Technologies

TAGMANAGER

Tag Manager (GTM) — безкоштовний сервіс Google, що спрощує роботу з тегами. З Тег Менеджер ви можете додати на сторінки тільки код GTM, і керувати вмістом всередині нього. Без Google Tag Manager, JavaScript і HTML теги (фрагменти коду, що відповідають за передачу даних) кожного сервісу для аналітики, запуску маркетингових кампаній, ремаркетингу в соціальних мережах та іншого потрібно буде прописувати на сайті окремо. І міняти в разі необхідності теж.

 

Tagmanager дозволяє не робити зайвої роботи і скоротити ту її частину, яку можуть виконати тільки розробники. Після установки Менеджера Тегів у вас з'явиться особистий кабінет з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, де можна буде підключати сервіси і скрипти.

Що таке теги і для чого потрібен Google Tag Manager

Тег — фрагмент javascript або html коду вашого сайту або програми, котрий відповідає за виконання певної функції. Наприклад, відправляти інформацію в вашу систему аналітики, показувати рекламу або відсилати листи користувачам, які вже були на вашому сайті, але так нічого не купили і т.д. У Tagmanager Google багато вбудованих шаблонів для роботи з сервісами Гугл — Analytics, Ads, Floodlight, Optimize і іншими. Ваші розробники також можуть написати користувацький тег html для будь-якого завдання.

Якщо встановити Тег Менеджер, то все теги будуть зібрані в контейнері — основному сховищі, а для управління ними ви отримаєте зручний особистий кабінет. Там теги зможе змінювати маркетолог, аналітик або ви самі, не залучаючи розробників і не боячись «зламати» весь сайт. Таке завдання як встановити та налаштувати Tag Manager, краще доручити тим, хто вже знає, як працювати з JavaScript і HTML, а також цим софтом. Новачки можуть зіткнутися з різними неявними помилками, а ви — з втратою або дублюванням даних, але в перспективі використання софта набагато вигідніше.

 

3 причини встановити Tag Manager на свій сайт
Стане в нагоді всім 1 / 3

Користуватися GTM можуть аналітики і маркетологи для підключення потрібних вашому проекту сервісів відстеження статистики, наприклад, Google Analytics або AppsFlyer, і роботи з ними. Фахівці PPC і SEO можуть займатися ремаркетингом, використовуючи скрипти Google Ads, DoubleClick, Facebook і т.д. стежити за ефективністю рекламних кампаній. А власники стартапів і малого бізнесу отримають інструмент для самостійного управління веб-аналітикою, проведення А / В тестів і багато чого іншого. Плюс швидкість завантаження сторінок сайту, де тепер набагато менше коду, збільшиться, а права на нього в Search Console підтвердяться практично автоматично. Це не головні причини навіщо потрібен Google Tag Manager, але приємний бонус.

Шаблони для всього і вільна кастомизация 2 / 3

Принцип роботи Google Tag Manager заснований на створенні тегів. Щоб це зробити потрібно задати тригери — умови, які будуть його активувати або відключати. Цією подією може бути клік, глибина перегляду сторінки або інша взаємодію користувача з нею — заповнення форми, використання фільтра, звернення до чат-боту і так далі, аж до часу проведеного на сторінці. Триггерам-подіям потрібно вказати змінні — параметри зі значенням. Вони будуть визначати куди потрібно клікнути або як довго перебувати на сторінці, щоб спрацював тег, зберігати і відправляти ці дані в ті самі системи аналітики і ремаркетингу. Зараз в GTM більше 40 змінних, які ви можете вільно використовувати для створення кастомних тригерів для відстеження всього, що важливо для вашого проекту. Гугл Тег Менеджер відносно складний софт, з величезними можливостями, але при цьому доброзичливий до новачків. У вас буде доступ до великого набору шаблонів тегів і професійних інструментів для створення кастомних тегів і змінних з використанням HTML, JavaScript і CSS.

Тестування і відкат до стабільної версії 3 / 3

У Тегменеджере є режим перевірки коректності роботи нових тегів, а всі зміни в налаштуваннях зберігаються. Якщо щось піде не так, просто поверніться до попередньої версії. Щоб не доводилося робити це часто — виділяйте співробітникам різні рівні доступу. Плюс, GTM — продукт Google і в ньому є десятки готових інтеграцій, які підключаються «в два кліка», а кількість фахівців, які вміють працювати з цим сервісом, дозволить вам максимально розкрити його потенціал.

Висновок

Google Tag Manager — універсальний централізований пункт управління всіма інтеграціями вашого сайту або програми. Завдяки йому вам не потрібно буде витрачати багато часу і залучати розробників для підключення будь-яких сервісів аналітики, реклами і іншого, до вашого сайту. Разом з панеллю керування зі зрозумілим інтерфейсом, ви отримаєте безліч готових до запуску шаблонів для налаштування тригерів, а також професійні інструменти для створення кастомних за допомогою HTML, JavaScript і DOM.

Digital реклама
Digital реклама

Допомагаємо невеликому бізнесу зростати швидше, а дорослому — гідно приймати виклики часу.

Проводимо ретельний аналіз та створюємо стратегію комунікацій. Детально опрацьовуємо воронку, оптимізуємо канали маркетингу та запускаємо рекламні кампанії. Шліфуємо імідж бренду через осмислений контент.