Мільярдний бізнес підписок у AppStore

192
7 хв.

Випробувавши десятки формул монетизації додатків, Apple дійшли висновку, що підписка — найбільш грамотна. На сьогодні одна тільки перша п'ятірка додатків, зі списку найпопулярніших в App Store, приносять компанії понад 10 мільярдів доларів. Ще нещодавно платна підписка лякала всіх: і розробників, і клієнтів. Вони не хотіли працювати за цією моделлю. Що зробили Apple для подолання цього бар'єру? Ну їдьмо! 💨

Грошовий дощ.

Передісторія

Перші підписки почали вводити ще у XVIII столітті, поширюючи серед вельмож у такий спосіб книжки та журнали. З приходом цифрових технологій у XXI столітті цю ініціативу перехопили Spotify та Netflix. Їхня вибірка користувача значно розширилася, адже тепер доступ до всієї музики світу можна отримати за 5 доларів на місяць. Користувачі були готові платити за сервіси, які роблять життя легшим та цікавішим.

Жертви заради доброї мети

Побачивши успіх сервісів із підписками, інші компанії утворювалися вже з орієнтиром на нову бізнес-модель. Усі швидко зрозуміли, який вони наразі мають потенціал. В App Store на сьогодні зі 100 розробників 60 працюють за підпискою. Розберемося, як їм вдається спокушати користувачів платити щомісяця.

Гроші всьому голова

Коли доходи легко планувати, розробник з набагато більшим ентузіазмом займається улюбленою справою. Ідею підписок було продано, перш за все, не користувачам, а розробникам. Їм пояснили, як це працюватиме для них, чому прогнозований дохід кращий за стрибкоподібний і як тепер вони зможуть підтримувати життєдіяльність свого продукту набагато довше. Через кілька років ми не розуміємо, як взагалі раніше обходилися без підписок у додатках. Ідея платити за крутий сервіс здається настільки ж природною, як покупка їжі в супермаркеті.

Підписка та користувач

Звичайно, в Apple на повну потужність працює рекламна машина. З її допомогою підтримується трильйонна капіталізація. Солідний внесок у це відбувається завдяки підпискам в App Store.

Вперед до мільярдного бізнесу підписок в AppStore.

Зазначимо, що це не офіційний звіт і Тім Кук ніяких інсайтів не давав, однак у нас тямущі маркетологи та копірайтери. Ця команда склала список, який відображає ключові пункти політики Apple щодо впровадження підписок.

Продаж перфекціонізму

Так вийшло, що Apple не продають те, що погано працює. Додатки в їхніх магазинах методично позбавляють багів і оперативно виправляють збої. Платна підписка дає користувачеві право скаржитися на неполадки у будь-який час, але якщо програма працює без нарікань, то скарги не надійдуть у принципі.

Монетизація фішок

Найчастіше, додаток має одну супервластивість і 5-10 властивостей поменше. Apple монетизують саме супервластивість, решті приділяється менше уваги. Осліплений унікальними властивостями додатка користувач розуміє, за що має платити раз на місяць.

Фінансові звички

Ціна програми ніколи не формується зі стелі. Маркетологи, що працюють з iOS, цілодобово безперервно вивчають фінансові звички цільової аудиторії програми, тому заздалегідь знають, скільки готовий заплатити споживач. Враховується стан гаманця, вік, стать, географія тощо.

Від інтересу до оплати

Коли користувач підготовлений, настає процес підштовхування споживача до покупки підписки. Користувача захоплюють на всіх фронтах, діючи на нього візуально, через дизайн та функціональні центри задоволення. Користувач сам бачить бонуси за 💸💸💸, які віддає улюбленій компанії.

Онбордінг

Цей термін походить від словосполучення "on board", який означає вітальну фразу в англійській мові. Для користувача це усвідомлення, що він тепер є членом золотого клубу програми, адже купує у нього підписку. Спеціально у додатках-сервісах можна побачити, що ти можеш/не можеш із підпискою. Як тут не окрилитися від успіху?

Затравка

Користувач має за час пробного періоду проїхати повний шлях на американських гірках додатка. Для цього Apple разом із розробниками не соромиться завалювати користувача пробної підписки масою гайдів про те, що йому робити з новими преміум-можливостями. У справу вступають усі юзабіліті-тригери. Перебрати складно, потрібно за місяць завоювати увагою користувача, щоб після цього він платив за сервіс (можливо) кілька років.

Сімейна передплата

Серед інших функцій, за допомогою яких користувача намагаються елегантно підчепити на підписку, виграє найпрактичніший. Кому не захочеться платити 5 доларів самостійно, якщо в сім'ї із шести осіб ця сума буде вимірюватися у центах?

Очевидність вигоди підштовхує до підписки найсильнішим чином. Програми типу Spotify додатково встановлюють тарифні пакети, на кшталт “Студент”. Netflix також додає доступні пакети для країн Східної Європи та деяких регіонів Азії.

Доповнена реальність

Чому б не зробити цю функцію бонусом підписки? В одній зі своїх статей ми розповідали про меблевий магазин, який заробив мільйонний статок, коли доповнив додаток приміркою меблів у власній квартирі.

Якщо комусь із вітчизняних меблярів захочеться реалізувати подібний функціонал — платна підписка допоможе реалізації та окупить її.

Топ рекомендацій

Цей невеликий гайд ми склали, надихнувшись рекомендаціями Meta щодо стимуляції підписок:

  1. Почніть зі створення посилання для користувача. Як тільки функцію буде реалізовано, слід розмістити публікацію про це у всіх соціальних мережах. У публікації обов'язково має бути присутнім опис користувальницького посилання.
  2. Коли проводите комунікацію з цільовою аудиторією, не забувайте м'яко нагадувати їм, що справжнє задоволення та повноту функціонала вони відчують, коли оформлять платну підписку.
  3. Якщо відчуваєте у собі сили та впевненість, виходьте у прямі ефіри. Це дасть вам змогу говорити з підписниками безпосередньо. Їхні питання можуть виявитися найкориснішим зворотним зв'язком, який у вас був.
  4. Регулярно оновлюйте статистику. Це дає змогу краще розуміти, який контент подобається вашим підписникам, а яким краще пожертвувати заради головної мети.
  5. Промо-посилання для браузера. Заохочувати людей купувати ваш додаток можна і там. На додаток, відрегульоване промо-посилання дає можливість уникати зайвих комісій. Ми обов'язково налаштуємо його під ваші потреби.

Висновок, доступний без підписки

Українські розробники все ще з острахом поглядають на платні підписки за свої продукти. Ми звертаємось до них — станьте сміливішим! Так, ми не в Америці, але завдяки інтернету і всебічній підтримці від App Store, ви близькі до неї як ніколи. Ви отримуєте не тільки регулярний дохід, а й лояльну аудиторію, яка перестане рахувати копійки за підписку, коли ви зможете довести їй власну цінність. Ви зможете! Brander вам у цьому допоможе.

Жінка – маяк.
15 червня 2023
5 / 5 (3 голоса)