Technologies

MVC

MVC — найперший із шаблонів проєктування архітектури програми. Як і всі, що з’явилися на його основі, він потрібен для організації коду, поділу його на функціональні блоки для різних завдань. У MVC є три складові, що відповідають за бізнес-логіку, графічний інтерфейс та дані програми.

Як працює MVC
Model

База даних та основна логіка програми для роботи з нею, обробки запитів, проведення обчислень тощо;

View

інтерфейс користувача, усі візуальні елементи, з якими буде взаємодіяти користувач;

Controller

прошарок між View і Model, що реагує на зміни.

У патерні MVC контролер і вид залежить від моделі, а вона від них ні. У контролері перебуває логіка отримання даних із моделі та передачі до виду. Controller передає запити, сформовані View Model, де зберігаються всі дані. Модель змінюється відповідно до запиту. Вид «дізнається» про те, як йому потрібно змінитись, оскільки підписаний на події моделі, і відображає нові дані.

Приклад: ви вводите текст у полі в програмі (в View) і натискаєте кнопку «Зберегти». Взаємодія з кнопкою запускає відправку команди у Controller, який отримує дані і вносить зміни в Model. Модель оновлюється, вид дізнається про це та змінюється, а ви бачите, наприклад, спливаюче вікно з текстом «Збережено».

Чому розробники використовують MVC
01
01
Чіткий розподіл

Будь-який шаблон архітектури передбачає створення різних блоків коду та взаємодії між ними. MVC — класичне рішення для поділу конструктивних блоків програми. Його використання підвищує ефективність роботи на етапі розробки й далі в масштабуванні та підтримці. Чіткий поділ робить його добрим вибором для великих проєктів, над якими працюватиме багато фахівців. Особливо, якщо програма має складний графічний інтерфейс.

02
02
Паралельна розробка та проста реалізація адаптивності

Працювати над розбитим на блоки кодом можуть кілька команд, а готові рішення інтегруватися за необхідності. Водночас MVC заощаджує ресурси на розробку, дозволяючи використовувати ті самі дані для виведення видів на різних типах пристроїв.

03
03
Спрощене тестування та зручне обслуговування

Цей патерн люблять за те, що він «зручний і красивий», він чудово справляється із завданням поділу, що підвищує ефективність розробки, як на старті, так і під час масштабування проєкту. Навіть глобальні зміни структури даних та логіки інтерфейсу проходитимуть простіше, а пошук та виправлення помилок — ще легше. Використання MVC підвищує керованість та передбачуваність програми, незалежно від його масштабів та складності.

Висновок

Ваші розробники будуть знати, який шаблон проєктування краще для проєкту, як тільки ви розкажете їм, що має робити ваш додаток. Навіть у самого MVC є кілька способів реалізації архітектури. Який із них краще підійде, залежить від масштабу та специфіки вашого проєкту. Тут краще прислухатися до розробників та аналітиків, які побачать навіть неочевидні переваги. MVC у будь-якому випадку полегшить роботу зі складним графічним інтерфейсом і спростить масштабування та підтримку вашої програми.

Розробка вебсайтів
Розробка вебсайтів

Бізнес знає свої потреби, а ми — як їх реалізувати.

Створюємо і розробляємо стійкі корпоративні сайти та жваві промо-лендинги. Розробляємо web сервіси. Наші продукти витримують величезне навантаження та надійно слугують клієнтам.