Technologies

MAILCHIMP

MailChimp — сервіс електронного маркетингу для e-mail розсилок. Це проста у використанні, функціональна і надійна платформа, почати використовувати яку можна безкоштовно. Як окрема компанія, Mail Chimp, створена американськими підприємцями в сфері веб-дизайну, з'явилася в 2007 році, а зараз її використовують понад 20 мільйонів людей по всьому світу.

Як працює MailChimp

Mailchimp — це сервіс, і для того щоб почати ним користуватися, потрібно зареєструватися на офіційному сайті. Крім основної інформації про вашу компанію, можна вказати додаткову і розповісти про свої товари / послуги, щоб Mailchimp запропонував вам орієнтовну маркетингову стратегію. Після того як ви імпортуєте дані користувачів, ви можете відразу починати відправляти їм листи. Плюс, сервіс порадить як налаштувати автоматичні листи, розширити аудиторію, підключивши користувачів Facebook та інше.

7 причин використовувати MailChimp для e-mail розсилок
01
01
Безкоштовний старт

MailChimp — SaaS (сервіс, як послуга) і вам потрібно буде вибрати зручний тарифний план. Ціна в місяць залежить від розміру вашої аудиторії. До тіх пір, поки кількість тих, хто отримує вашу розсилку не більш 2000 чоловік — ви можете використовувати сервіс безкоштовно.

02
02
Стабільний стандарт галузі

Mailchimp — 18 років на ринку і це найпопулярніший сервіс поштового маркетингу в Америці. В Європі та Україні його теж дуже часто вибирають, тому що знають як з ним працювати і отримувати результати. Плюс, всі ці 18 років сервіс дійсно розвивається і зараз ви отримуєте повноцінну маркетингову платформу, адаптовану під потреби, як великих корпорацій, так і малого бізнесу, і навіть особистих блогів. У кожному з випадків вам або вашим маркетологам доведеться розібратися, як налаштувати mailchimp для конкретних завдань. Це не завжди вигідно і якщо у вас вузька цільова аудиторія або ви хочете просувати свій особистий бренд, можна вибрати нішеві рішення, а ми підкажемо вам, які саме. Mailchimp — кращий вибір, якщо ви хочете протестувати e-mail маркетинг на старті свого проекту або, навпаки, вам потрібен потужний інструмент для великої аудиторії і ви готові інвестувати в нього.

03
03
Персоналізація

Теги злиття — корисна «фішка» Mailchimp. Завдяки їм сервіс може отримувати дані про користувача з бази і автоматично додавати їх в листи. Найпростіший приклад — ім'я передплатника, з яким повідомлення відразу стане персоналізованих. Крім імен, це може бути e-mail, що зручно для листів-підтверджень, і все що ви захочете. Наприклад, посилання на товар який сподобався користувачеві і зараз по акції, персональне пропозицію в честь дня народження і т.д.

04
04
Автоматичні відповіді

Крім рекламних розсилок в Mailchimp зручно швидко налаштувати послідовності листів, які допомагають познайомити клієнтів з брендом і його пропозиціями. Вітальний лист, серія корисних матеріалів, опитування, пропозиції з персональними знижками та іншими подарунками і так далі. Для них в сервісі вже є шаблони, які можна налаштувати під свої завдання.

05
05
Тригери і сегментація

Знайомство з потенційними клієнтами — важливе завдання, але коли вони стануть постійними можна сегментувати розсилки для них. Активність покупок, інтереси, стать, вік — в якості тригера можна використовувати що завгодно. Ви можете відправляти різні листи тим, хто зробив кілька покупок в місяць і тим, хто останній раз заходив три місяці тому. Тим, хто підписаний на ваші соцмережі і тим, хто живе в певному місті, і так далі. Для цього в Mailchimp є спеціальний розділ, де можна призначити умови. У безкоштовної версії на 2000 передплатників умов може бути всього 5, але в інших тарифах їх більше. Робити це не обов'язково — можна відправити одного листа, наприклад, про нові функції, всім відразу.

06
06
Дизайн і інтеграція

Ви можете створити форму підписки з кастомними дизайном в Mailchimp і додати її код на сайт, щоб всі дані які вводить користувач, ставали доступні сервісу розсилки без зайвих надбудов. Міняти зовнішній вигляд листів теж можна всередині сервісу, використовуючи макети і комбінуючи вбудовані теми зі своїм контентом. Найостанніша версія сервісу це вже не просто помічник в емейл-маркетингу, але повноцінна CRM. Всередині неї є також конструктор сайтів, і інструменти для обміну даними з Фейсбук і Інстаграм.

07
07
Звіти для аналітики

У Mailchimp є окремий розділ зі статистикою того як часто відкривають ваші листи і переходять по посиланнях в них. Це цінні дані, але недостатні. Справжній секрет в тому, як користуватися Mailchimp, щоб отримати максимум корисної інформації. Дізнатися її можна в звітах по кампаніям. Там зібрана інформація про середню і загальну прибутковість кампанії, як в цілому, так і по сегментам, щоб дізнатися хто у вас замовляє, коли і чому.

Висновок

Mailchimp — зручний інструмент для роботи з електронними листами. Налаштувати персоналізовану розсилку, зібрати дані, автоматизувати значну частину роботи та отримати звіти — все це досить легко зробити з Mailchimp, навіть якщо ви раніше ніколи не користувалися цим або подібними сервісами.

Mailchimp не напише лист для вас і не змусить користувача відкрити його. Це може зробити тільки досвідчений копірайтер, який знає як написати соковитий заголовок, використовувати форматування, поведе за собою читача, заклики до дії та інші секрети розсилки, котра продає. Завдання e-mail-маркетолога скласти грамотне ТЗ і створити «смачну» пропозицію, адже кожен лист, а точніше його вміст, має покращувати життя передплатника.

Digital реклама
Digital реклама

Допомагаємо невеликому бізнесу зростати швидше, а дорослому — гідно приймати виклики часу.

Проводимо ретельний аналіз та створюємо стратегію комунікацій. Детально опрацьовуємо воронку, оптимізуємо канали маркетингу та запускаємо рекламні кампанії. Шліфуємо імідж бренду через осмислений контент.