всі дані програми та зв’язках між ними, якою зручно управляти.

3 причини використовувати Core Data для свого проєкту
Контроль

Core Data — набір інтелектуальних інструментів для відстеження змін і управління ними. З нею набагато зручніше вказувати різним компонентам програми, як їм взаємодіяти й контролювати це. Крім того, фреймворк відповідає за міграцію, якщо ви вирішили масштабувати проєкт і додати нові властивості або відносини. Структуру бази даних буде в рази простіше підготувати до обробки нових даних без ризику створити критичну помилку.

Комфорт

Розробники можуть завантажити Core Data, як компонент XCode. Водночас створюється готова порожня модель даних, яку можна заповнювати в зручному вбудованому редакторі. Кількість коду, який потрібно написати руками, стає набагато менше, а сам процес структурування й наочніше. До того ж, вся робота з даними, від оптимізації сховища, до установки відносин між об’єктами й різних тестів сумісності, проходить «всередині» Core Data. Розробникам не потрібно буде вручну писати код для кожної дії, тільки використовувати готові інструменти.

Стандарт галузі

Core Data — не обов’язковий компонент програми, але один із тих, що вважають за краще використовувати досвідчені фахівці. Новачкам він може здатися складним і громіздким, а також нетерпимим до помилок, але на практиці фреймворк дає змогу вирішувати всі завдання швидше, з меншими витратами ресурсів і елегантніше. Apple рекомендують використовувати саме його для організації взаємодії з базою даних і зібрали для фреймворка чудову документацію.

Висновок

Core Data — фреймворк, що спрощує роботу над проєктом і позитивно впливає на його продуктивність і стабільність після завершення розробки. У ньому є всі необхідні інструменти для створення ефективної логіки програми та подальшого масштабування.

Насправді немає причин не використовувати Core Data. Вона робить простіше роботу навіть над найпростішими додатками як, наприклад, блокнот для записів або список покупок. У більш складних проєктах без фреймворку зовсім не обійтися. У Core Data є аналоги, але саме в ньому найзручніша реалізація всіх функцій, яку цінують досвідчені розробники.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.