Чому не варто купувати підписників у соціальних мережах

181
6 хв.

Підписники. Для класичного користувача цей показник є мірилом якості та надійності бренду, інсташопа, сервісу або будь-якого іншого продукту. З одного боку, логіка ясна і проста: користувач зайшов на сторінку/профіль, погортав товари, побачив багато підписників і вирішив, що все круто. Ну, адже є люди, правда?

З іншого боку, зараз не 2016 рік і накрутка підписок не дає бажаного результату. Так, вона взагалі не дає жодного результату, якщо бути чесними. Чому? А ось із цим питанням ми й розбиратимемося, щоб закрити цей гештальт. Сподіваємося, що інформація буде корисною і наші читачі зрозуміють, що купівля підписників, їхня накрутка та інші маніпуляції з цифрами – погано не лише з моральної точки зору, а й для вашого бізнесу.

Першопричини

Отже, навіщо взагалі накручують (купують) підписників. Спочатку ця фішка пішла з часів багатостраждального Вконтакте. Усі пам'ятають, як було круто мати величезну кількість друзів та голосів. Потім ми познайомилися з Твіттер та Інстаграм, де знову на нас чекала накрутка.

Реклама — першопричина накрутки аудиторії, адже чим більше аудиторія, тим більше охоплення, а отже, можна поставити вищий цінник на публікацію.

Тоді користувачі ще погано розуміли роботу системи накрутки підписників. У більшості випадків накручені підписники були представлені ботами, які не виявляли жодної активності. Як наслідок, користі для бізнесу вони також не приносили, лише псували загальну статистику.

У 2022 році вже мало хто хоче так бруднити руки, але поціновувачі «великих чисел» все ще існують.

Чи є інший спосіб створення великої аудиторії навколо вашого дітища?

Є, але він вимагає часу, фінансів та інших ресурсів. Цей метод — гра в довгу. Він має на увазі комплексне ведення соціальних мереж, якісний контент, цікавий матеріал, формування та розвиток спільноти. Молодій компанії буде складно розвиватися таким чином на перших етапах, але потім репутація зробить свою справу і всі ресурси окупляться в багаторазовому обсязі.

Але тема нашої розмови саме про шкоду першого методу, тому нумо розбиратися в ньому.

Ви впевнені, що купили цільову аудиторію?

Почнемо з найпростішого. Для бізнесу та вашого проекту важлива залученість клієнтів та зацікавленість вашим продуктом. Користувачі, які потрапляють на вашу сторінку, мають захотіти стати клієнтами. У випадку, коли компанія купує підписки на сервісі, на профіль підписується хто завгодно (це у кращому випадку). Дуже часто можна зустріти кумедну картину:

«Кав'ярня (або будь-який інший заклад) розташована в Україні, наприклад, у Дніпрі. Вона відкрилася нещодавно, але має аудиторію із місцевих. Справи в неї йдуть непогано. І все добре, поки користувач не потрапляє до соціальних мереж кав'ярні. Інстаграм аккаунт з 30 постами та 2к підписників. Непоганий результат. Але лайків і коментарів якось обмаль (наприклад, від 20 до 40). Але як? Заходимо у підписки профілю і бачимо, що там всі акаунти розташовані в алфавітному порядку (дуже скрупульозному) і належать мексиканцям або жителям інших країн Латинської Америки.»

І завдяки статистиці та активності під постами можна побачити, що підписники накручені. Імовірно в 99,99% це навіть не реальні люди, а просто акаунти, які створені для продажу і не більше. Вони не можуть принести жодної користі бізнесу, вони не поділяться публікацією, не прийдуть на каву, не розкажуть про проєкт друзям тощо.

Попри їхню непотрібність, вони можуть ще й нашкодити. Алгоритми на місці не стоять і чистять такі акаунти, попутно блокуючи профілі.

Активність

Активність важлива для профілів у соціальних мережах. Є певні критерії, які демонструють середні показники активності, відштовхуючись від загальної аудиторії акаунтів:

  • менше 1k користувачів – 8% активності;
  • від 1 до 10k підписників — 4% активності;
  • від 10 до 100k підписників – 2,5% активності;
  • 100k – 1 мільйон користувачів – 1,8% активності;
  • понад 1 000 000 підписників – 1,6 чи 1,7% активності.

Ці показники вважаються успішними у соціальних мережах. А ось мертві акаунти не зможуть її забезпечити: якщо вони перевищать ці показники, алгоритм розцінить це як підозрілу активність. У разі відсутності активності, постраждають загальні метрики проєкту.

Комунікація та контакт

Коли користувач потрапляє на сторінку соціальних мереж, він починає знайомитися з контентом та читати коментарі.

Замість питань про продукт емодзі, незрозумілі знаки та пропозиції. Це збентежить користувача і посіє у ньому сумніви, а чи жива це публіка? Сторінка закриється, а от відчуття, що його обдурили, залишиться.

Якщо серед цієї маси спаму і знайдеться кілька адекватних коментарів у справі, то вони просто залишаться непоміченими іншими користувачами.

Спам та ризики

Коли користувач купує підписників, він купує кота в мішку. Він купує їхнє число, а не якість. Тобто при одній покупці в комплекті можуть йти: спам-акаунти, боти, реальні люди, фейки. І все це у різних пропорціях. Може навіть потрапить ваша цільова аудиторія. Нас цікавить перша категорія – спам акаунти.

Уявіть, ви купили аудиторію, яка має доступ до всіх підписників. Замість того щоб допомагати вашому бізнесу, вони розсилають спам. Ваш клієнт отримує повідомлення про казино, фішингові сайти, посилання та подібний шлак. Клієнт переходить на сторінку спамера та бачить вас як спільний знаменник. Далі відписка (а може й чорний список), довіра підірвана, клієнта втрачено.

Правила та умови

Давайте про то, що ніхто не читав і не буде — умови користувальницької угоди. У них справді зібрані правила поведінки та роботи з соціальними мережами. Деякі соцмережі буквально прописують пункт, що не можна купувати підписників. Інакше соціальна мережу видалить куплені акаунти, а потім і ваш профіль слідом.

27 вересня 2023
5 / 5 (2 голоса)