Magento vs аналоги для інтернет-магазинів: що обрати для вашого бізнеса?

23
4 хв.

Вибір платформи для створення інтернет-ресурсу для електронної комерції відіграє один із ключових факторів. Від нього залежить набагато більше ніж здається на перший погляд. Це стосується малих підприємств та бізнесів, бо вони мають, зазвичай, обмежені ресурси. І сьогодні ми розглянемо кілька варіантів і порівняємо їх з Magento.

Порівняння функціонала та гнучкості платформ

Візьмемо для прикладу три популярних рішення: Magento, Shopify та WooCommerce.

Magento — це відкрита платформа для створення та управління інтернет-магазинами. Вона дозволяє підприємцям та компаніям створювати потужні та гнучкі онлайн-магазини з великим набором функцій для управління товарами, замовленнями, оплатою, логістикою.

Shopify. Ця платформа, яка пропонує SaaS-рішення (платформа-сервіс), також володіє широким функціоналом, але вона може бути менш гнучкою в порівнянні з Magento. Втім, Shopify надає простоту в управлінні та розгортанні.

WooCommerce. Цей плагін для WordPress дозволяє створювати інтернет-магазини на платформі WordPress. WooCommerce також має широкий функціонал, але він може бути менш масштабованим для великих підприємств.

Різниця в ціні та витратах на обслуговування

Magento буде дорожчим у впровадженні та обслуговуванні порівняно з аналогами, такими як Shopify або WooCommerce. Magento вимагає інвестицій у розробку, налаштування та підтримку, особливо для складних та великих магазинів. З іншого боку, SaaS-платформи, такі як Shopify, можуть бути більш доступними для менших підприємств із погляду вартості впровадження та обслуговування.

Використання SaaS-платформи або самостійних хостинг?

Шо обрати: самостійний хостинг чи SaaS-платформу?

SaaS-платформи. Наприклад, як Shopify, пропонують готові рішення для створення магазинів, включаючи хостинг, безпеку та підтримку. Вони легкі у використанні та можуть бути швидким рішенням для початківців.

Самостійний хостинг. Magento та WooCommerce працюють на самостійних хостингах, що дозволяє більше контролю над серверами та налаштуваннями. Це може бути важливо для більших магазинів зі значними потребами.

Тут усе залежить від майбутнього вашого проєкту та планів із масштабування, виходу на міжнародні ринки. Одна річ, якщо вам треба зробити невеличкий сайт для швидкого замовлення чи обробки замовлень. Інша  — коли ви плануєте створити великий маркетплейс.

Треба продумати вектор розвитку та плани на майбутнє, щоб не переплачувати кошти в майбутньому за створення нового сайту та не витрачати на це час.

Переваги інтеграції з іншими ресурсами та сервісами

Переваги Magento полягають у тому, що система дуже гнучка та адаптивна. Якщо ви працюєте зі спеціалістами в галузі створенні інтернет-магазинів і вони займаються обслуговуванням та підтримкою вашого ресурсу, то Magento дозволяє:

 • швидко вносити зміни до структури сайту;
 • додавати нові функції за допомогою розширень;
 • створювати власні розширення під потреби клієнтів;
 • інтегрувати велику кількість платіжних систем та методів;
 • масштабувати сайт під світовий ринок;
 • просту інтеграцію CRM систем;
 • проводити аналітичні заходів;
 • посилювати систему захисту та безпеки.
Інтеграція.

Враховуємо особливості бізнеса під час вибору платформи

Коли ви починаєте обирати систему для створення функціонального інтернет-магазину, треба враховувати наступний перелік критеріїв:

 • особливості вашого бізнесу: регіон, галузь, потенційних клієнтів;
 • розмір магазину на етапі відкриття;
 • розмір магазину в майбутньому (чи буде збільшуватись каталог товарів, чи послуг);
 • бюджет на відкриття сайту;
 • бюджет на обслуговування;
 • гнучкість налаштування системи під свої потреби та запити клієнтів.

Magento — ідеальний варіант для середнього та великого магазину, або проєктів, що мають у планах масштабуватись, стрімко та швидко рости. Magento дозволяє швидко та без проблем інтегрувати нові функції.

Shopify та WooCommerce — непогані варіанти для меншого бізнесу. Вони більш практичні, не потребують великої кількості коштів на обслуговування.

Висновки

Вибір платформи для створення інтернет-магазину — нелегкий процес. Тут треба все детально спланувати, обдумати, проаналізувати потреби вашого бізнесу та вектор розвитку, коли бізнес почне зростати. Magento, Shopify та WooCommerce — лише кілька прикладів, котрі мають попит серед багатьох підприємців із різних куточків світу. Наша команда створює інтернет-магазини та маркетплейси саме на системі Magento через її гнучкість та функціональність, можливість налаштування під свої потреби та розширювати функціонал за допомогою розширень від розробників.

08 квітня 2024
5 / 5 (2 голоса)