Technologies

GOOGLEANALYTICS

Google Analytics — найпопулярніший у світі сервіс для аналізу сайтів і додатків. Система веб-аналітики відстежує дії користувачів, щоб ви могли всебічно оцінити ефективність маркетингу, якість контенту і попит на товари або послуги, а також знайти й швидко виправити помилки, які заважають рости конверсії та доходам.

Google Analytics: як це працює

Щоб увімкнути гугл аналітику, досить розмістити на сторінках сайту лічильник — пару рядків JavaScript коду. Вам не потрібні власні обчислювальні потужності — статистика зберігається й обробляється на серверах Google. У сервісу є безкоштовна версія з обмеженням на кількість сторінок, які можна проаналізувати протягом місяця, але для невеликих сайтів може бути досить і її. 

Головне, для чого використовується google analytics — відстеження дій користувача. Як тільки він заходить на сайт, система починає записувати, що він робить, звідки прийшов (з пошукової системи, рекламного посилання і т.д.), яким пристроєм користується, де знаходиться й інше. Всі ці дані відправляються на сервер і там обробляються, а через кілька годин показуються у звіті. Завдання вебмастера налаштувати гугл аналітику під потреби вашого бізнесу.

Чому вебмастера і маркетологи використовують Google Analytics
Google Analytics 4

Оновлений, а точніше повністю перероблений сервіс Google Analytics з'явився на ринку у 2020. У ньому використана нова модель даних (event-driven data model), заснована не на сеансах і переглядах сторінок, а на наборі подій і властивостей, які характеризують взаємодію користувача з сайтом. Подієву модель давно використовують для оцінки швидкості завантаження й інших важливих параметрів додатків і ігор, де то, як довго користувач дивиться на сторінку, вже не можна вважати об'єктивною точкою відліку.

Google Analytics 4 відкриває нові можливості перед аналітиками, маркетологами й розробниками. Наприклад, збирати статистику з сайту і додатки стало набагато простіше, а для експорту її в BigQuery більше не потрібні сторонні продукти. Маркетологи отримують доступ до набору нових автоматизованих аналітичних інструментів. З GA4 можна прогнозувати, скільки користувачів куплять що-небудь або підуть в найближчий тиждень, відстежувати залученість аудиторії й знаходити нові точки взаємодії на різних платформах. Подивитися глибину скролінгу, атрибуцію посилань, пошук по сайту і багато іншого тепер можна в Гугл Аналітиці, не завантажуючи сторінки додатковими лічильниками JavaScript. 

Встановити google analytics 4 і почати його використовувати можна вже зараз, але це абсолютно перероблена модель відстеження. У новій версії немає багатьох параметрів, які раніше вважалися базовими, а налаштування буде довшим і складнішим. У найближчі пару років розлучатися зі звичною Аналітикою не обов'язково, але варто запланувати плавний перехід в майбутньому.

Google Analytics для e-commerce і retail

Google Analytics — потужний, універсальний інструмент аналітики, який тонко налаштовується. З ним ви дізнаєтеся все про відвідуваність сайту — хто, звідки і як довго переглядає кожну сторінку. Крім того, ви побачите кількість постійних і нових користувачів, а головне, конверсію. Google Analytics розповість вам, які ключові фрази приводять користувачів і які сторінки привертають найбільше трафіку. Сервіс вміє аналізувати швидкість завантаження і покаже інтерес потенційних покупців до різних пропозицій і реклами. 

Оптимізація сайту та підвищення ефективності маркетингових стратегій та реклами, а значить, зростання конверсії й продажів — ось для чого потрібен Google Analytics.

Digital реклама
Digital реклама

Допомагаємо невеликому бізнесу зростати швидше, а дорослому — гідно приймати виклики часу.

Проводимо ретельний аналіз та створюємо стратегію комунікацій. Детально опрацьовуємо воронку, оптимізуємо канали маркетингу та запускаємо рекламні кампанії. Шліфуємо імідж бренду через осмислений контент.