Оновлення алгоритмів Google: як просувати сайти у 2021

891
7 хв.

Існує думка, що SEO більше не працює, тому має сенс перерозподіляти бюджет у сторону платної реклами, а не на просування в органіці. Якщо ми порівняємо різницю в просуванні п’ять років тому й зараз, то можна сказати, що алгоритми пошукової системи сильно вдосконалилися й потрапити в ТОП стало значно складніше, а просування сайту під 1 запит зовсім перестало бути актуальним. Що з цього випливає:

 1. Комплексний підхід: якщо ви використовуєте тільки один канал просування, ви не зможете займати ТОП позиції. Для лідерських позицій слід приділити увагу абсолютно всім каналам, тоді буде результат.
 2. Розвиток бренду: популярність бренду складає 20 % від успіху просування.
 3. Клієнтоорієнтованість: наявність негативних відгуків без відповіді на них погіршує репутацію в мережі, що призводить до зниження довіри й погіршення ПЧ.
 4. Контент для людей: епоха SEO-сайтів пройшла, у 2021 дуже важливо, щоби користувачеві було зручно, а контент був корисним.

Як просувати сайти у 2021 році?

Варто одразу поставити на чільне місце популярність і розвиток бренду. Якщо бренд не розвивається, то в конкурентній ніші результату від просування не буде.

Крім розвитку бренду, варто приділити особливу увагу відсутності технічних помилок на сайті, посилальному профілю, а також контенту.

Технічна оптимізація

Є речі, які не залежать від апдейтів пошукових систем. Це відсутність технічних помилок на сайті. Технічні помилки вводять пошукового робота в оману, який контент ви вважаєте на своєму сайті корисним і що саме потрібно індексувати. Тому насамперед, коли ми говоримо про просування сайту, ми маємо на увазі технічний складник без помилок.

Core web vitals 2021

Важливе оновлення 2021 року: швидкість завантаження, стабільність і інтерактивність контенту. Розберемо параметри:

 • LCP (Largest Contentful Paint) відбиває час, необхідний сайту, щоби показати користувачеві найбільший контент на екрані, повний і готовий до взаємодії;
 • FID (First Input Delay) відстежує час першої взаємодії користувача із сайтом;
 • CLS (Cumulative Layout Shift) — це показник, що розраховується через підсумовування всіх зрушень макета, які не спричинені взаємодією з користувачем.

Три метрики, які тепер офіційно включені в чинники ранжирування Google. Значення цих показників для сайту можна побачити в Search Console. Рекомендовані значення для кожного з параметрів:

Нормативний профіль

Посилання у 2021 році працюють, але відразу варто зазначити, що зараз важлива, не кількість посилань, а їхня якість. Для Google важлива ЙМОВІРНІСТЬ переходу за посиланням. Що це означає? Це означає, що необов’язково за посиланням має йти трафік.

На ймовірність переходу впливає кількість трафіку в статті з посиланням, які позиції займає стаття в пошуковій системі, а також наскільки легко її знайти на сайті (стаття не є мертвим вузлом і знаходиться в прихованих блоках).

Крім якості посилань, також важливо, щоби вони з’являлися на money-сайті поступово наростаючи, з дотриманням процентного співвідношення анкорних-безанкорних-брендових посилань.

Spam Link Update 2021

У липні з’явилася нова інформація про посилальне ранжування й індексацію роботом. Після апдейта, багато сайтів, що не відстежували спамність донорів, втратили свої позиції.

Які посилання можуть зашкодити вашому ресурсу:

 • спамні посилання (практично всі, що є на біржі Sape, Rookee та інших автобіржах);
 • сайти, які розміщують посилання на adult і казино;
 • величезна кількість анкорних посилань.

Що змінилося?

З’явився тег rel=«sponsored». Тепер тег rel=«sponsored» має містити посилання на партнерські програми, а також посилання, які були куплені.

Оптимізація контенту

Дуже важливо, щоби ваш контент відповідав очікуванням користувача. Сьогодні практично неможливо просунути сайт у ТОП у конкурентній ніші, якщо зміст сторінки марний для користувача. Корисним вважається той контент, який повністю відповідає на запит користувача і він не повертається далі в SERP. Зважаючи на це, важливо підкреслити 2 моменти:

 1. Якщо ми говоримо про контент інтернет-магазину, то важливо, щоб асортимент був максимально повним. Сайт із двома товарами в ТОП просунути не вийде.
 2. Стандарт ніші. Якщо вводячи запит «куртка» ви бачите блогові сайти, то зі сторінкою каталогу в ТОП за запитом «куртка» ви не просунетеся.

Контент і те, як користувач із ним взаємодіє, грає вирішальну роль у ранжуванні сайту.

EAT як чинник ранжування

EAT — це алгоритм, який розшифровують як E — expertise (експертність), А — authoritativeness (авторитетність) і T — trustworthiness (надійність або достовірність). Контент, який відповідає цим трьом чинникам, гугл вважає корисним для користувача. Авторитетний контент важливий для всіх ніш, але в деяких відіграє особливу роль. Теми, для яких надзвичайно важливі експертність, авторитетність, достовірність, Гугл називає YMYL сайти — Your Money or Your Life. Це вебресурси, інформація на яких може впливати на здоров’я, безпеку або фінансовий стан. До таких сайтів належать:

 • новинні;
 • правові та юридичні;
 • фінансові та державні;
 • медичні;
 • освітні;
 • інтернет-магазини будь-якої тематики.

Тепер розглянемо, як чинник ранжування впливає на YMYL:

 1. Експертність. Автором статей на сайті має бути та людина, яка дійсно розбирається в тематиці. У статті необхідно вказувати авторство й коротке резюме автора. Також бажано, щоби була присутня осібна сторінка автора, на якій можна ознайомитися з заслугами цієї людини в галузі. Важливо також, щоб у соціальних мережах у профілі було зазначено, що автор дійсно закінчив ВНЗ або курси за даним напрямком. Загалом, в асесора не повинно виникнути питання в правдивості зазначеної інформації, та в тому, що автор дійсно експерт в галузі.
 2. Авторитетність. Якщо автор хороший фахівець у своїй галузі, але про нього мало хто знає, то перевагою в ранжуванні будуть його особисті досягнення. Тобто, якщо на відповідних тематичних авторитетних ресурсах, автор буде викладати якісь наукові статті або роботи. Також важливі позитивні відгуки користувачів на сайті, які підтверджують, що автор є авторитетним експертом.
 3. Достовірність. Щоби ваш сайт був достовірним першоджерелом, необхідно працювати над довірою до сайту: просити користувачів розмістити позитивні відгуки про вас, а також проставляти посилання з трастових ресурсів на свій сайт. Використовувати, крім ключових слів у контенті, спеціальні терміни, які релевантні статті.

Висновки

 1. SEO як і раніше актуально, але не працює для сайтів-одноденок.
 2. У 2021 році необхідно робити контент для користувачів, тому що саме вони своєю поведінкою прокачують вас у ТОП.
 3. Лінкбілдінг також є частиною SEO-просування, але варто відмовитися від автобірж і неякісних спамних донорів.
 4. Швидкість завантаження сайту — один із найважливіших чинників ранжування у 2021 році.
27 жовтня 2021
3.5 / 5 (10 голосів)