Чому позиції сайту впали: 11 причин і 11 рішень

733
5 хв.

Кожен сеошник проходив у своєму житті обвал позицій, тому головне — виявити причину і зрозуміти, що пішло не так.

Що могло статися:

 1. Оновлення алгоритму Google. Можливо, нові апдейти зачепили саме вашу тематику, тому позиції сайту поки що впали;

Що робити: не поспішайте приймати якісь дії, фахівці Google ще 2–3 тижні будуть впроваджувати апдейти, тому ситуація може кардинально змінитися ще кілька разів. Заходимо на форум searchengines.guru і дивимося інформацію від колег — чи були коливання в інших нішах.

 1. Впровадження технічних правок на сайт.

За роки ведення проєктів виробилася корисна звичка: робити тех.аудит сайту після кожного впровадження програмних правок. Тому уточніть, чи не було якихось радикальних впроваджень? Яскравий приклад обвалу позицій — впровадження «спойлера» на сео-текст.

Що робити: уточнити — впроваджувалися чи правки найближчим часом, зробити аудит сайту, виявити тех. помилки й усунути їх.

 1. Змінилися canonical, мета теги, текст на сторінці, сторінку згорнули від індексації.

Що робити: на сторінках, які просіли, перевірити контент і мета теги. Якщо проблема в цьому — повернути, як було, і переіндексувати сайт / сторінки.

 1. Впали позиції після переїзду на новий сервер.

Що робити: аудит сайту й перевірити редіректи (під час перенесення на новий сервер про редіректи часто забувають). Якщо ситуація з просіданням не міняється — поміняти сервер.

 1. Санкції від ПС.

Слід розуміти, що «фільтри» від пошукових систем є ручні й автоматичні.

 • бан — це повне виключення ранжування сайту.
 • песимізація — позиції сайту будуть показуватися на нижчих позиціях.
 • часткове виключення сторінок з індексу.

Якщо були якісь порушення, то в Search Console можна знайти повідомлення про це.

 1. В індекс потрапили сміттєві сторінки або дублі

«Сміттєвими» сторінками називають сторінки, які не несуть користі для користувача, а також витрачають краулінговий бюджет сайту.

Дублі — сторінки сайту, які частково або повністю дублюють контент іншої сторінки.

Що робити: звичайно, аудит сайту допоможе ідентифікувати дублі. Також треба переглянути дані у звіті Search Console.

Далі приймати рішення: такі сторінки або оптимізуємо, або згортаємо від індексу. Але цього, на жаль, недостатньо. Щоби прискорити процес переіндексації, рекомендуємо «очистити» видачу ручним збором і видаленням неякісних сторінок.

 1. На сайт залили шкідливий код.

Одна з популярних проблем — поява ієрогліфів у видачі.

Що робити: вичистити код від вірусу, надіслати сайт на переіндексацію. Якщо в пошуковій видачі були якісь сторінки, які створив шкідливий код, зібрати такі сторінки та відхилити через консоль. Чекати «переобхід» роботом і зняття санкцій.

 1. Конкуренти спамлять

Варіантів спаму може бути багато: від проставлення тисяч посилань із нетрастових сайтів до підклеювання спамних доменів на ваш сайт.

Що робити: є сервіс від google — відхилення посилань, додаєте у файл список доменів або урлів із небажаними посиланнями.

 1. Ваш сайт скопіювали.

Ця проблема є однією з найскладніших, тому що її важко виявити. Ніяких повідомлень нікуди не приходить. Як зрозуміти, що ви є жертвою фішингу?

Що робити: Перевірити вручну свої «топові» запити, які зараз «випали» з ТОП. Якщо ви побачите сайт із тим же дизайном, контентом, а іноді й контактами — повідомте гугл про фішинг. Через WhoIs знайдіть реєстратора й повідомте, а також напишіть скаргу на сайт шахрая.

 1. Ваш контент давно не оновлювався.

Як би це ні було банально, але якщо конкуренти ведуть роботи з оптимізації, а ви ні, то незабаром ви перестанете займати ТОП-позиції.

Що робити: проаналізувати сторінки, які зайняли «ваші» позиції, об’єктивно оцінити, що в них краще: контент, мета теги, асортимент, фотографії, огляди, відгуки — це все впливає на поведінковий чинник і позиції.

 1. Ви не дотримуєтесь динаміку закупівлі посилань (вона негативна) або на вас посилаються неякісні посилання.

Системність — запорука успіху в SEO. Відсутність динаміки в посилальному просуванні — сигнал для ПС, що сайтом ніхто не займається і його «популярність» не росте.

Що робити: продумати кількість посилань стратегію на кілька місяців уперед. Оцінити посилання, які посилаються на вас, і порівняти з конкурентами в ТОП.

Висновок

Причин втрат позицій у пошуковій системі може бути багато й не завжди це вина сеошника. Запорука успіху в такій ситуації — вчасно зреагувати та виявити причину просідання, особливо, якщо проблема у вірусах або спамних діях конкурентів.

22 липня 2021
5 / 5 (8 голосів)