Technologies

NGINX

Nginx — вебсервер, а ще поштовий, зворотний і TCP/UDP проксі-сервер. Він працює з ОС Unix-подібними ОС, зокрема: OpenBSD, FreeBSD, Linux, Mac OS X, Solaris, а також на Windows. Це продуктивний і невимогливий до ресурсів сервер, який може одночасно обробляти багато з’єднань, гнучко розподіляючи навантаження.

 

Хоча зараз Nginx належить F5 Networks, спочатку це була розробка російського програміста, яку дотепер використовують великі вебпроєкти РФ, зокрема, Rambler і Yandex.

Як працює Nginx і для чого застосовується

У Nginx специфічний підхід до обробки даних, що дає змогу зменшувати навантаження на оперативну пам’ять і швидше видавати результат. Для кожного запиту створюється робоче з’єднання, всередині якого він розбивається на кілька підзадач. Частини запиту обробляються паралельно і швидше, ніж у цілому вигляді. Далі робоче з’єднання знову перетворюється на початковий запит і відправляється користувачеві. Усі ці операції проводяться у виділеному сегменті пам’яті, який автоматично розширюється в залежності від довжини запиту. Такий принцип роботи й дає можливість використовувати Nginx для     різних завдань:

  • як виділений порт або IP-адреса, щоби розподілити навантаження на сервер;
  • як проксі, щоби кешувати дані і швидше повертати результат у разі повторних запитів на сторінку;
  • як поштовий сервер, щоби перенаправляти авторизованого користувача на поштові сервіси;
  • для асинхронної, більш швидкої обробки запитів.
4 причини використовувати Nginx для свого проєкту
01
01
Гнучкість

Nginx можна налаштувати для завдань будь-якого проєкту. Він надає можливість призначити головний процес і додаткові робочі, з обмеженим доступом. Змінювати налаштування й оновлювати виконувані файли без перерви. Використовувати максимум корисних API Linux та іншу магію, щоби збільшити продуктивність обробки запитів.

02
02
Командна робота

У високонавантажених проєктах Nginx використовують разом із більш потужним і складним сервером, наприклад, Apache або іншими. Значно менші вимоги до ресурсів системи, за  високої швидкості і гнучкості налаштування роблять Nginx відмінним фронтенд-сервером. Саме він буде отримувати запити і приймати рішення — чи може він ефективно обробити їх сам, або потрібно перенаправити на бекенд. Найчастіше Nginx займається обробкою статичного контенту, а Apache динамічного, наприклад, відео або важкої графіки.

03
03
Баланс і захист

Nginx вміє все, що потрібно від вебсерверу. У нього є інструменти для обслуговування статичних запитів, зворотного проксі з кешуванням і розподілу навантаження. Це відмовостійка модульна система з фільтрами стиснення, докачки, перетворення зображень і багато іншого. Nginx підтримує SSL/TLS і кілька методів аутентифікації з перенаправленням, а також набір інших засобів для захисту від DDoS-атак.

04
04
Контроль і розподіл

Як поштовий і TCP/UDP проксі-сервер Nginx не просто розподіляє навантаження, але дає можливість налаштувати параметри контролю. Зокрема, обмежувати доступ і кількість одночасних з’єднань, а також виконувати інші функції в залежності від адреси клієнтів.

Висновок

Nginx — продуктивний і популярний вебсервер, який можна масштабувати й налаштовувати під вимоги будь-яких проєктів. За статистикою Netcraft — чверть усіх найбільш навантажених сайтів у 2021 році використовують його, як окремо, так і у зв’язці з іншими серверами.

Nginx — одне з кращих рішень на ринку для розгортання HTTP і проксі-серверів. Він ідеально підходить для роботи разом з Apache і іншими потужними, але вимогливими до ресурсів бекенд серверами, і дає змогу забезпечити максимальну продуктивність і стабільність проєкту.

Розробка вебсайтів
Розробка вебсайтів

Бізнес знає свої потреби, а ми — як їх реалізувати.

Створюємо і розробляємо стійкі корпоративні сайти та жваві промо-лендинги. Розробляємо web сервіси. Наші продукти витримують величезне навантаження та надійно слугують клієнтам.