Експеримент: ранжування прихованого тексту в Google

782
3 хв.

Загальновідомий факт, що Google полюбляє інформативні тексти, які в повному обсязі розкривають тему. Як правило, такі тексти мають розмір від 5000 символів і зазвичай називаються "полотна" або "портянки" :)

Для сторінок блогу такі лонгріди — не проблема, адже користувач прийшов на цю посадкову сторінку якраз для читання та знайде відповіді на всі питання, що хвилюють. Але що робити з довгими текстами на сторінках лістингів інтернет-магазинів чи товарів? Типове рішення клієнта — ХОВАТИ!
Але тут приходить SЕО-шник і каже, що приховувати нічого не можна. Як результат — сайт не дуже зручний для мобільних користувачів, та й десктопні користувачі не готові до таких обсягів контенту.

Що “думає” Google

Якщо слідувати довідці Google, то ми побачимо наступні “Заповіді”:

І сам Гугл начебто забороняє приховувати текст на сторінці:

При цьому слід чітко розуміти, що таке “Прихований текст”:

  • білий текст на білому тлі;
  • текст, розташований за зображенням;
  • шрифт 0;
  • розмістити текст за межами екрану за допомогою стилів.

Робимо висновок, що "Прихований текст" для гугла — це в прямому розумінні, коли текст візуально не видно. За приховування тексту від гугл-бота можна отримати санкції.

Що кажуть SEO-шники

Виходячи зі слів одного з представників Google, прихований контент гірше ранжується, ніж неприхований. Причина проста — якщо інформація захована, це означає, що вона не така вже й важлива, а якщо не важлива, то й “вага” такого контенту менша.

Ми вирішили спробувати — впровадити “спойлер” на сторінці лістингу та приховати текст, який ранжується за ВЧ запитом у ТОП 10.

І впровадили на іншому проекті, де позиції були в ТОП 100, та вирішили подивитися, чи буде зростання.

Експеримент був проведений на різних проектах, і був запроваджений однаковий тип приховування тексту на посадковій — кролл.

Висновок: якщо є можливість, краще нічого не приховувати. Але якщо виникає потреба в прихованні тексту, то на серйозні "обвали" не варто чекати. Головне – після впровадження моніторити позиції та реагувати максимально швидко, якщо щось пішло не так.

Ложка дьогтю

Чутки про те, що приховування тексту може завдати шкоди сайту, не позбавлені підстав. Ми пробували різні варіанти застосування, та не всі мали успіх. За тиждень після впровадження спойлера позиції почали сипатися.

Висновок: не все, що приховано, потрапляє до індексу. Але також, перебуваючі в індексі, Google дійсно може "прихований контент" песимізувати через "зменшення значущості".

Що робити?

Як визначити, чи буде впровадження мініфікації робити тексти більш підходящими для SEO:

  1. Перевірити, чи відображається текст у коді (F12 і дивимося, чи виводиться все чи ні).
  2. При відключеному JS у браузері має виводитися повний текст.
  3. Переконатися, що стилі та скрипти відкриті для пошуку.
  4. Перевірити, чи немає проблем із "розумінням" JS у гугла.
  1. Ввести "приховування" на 1 сторінці, перевірити, що воно працює, а потім застосовувати на всіх типах сторінок.
02 лютого 2022
4.1 / 5 (9 голосів)