Technologies

DOCKER

Docker — програма, яка прискорює й полегшує розробку, тестування й розгортання додатків. Її завдання упаковувати програму й окремі її компоненти, наприклад, базу даних і пошуковий рушій, у блоки «контейнери», з якими можна буде працювати, як в ізольованому середовищі.

 

Docker автоматизує всі рутинні завдання девопсів на кожному етапі життєвого циклу програми. Він також спрощує роботу розробників у локальних системах, надаючи їм простий і швидкий доступ до потрібного компоненту, уже всередині контейнера. У платформі передбачені інструменти для спільної роботи — призначені для користувача і API інтерфейси, командний рядок, а також засоби безпеки, які допомагають оптимізувати весь цикл доставки додатків.

Що таке контейнери і як вони працюють в Docker

Контейнер — упаковка додатку з усіма потрібними для роботи компонентами в одному образі, який буде запускатися у своєму ізольованому середовищі, без прив’язки до інфраструктури оточення. Контейнер не вимагає повноцінної складної віртуалізації обладнання, а просто займає окреслену розробниками частину загальних потужностей. Простіше кажучи додаток у контейнері може працювати в будь-який інфраструктурі з певною ОС.

Навіщо це потрібно? Щоби розробники могли проводити тести окремих компонентів, а девопси вибудовувати автоматичну послідовність упаковки й розпаковування всього вмісту додатка.

Docker — забезпечує підтримку на кожному етапі життєвого циклу додатку, від розробки, доставки й запуску, до внесення змін. Вона використовує стандартну архітектуру з таких компонентів:

01
01
Daemon

Сервіс фонових процесів, який отримує запити від API або з командного рядка й передає їх контейнерам, ініціюючи оновлення, розгортання, видалення та інші дії.

02
02
Client

Інтерфейс управління фоновими процесами, командний рядок, яким користуються розробники.

03
03
Image

Образ упакованого додатку, який буде розгорнуто всередині контейнера. Container. Розгорнутий з образу додаток.

04
04
Container

Розгорнутий з образу додаток.

Крім того, у проєкті буде Dockerfile — текстовий файл-інструкція з командами для розгортання образу й інші допоміжні елементи.

Установка контейнера Докер схожа на інсталяцію ОС або старої гри з диска. В образі збережено все необхідне для установки, але сам дистрибутив потрібно спочатку розгорнути в операційну систему або гру й тільки потім запускати. Щоб ініціювати розгортання потрібен інтерфейс (Client), де можна дати команди Образу за допомогою фонових процесів (Daemon). Образ (дистрибутив) — це Image, а Container — додаток, що уже працює, у нашому прикладі, операційна система. Головне, що для розгортання контейнера Doker потрібна тільки одна команда.

Такий підхід, особливо, якщо використовувати в розробці Doker або його аналоги, істотно спрощує роботу програмістів, а головне, девопсів — технічних інженерів, відповідальних за розгортання додатків.

Основна причина використовувати Docker для розробників — розв’язання проблеми залежності від робочого оточення. В образі буде все необхідне для функціонування програми. Завдяки цьому не потрібно витрачати час на адаптацію програми до інфраструктури, що залишає більше часу для вирішення більш цікавих завдань розробки.

5 причин використовувати Docker в розробці додатку
Швидкість і стандартизованість

Docker дає змогу виконувати доставку додатків у середньому в 7 разів частіше, ніж без нього. Одна з причин цього — стандартизація виконуваних операцій, яка оптимізує витрати ресурсів, як обчислювальних потужностей, так і часу роботи фахівців. З Docker зручно налаштувати періодичність оновлень, і зробити цей процес максимально автоматизованим.

Автоматизація розгортання та одночасність

Для запуску контейнера потрібна одна команда, а не кілька складних скриптів. Це виключає помилки спричинені людським чинником і помітно прискорює розгортання. Ще краще, що цієї ж однією командою можна запускати контейнери відразу на кожному потрібному сервері. Причому, це не обов’язково має бути один і той же контейнер. Це працює і для будь-якої кількості різних. Для цього існує Docker Compose, котрий збирає потрібні додатки в один багатоконтейнерний, щоби весь вміст можна було розгорнути й налаштувати однією командою.

Інтеграції з усім

Docker — найпопулярніше рішення у своєму сегменті завдяки простій взаємодії з різними інструментами розробки. Зокрема, ваші розробники зможуть використовувати все, що їм потрібно з VS Code, CircleCI і GitHub. Крім того, Докер офіційно рекомендований AWS для розгортання додатків на Amazon ECS і AWS Fargate. А якщо вам не подобаються серверні рішення від Амазону, його також можна використовувати з Azure ACI, Google GKE і навіть локально з Kubernetes і надбудовами над ним, як Rancher. Docker дає можливість застосовувати всі звичні розробникам інструменти — Elastic, MongoDB, Jenkins, Nginx, Redis і багато інших.

Ізольованість і безпека

Додаток, запущений в контейнері не взаємодіє безпосередньо з ОС і не може нічого спеціально або випадково в ній змінити. У разі будь-яких помилок і програмних збоїв, воно просто закриється, не вплинувши на систему й інші додатки. Крім того, у Docker загалом простий і зрозумілий синтаксис, який дає змогу чітко контролювати всі операції й багаторазово знизити ймовірність виникнення цих самих помилок.

Наближеність до мікросервісної архітектури

Docker надає можливість розбивати додаток на невеликі функціональні частини, над якими можна буде працювати паралельно. Це зручно не тільки на старті розробки, а і згодом, щоби випустити додаток або оновлення з розширеним функціоналом. Будь-який образ Docker можна опублікувати в офіційному репозиторії спільноти і де завгодно. В Docker Hub є сотні офіційних і кастомних варіантів уже готових рішень для баз даних, вебсерверів та іншого. Це зручно й  у менших масштабах. Компанії створюють свої приватні репозиторії з образами, які доступні всім розробникам. Коли потрібно оновити один із модулів-контейнерів додатку, досить завантажити його образ, внести зміни й оновити дані в хмарі.

Висновок

Docker — це програмна платформа для розробників і девопсів, яка значно спростить і прискорить роботу над вашим додатком. Docker збирає важливі частини вашого додатку в образи, при розпакуванні яких, створюється контейнер, де вони будуть працювати без прив’язки до інфраструктури системи. Це зручно для розробки, коли можна оновлювати кожен контейнер окремо й додавати нові для масштабування, але ще важливіше для автоматизації збирання проєкту в одне ціле й організації безперервної доставки. Docker стандартизує й автоматизує всі процеси складання, оновлення та розгортання, щоби користувачі отримували доступ завжди до найактуальнішої версії додатка без затримок і помилок, а розробники й девопси мали більше часу на дійсно важливі завдання, замість рутинних.

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.