Technologies

MONGO DB

MongoDB — найпопулярніша NoSQL документо-орієнтована система управління базами даних. Монго використовують для швидкого запуску стартапів, створення додатків з незвичайною бізнес-логікою, складних обчислень та зберігання даних користувачів в онлайн-іграх.

 

Mongo створили у 2007 році розробники одного з підрозділів Google, коли зіткнулися із завданням, яке було складно вирішити доступними їм інструментами. Зараз СУБД використовує eBay, Adobe, Squarespace Verizon та багато інших корпорацій.

Що таке MongoDB та коли її використовувати

MongoDB — NoSQL СУБД, що створена для розробки сучасних додатків. Вона гнучка, з нею просто працювати та вирішувати нестандартні завдання.

Поки реляційні (SQL) бази розкладають інформацію за жорстко пов'язаним та структурованим таблицями, Монго вносить дані в документи, що подібні JSON. У них теж буде структура та ієрархія, але менш жорстка. Простий приклад: зберігання даних користувача у якого не один номер телефону та адреса, а декілька, без підключення розширень та інших доробок. Робота з такими об'єктами інтуїтивно зрозуміла розробникам сайтів та додатків, а сама модель зберігання добре підходить для документів з унікальними даними, які змінюються з часом, наприклад, профілів користувачів та каталогів.

Вам в будь-якому випадку доведеться використовувати базу даних та систему управління нею для свого сайту або програми. Те, яка з них буде краще, залежить від особливостей вашого проєкту.

5 причин вибрати MongoDB
01
Швидка розробка

MongoDB — хороший вибір для MVP-додатки. Для стартапу важливо швидко з'явитися на ринку, щоб почати отримувати інформацію про користувачів зацікавлених в продукті та розвивати його. Для цього запускаються MVP-додатки з мінімумом функцій. Вони повинні швидко та стабільно працювати, але при цьому спокійно переносити навіть серйозні зміни всередині структури та масштабуватися. З Монго можна не витрачати час на суворе форматування документа й уникнути пов'язаних з цим проблем.

02
Документо-орієнтована модель

MongoDB — найпопулярніша з некомерційних NoSQL СУБД. Дані в ній зберігаються не в строго зв'язаних таблицях, а в JSON-документах з інформацією, у яких не обов'язково повинна бути однакова структура. Система зберігає дані без чіткої ієрархії та дозволяє швидко отримати доступ до потрібної інформації, а головне згрупувати її таким чином, як потрібно для вашого проєкту. В MySQL та інших реляційних базах даних, будь-які нестандартні рішення доводиться проєктувати вручну, а це довше та може мати значну кількість помилок. З монго легко реєструвати та зберігати події, а також операційні дані. Неважливо отримуєте ви інформацію від датчиків або коментарі та оцінки відвідувачів, а може зберігаєте унікальні дані тисяч користувачів — все це випадки, коли використовувати mongodb вигідно.

03
Простіше для розуміння та вивчення

Замість класичної мови SQL-запитів в MongoDB використовується CRUD, який полегшує складання простих запитів. Крім того, його синтаксис схожий на звичний розробникам web-додатків JavaScript. Для роботи зі складними запитами у розробників буде Aggregation Framework є спеціальний інтерфейс, що підтримує великий набір функцій. Вбудований інструмент «Компас» допомагає швидше знаходити потрібні дані та підказує, як вирішити завдання.

04
Масштабованість

У випадку з mongodb переваги починаються з можливості безмежно збільшувати кількість користувачів програми. Неважливо чи потрібно вам перенести всі документи з певними даними на інший сервер або тільки частину вашої БД — з Монго це доступно з коробки та не вимагає налаштування складних плагінів. Саме тому її використовують в іграх та стартапах — якщо проєкт «вистрілить», потрібно буде швидко масштабувати його, а з Mongo це найпростіше. Можливість вільно збільшувати кількість вузлів в БД, що частково досягнута внаслідок зменшення продуктивності — додаток буде використовувати більше ресурсів, ніж MySQL та Postgres для вирішення тих же завдань.

05
Функціональність та аналітика

NoSQL СУБД та Монго зокрема завжди виграють за функціональністю у реляційних баз, оскільки спочатку розроблені для вирішення певних завдань з цією моделлю даних, а не як універсальний інструмент. API, ACID-транзакції, складні системи пошуку — тільки невелика частина функцій, які стануть відразу доступні вашим розробникам, а не зажадають від них самописних рішень. Аналітика в MongoDB теж доступна «з коробки». BI Connector дозволяє додати ваші дані з Монго в будь-який інструмент бізнес-аналітики, який використовує протокол MySQL. Так ви зможете отримати повну інформацію про цікаві для вас дані та зв'язки між ними, незалежно від того, як та де вони зберігаються. Користувачам MongoDB Atlas, фірмового хмарного сховища Монго, також доступні вбудовані інструменти аналітики, які вміють візуалізувати дані в реальному часі тощо.

Висновок

MongoDB — база даних створена для інноваційних програм. Її використовують як альтернативу класичним громіздким рішенням, або як їх доповнення в складних проєктах. Це гнучкий інструмент, з яким просто працювати та створювати сучасні it-продукти: швидкі та масштабовані, що економлять ресурси. 

У MongoDB є плюси та мінуси, але тільки в контексті проєктів, для яких вона використовується. Якщо вам потрібно швидко запустити стартап-додаток, що можна буде доопрацьовувати та масштабувати зі зростанням кількості користувачів, то Монго підійде найкраще.

Розробка ECOMMERCE проектів
Розробка ECOMMERCE проектів

9 років у електронній комерції. Ми вирішуємо питання бізнесу за допомогою інструментів консалтингу, мобільної та web розробки, digital маркетингу.

Визначаємо цілі проекту, обираємо інструментарій та збираємо продукт із потужним двигуном. Зростаємо з клієнтами та вдосконалюємо продукти разом.