Google Sandbox: Як вивести сайт з пісочниці Google правильно?

606
4 хв.

У колах SEO є безліч теорій про фільтри, алгоритми, які не отримали офіційного підтвердження чи спростування від Google. У статті розберемо популярну теорію про таке явище, як Google Sandbox або Пісочниця.

Перші згадки про так звану пісочницю пішли ще 2004 року. З різних джерел повідомлялося, що ефект пісочниці падав на нові домени з метою відсікти спамні сайти для штучного нарощування посилального профілю. Але, як показує практика, такий ефект накладається на всі "білі" нові сайти. Новий сайт не ранжується за ВЧ (високочастотні) та СЧ (середньочастотні) запитами. У стратегії просування "новачків" завжди використовуються НЧ (низькочастотні) запити, і тільки після успішного підкорення низькочастотного топу приймаються за СЧ і далі.

Як наслідок, нові домени або домени, які змінили тематику в перші місяці (а буває і рік), задовольняються низьким органічним трафіком. А іноді взагалі ігнорують пошукову оптимізацію до досягнення “дорослості” домену. Не рекомендуємо так робити.

Ні для кого не секрет, що одним із головних факторів ранжування в ПС є вік домену. Але навіть найстаріший сайт ніколи не опиниться в топ-1 тільки тому, що він зареєстрований у 999 році до н.е. Адже SEO – це оптимізація із сукупності факторів.

Так що робити, з чого почати оптимізацію для мінімізації втрат через новий домен.

  1. Якщо ви натрапили на цю статтю на стадії бізнес-плану. Мої вітання! Найкраще, що ви можете зробити — це купити домен, який "старітиме", поки ви займаєтеся передрелізними роботами. Варто серйозно підійти до імені, і підшукати найбільш підходяще. Слідкуйте за нашими новинами у блозі. Найближчим часом докладно опишемо, як грамотно вибрати домен.
  2. Вище описано ідеальну ситуацію, але так майже ніколи не буває. І на допомогу приходять біржі доменів. Можна придбати відповідний домен, "дорослий" і зі схожою тематикою. Цей спосіб вимагає ретельного аналізу домену, що купується, оскільки це ринок і є безліч варіантів видати бажане за дійсне. Багато показників "якості домену" накручуються і ховаються.
  3. Якщо ж Ви не зробили нічого з цього, розповідаємо, як вийти з пісочниці правильно.

Як вийти із пісочниці?

Ділимося досвідом та нашими суб'єктивними висновками.

Дії, які допомогли нам вийти з пісочниці, можуть мати менший ефект для вашого проєкту, але обов'язково будуть корисні.

Кейс наш про люксовий одяг. Товари Merging brands, які не відомі широкій аудиторії. Ім'я бренду підбиралося за брендбуком, нове і не співзвучне з напрямком у бізнесі. Куплений новий домен .com.

Після релізу через тиждень наш сайт з'явився у видачі за брендовим запитом. Частотність додаю.

За пріоритетними брендами у ВЧ сайт не ранжувався.

Сторінки були оптимізовані за НЧ запитами, посилальна вага нарощувалася поступово. І за місяць з'явилася динаміка, яка нас здивувала. Вирішено було поекспериментувати та додати ВЧ запитів у стратегію. І ось що вийшло:

ВЧ запити стали приносити трафік, який конвертував у транзакції, хоча спочатку розраховували на перебування у Пісочниці та сумнівалися, що seo буде джерелом покупок такого сегмента. Через пів року позиції не відкотилися, а продовжили плавно зростати.

Маркетингова компанія велася активно також офлайн. Презентації бренду, відкриття POP UP – бутіка. Було безліч соціальних сигналів брендового характеру, що призвело до прокачування бренду та негайного зростання позицій за брендовим запитом.

Висновки

Прискорити виведення сайту з пісочниці у 2022 році допоможе:

  • якісний та релевантний контент;
  • сигнали із соціальних мереж;
  • прокачування бренду офлайн;
  • не використовувати "не білі методи" просування;
  • не завалювати масою посилань сайт відразу після релізу.
19 липня 2022
3 / 5 (6 голосів)