Як припинити ненавидіти ранок за 10 кроків?

40
7 хв.

Ранок. Так, уже звучить не дуже, згодні. Але що, якщо слово «ранок» може викликати не бажання лягти далі спати та валятися в ліжку, а гарний настрій та заряд енергії?

Важко повірити, але є люди, котрі люблять ранок. Вони змогли перебудувати свої звички та ранкові «ритуали» так, щоб зробити свій старт дня максимально ефективним та продуктивним. Ми дізналися їхні секрети та виділили декілька основних, якими поспішаємо поділитися з вами.

Сон та режим

У сучасних реаліях складно налагодити режим, але це важливо. Є певна закономірність у роботі нашого організму. Коли він звикає до конкретних циклів, йому складно перебудовуватися на нові. Найпростішим прикладом є режим сну. Упродовж тижня ви хаотично лягаєте спати (о 2 ночі, 3 ночі, іноді о 12 і так далі), але прокинутися вам потрібно о 8-й, щоб встигнути на дзвінок з колегами. Так триває 5 днів поспіль і настає довгоочікувана субота. І що всі роблять у суботу? Відсипаються за цілий тиждень. У неділю відбувається те саме, а в понеділок потрібно знову встигнути на зустріч з колегами.

В ліжечко.

Така безсистемність негативно позначається здоров'я, як на фізичному, а й у ментальному. Після «відсипних» організму дуже важко втягуватися в ритм безсистемного тижня, що забирає сили, призводить до мігрені та стресів. Постарайтеся побудувати для себе оптимальний графік сну і режиму, тоді ранок не викликатиме у вас стільки болю одним лише своїм існуванням.

Плавне пробудження

Будильники — добре, але вставати о 07:58, коли зустрічі о 8:00 — не круто. Це величезний стрес для вашого організму, який не допомагає прокинутися, а лише посилює ваш ранковий стан.

Доброго ранку.

Прокидайтеся трохи раніше (це стане можливим після налагодження режиму сну). Це сприяє плавному входу в режим, організм не стресує, а поступово готується до роботи. Хтось скаже «та в мене і так все ок, за хвилину можу зібратися». Це здорово (ні). Поки ви молоді і є запас сил — так, ви можете так робити, але такі звички мають накопичувальний ефект, який позначиться (сильно позначиться) у дорослому віці.

Заправте ліжко

Так, заправляйте ліжко. Хтось це не любить, комусь просто ліньки, але треба. Це має дуже цікавий ефект. Коли ви починаєте день із «маленької перемоги», організм і мозок починають активізуватися швидше, втягуються в процес. При цьому від цього відчуття «маленької перемоги» ви отримуєте додатковий заряд гормонів, які стимулюють вас на подальші дії.

Гарний сніданок

Не треба говорити про те, наскільки він важливий, але доведеться. Виходить так, що сніданок більшості людей складається з кави чи чаю, бутербродів чи солодкого. Багато хто стикається з ранковою нудотою, тому відмовляються від сніданку. Вітайте проблеми з харчуванням. Почуття нудоти — нездорова реакція організму, тому важливо оптимальний сніданок для себе. Причина нудоти — гормони стресу, розв'язання проблеми — регулярні сніданки.

Він має бути не дуже важким, при цьому поживним. Хорошим варіантом стане курка, кролик, каші (вівсянка, гречка), фрукти, але не кислі, овочі.

Гаджети

Зовсім забули про них сказати. Фу-фу-фу, починати свій ранок у такий спосіб. Не варто одразу хапати смартфон і намагатися в ньому щось розгледіти сонними очима. Це спричиняє додатковий стрес для вашого організму. Краще увімкніть музику (після того, як прокинулися, посміхнулися і заправили ліжко). Вона сприятливо впливає на гормональний рівень людини, допомагає налаштуватися та отримати заряд гарного настрою.

Вечір

Зовсім забули. Це буде гарною звичкою для старту наступного дня. Не варто юзати гаджет перед сном. Відкладіть його за пів години до того, як заснути чи лягти спати. Можете почитати книгу, але в ідеалі просто розслабитися і заснути в тиші. Хорошим варіантом стане тепла ванна або душ з ефірними оліями, чашка теплого чаю (без солодкого).

Планер

Формат будь-який, головне, щоб вам було зручно і ви його не закинули. Комусь звичніше класичний блокнот, а хтось — використовує програми. Ідеальним рішенням буде розробка плану на тиждень. Складати його бажано у неділю ввечері, щоб у понеділок зранку ви знали, який буде тиждень.

Також допомагає щоденне планування (to do list), яке складають з вечора, а зранку просто нагадує вам про плани на день. У такий спосіб ви з ранку знатимете, що робити та зможете замість хаотичного пробудження налаштуватися на продуктивний день.

Фізична активність

Приділяйте спорту хоча б хвилин 20-30 на день. Не обов'язково бігати вранці, в дощ, сніг, спеку. Буде достатньо зарядки чи йоги.

Зараз існує багато програм, які розроблені спеціально для домашніх фізичних активностей. Є навіть 7-хвилинні вправи. Особливо рекомендуємо зарядку для здорової спини. Все ж таки ми ведемо сидячий спосіб життя, вірно?

Прогулянки на свіжому повітрі. Попри погоду, намагайтеся вибиратися на прогулянку щодня. Це не займає багато часу. Досить і 30 хвилин. Сидячи у квартирі чи офісі, вам просто не вистачає повітря, щоб «подихати» та розслабитися. Розміряні прогулянки допоможуть зосередитися чи навпаки – викинути все зайве з голови, привести думки до ладу та сконцентруватися на головному.

Не забувайте себе хвалити

Згадуємо аналогію із ліжком. Ви застелили — молодець, крок до успішного дня зроблено. Створюйте собі мікротаски на день, які ви виконуватимете. Кожен виконаний — плюсик. Ви відчуватимете, що день минає не дарма. Це ефективно працює на дистанції: з кожним днем вам буде все простіше і простіше прокидатися, налаштовуватись на роботу.

Відпочинок

Це важливо. Не забувайте про нього. У всього є ресурси, а у нашого організму вони обмежені, деякі з них дуже складно відновлювати. Виділяйте собі час для відпочинку.

Гомер ліг поспати.

Так, повноцінний відпочинок, коли ви не думаєте про роботу, проблеми, дедлайни, а просто можете розслабитися. Формат і тип ви можете позначити собі самі: від комп'ютерних ігор до медитації.

Висновки

Як би ви не були мотивовані, сповнені сил та енергії, ресурс вашого організму рано чи пізно закінчиться. Щоб не допускати таких ситуацій, потрібно стежити за станом свого здоров'я, як фізичного, так і ментального. Всього 10 корисних звичок допоможуть вам стати продуктивнішими, енергійнішими та прокидатися вранці з посмішкою.

04 січня 2024
2.3 / 5 (3 голоса)