Technologies

OBJECTIVE-C

Objective-С — офіційна нативна мова програмування для iOS. Програми для перших персональних комп'ютерів Apple, після того, як Стів Джобс ліцензував Objective-C в 1988 році, створювалися з використанням саме цього об'єктно-орієнтованого розширення базової мови С. Зараз більшість додатків в App Store написані саме на ній і, навіть якщо розроблені на Swift (другій офіційній нативній мові Apple, що створена у 2014), часто включають частину коду на Objective-С.

 

Мова Objective-C — основний інструмент програмування для створення додатків, для операційних систем iPhone, iPad, iMac, MacBook, Apple Watch, а також інших пристроїв бренду. Це класична, надійна і потужна мова, яка оптимально підходить для складних проєктів і відома кожному iOS розробнику.

3 ПРИЧИНИ ВИБРАТИ OBJECTIVE-C ДЛЯ РОЗРОБКИ ПРОГРАМИ НА IOS
01
Нативність

"Нативний" код (від англ. Native, "рідний") розробляється для написання програм для певної операційної системи, встановленої на конкретній техніці. У випадку з Objective-C — це iOS / iPadOS / MacOS / watchOS і відповідні смартфони, планшети, комп'ютери та розумний годинник Apple. Нативний код компілюється і виконується в процесорі пристрою, а не надбудови: фреймворках або віртуальних машинах. Він швидше пишеться і стабільніше працює, ніж будь-яке кросплатформне рішення, а ще надає розробнику легкий доступ до апаратної частини, наприклад камери або геолокації, а також інструментів і API, що підготовлені Apple.

02
Знайомий UI та хороший UX

Інтерфейс і досвід (англ. User interface / experience) — важливі чинники успіху програми. Objective-C або Swift, як нативні мови, використовують звичні користувачам елементи інтерфейсу. Меню, навігація, повідомлення, чек бокси тощо буде виглядати та працювати так, як у всіх інших додатках для iOS. Ви зможете зробити гарний персоналізований дизайн, але він точно не заплутає користувачів і залишиться інтуїтивно зрозумілим, а значить програма не втратить потенційних користувачів і отримає хороші відгуки.

03
Популярність і оновлюваність

Більша частина додатків в App Store написані на Objective C. Це понад 1,2 мільйона додатків, перші версії яких з'явилися в магазині відразу після його створення. Ви знайдете розробників для свого проєкту, які будуть мати досвід для вирішення найнезвичайніших завдань. Користувачі звикли до додатків, що написані на Objective-C, навіть якщо не знають про це. Ви зможете легко допрацьовувати, модернізувати та розширювати можливості проєкту, коли захочете, не втрачаючи користувачів.

ЧОМУ IOS РОЗРОБНИКИ ВИБИРАЮТЬ OBJECTIVE-C
ЗНАЙОМИЙ І НАДІЙНИЙ ІНСТРУМЕНТ 1 / 3

Objective-C вже більше ніж 30 років — 90% iOS розробників в компаніях і фрілансери використовують саме його і знають, як швидко написати додаток або виправити помилки. Сама мова теж багаторазово вдосконалювалася і саме на ньому написані системні бібліотеки та фреймворки iOS. Стабільність Objective-C проявляється і в сталості синтаксису, нехай і складного, і в оновленнях. Кожне з них майже не відбивається на роботі старих версій, навіть якщо потрібно щось змінити, це можна зробити швидко і без серйозного збитку для монетизації додатка. У підсумку підтримка проєктів, написаних на Objective C, вимагає мінімум ресурсів.

ПІДТРИМКА 2 / 3

Apple випускає безліч навчальних матеріалів, офіційної документації, курсів та іншого для розробників. Оригінальне програмування objective c має на увазі, що у ваших розробників буде доступ до UI-компонентів, бібліотек з інструментами для роботи з різними форматами файлів, від аудіо і графіки, до тривимірної анімації, і навіть ігровим двигунам. За ті ж тридцять років у мови з'явилось величезне ком'юніті та знайти відповіді на різні питання і готові рішення для завдань, зможуть всі програмісти, які знають Objective-C, С або С ++.

ВЗАЄМОДІЯ 3 / 3

Мова програмування Objective-C дозволяє збирати складні структури для незвичайних функцій. Якщо у програміста є код, написаний на С або С ++ він може вставити його в основу на Objective-C. У проєктах на Swift можна використовувати модулі на Objective-C, але не на інших мовах сімейства. Вставити код Свіфт в Objective-C теж не можна. Так, класичну мову програмування краще використовувати для створення складних проєктів з нуля і розширення можливостей вже існуючих.

ЧОМУ КРАЩЕ ВИПУСТИТИ ДОДАТОК НА IOS
01
Прибутковість

Користувачі iOS більше витрачають в магазинах додатків. Це підтверджують статистичні дослідження ринку і можна побачити самому, витративши небагато часу на порівняння кількості скачувань і покупок, у потенційних конкурентів. Ви можете зробити додаток спочатку платним і його куплять в AppStore з більшою ймовірністю, ніж в PlayMarket і це з урахуванням меншої в десятки разів конкуренції. Якщо використовуєте інші способи монетизації, наприклад, розширену про-версію або підписку — отримання доходу практично гарантовано. 

02
Підтримувані пристрої

Новий додаток для айфона на Objective-C досить адаптувати до останньої моделі та кількох попередніх. У 2020 Apple підтримує всього 15 моделей: від iPhone 12 Pro Max до iPhone 7 і SE2. Зробити це буде не складно, особливо якщо врахувати нативну мову, і те, що розробникам Android припадає тестувати проєкт на набагато більшій кількості пристроїв з величезною різницею, як в програмній, так і апаратній частині.

03
Актуальне ПЗ

Всі підтримувані пристрої з iOS, а це 65% усієї кількості айфонів, що використовується, можуть автоматично оновиться до нової версії, як тільки вона доступна. Одночасно з нею, Apple підтримує попередню, щоб не втратити 25% тих користувачів, що не встигли або не хочуть купувати новий смартфон. Так, всього дві версії програми зроблять його доступним для 90% потенційних користувачів. Розробникам Android доводиться створювати та підтримувати різні версії програми для декількох поколінь ОС та її фірмових оболонок різних брендів, адже іноді навіть флагманські смартфони перестають оновлюватися через рік або два після входу, хоча їх апаратна частина, як і раніше не застаріла.

Висновок

У Objective-С є плюси та мінуси, але вона була і залишається фундаментальною мовою програмування для техніки Apple. Тисячі розробників створюють на ній масштабні, цікаві та прибуткові проєкти, а високий поріг входження, пов'язаний зі складністю вивчення мови, гарантує, що над вашим проєктом працюватимуть ті, хто вже не раз вирішував складні завдання.

Кейси

Розробка мобільних додатків
Розробка мобільних додатків

Створюємо мобільні додатки, які вирішують бізнес-задачі клієнтів та спрощують життя користувачів. Навіть якщо ці задачі — із зірочкою. Доставляємо їх у кожну долоньку та кишеню.