Technologies

VARNISH

Varnish — високопродуктивний HTTP-акселератор для кешування сторінок на рівні web-сервера. Це безоплатне ПО з вільною ліцензією, установка якого, може знизити навантаження на сервер у сотні разів.

4 причини використовувати Varnish для свого проєкту
Продуктивно

Основне призначення Varnish — перенаправляти користувачів на статичні сторінки. Його встановлюють на порт 80, призначений для зв’язку клієнта із сайтом через не зашифровані HTTP, перед вашим основним вебсервером NGINX або Apache. У класичному випадку Varnish передає користувачам те, що раніше було збережено в кеші. Якщо там нічого немає, прискорювач відправляє запит на призначений бекенд-сервер і зберігає його відповідь. Такий підхід прискорює доставку в сотні разів, незалежно від швидкості самої мережі. Водночас прискорюється, як завантаження в цілому, так і «час до першого байта», що добре для утримання користувачів на сайті.

Універсально

Varnish можна поставити практично на всі відомі дистрибутиви Лінуксів і Юніксів. Будь-яка система, яку ви використовуєте може працювати швидше.

Гнучко

Varnish можна легко налаштувати під особливості вашого проєкту. Розробники, за допомогою мови VCL, зможуть встановлювати правила обробки вхідних запитів. Наприклад, прискорювач не кешує запити, якщо до них прив’язані Cookie або заголовок аутентифікації, через те, що вони впливають на те, як відображається зміст сторінки. Проте для статичних даних таке обмеження не має сенсу і його можна скасувати. Крім того, можна заборонити зберігати в кеші великі файли, наприклад, відео, а також встановити різний час зберігання, в залежності від умов і багато іншого.

Для будь-якого бізнесу

Varnish Enterprise — набір готових інструментів для роботи з HTTP-акселератором. Виділений потоковий сервер, здатний обробляти 100 тисяч запитів у секунду, або безмежна хмарна CDN з підтримкою 5G, а може просто приватна мережа доставки вмісту, адаптована під ваш проєкт? Хоча сам по собі Varnish безоплатне ПО, на його основі створені готові saas-продукти, від різних провайдерів. Ви можете вибрати “сервіс як послугу” і платити, щоб у вас усе працювало.

Другий варіант: ваші розробники можуть самі написати аналогічні доповнення або адаптувати готові, опубліковані на GitHub, а також знайти комфортний хостинг. Точно купити підписку буде вигідно тим, хто заробляє на потоковій передачі відео і використовує багато CDN-серверів. У всіх інших випадках, навіть якщо у вас, наприклад, великий інтернет-магазин із роликами-оглядами для кожного товару, можна обійтися базовим Varnish.

Висновок

Varnish — доповнення до вашого вебсервера, яке збільшить його продуктивність. Його варто встановити з самого початку, якщо розробляється високонавантажений проєкт, і можна додати до будь-якого вебдодатку під час масштабування. Varnish, як кеш, знизить навантаження на HTTP-сервер і поліпшить його продуктивність.

Розробка вебсайтів
Розробка вебсайтів

Бізнес знає свої потреби, а ми — як їх реалізувати.

Створюємо і розробляємо стійкі корпоративні сайти та жваві промо-лендинги. Розробляємо web сервіси. Наші продукти витримують величезне навантаження та надійно слугують клієнтам.