Монетизація мобільних застосунків: стратегії та моделі

45
5 хв.

Мобільні застосунки актуальні, як ніколи. Створення якісного, функціонального і зручного застосунку стало одним із ключових завдань розробників. Однак у гонитві за результатом не варто забувати та про монетизацію продукту. Монетизація мобільних застосунків є ключовим чинником у їхньому успішному просуванні та розвитку. У цій статті ми розглянемо різні стратегії та моделі монетизації мобільних застосунків, а також варіанти оптимізації прибутковості.

Вибір моделі монетизації

Першим кроком у монетизації застосунку стає вибір моделі монетизації. Є такі варіанти.

Рекламні інтеграції

Застосунок поширюється за безплатною моделлю, але розробники отримують дохід від реклами, яку розміщують у застосунку.

Єдиним мінусом стає реакція користувачів. Багатьом не подобається велика кількість реклами в процесі використання програми.

Платний застосунок

У застосунку є фіксована вартість. Користувачі оплачують покупку і встановлюють застосунок. Відмінна риса таких застосунків (платних) у тому, що в них менша аудиторія, але рівень монетизації вищий. Ця модель підходить для розробників, які пропонують унікальний контент і функціонал.

Фріміум

Така модель поширення дає змогу користувачеві завантажити застосунок і використовувати безплатно. Однак є і платний контент, який вони можуть придбати, якщо хочуть.

Фріміум-модель дає змогу залучити широку аудиторію і монетизувати тільки частину користувачів. Це сприяє утриманню користувачів і стимулюванню їх купити додаткові функції

Підписка

Розробник встановлює вартість за підписку на застосунок і його функції. Підписка може бути щомісячною, рідше піврічною та щорічною.

Така модель гарантує стабільний дохід, але потрібно працювати над контентом, щоб утримувати аудиторію.

Ін-апп покупки

Формат, де всередині програми є можливість здійснювати покупки. Найбільш наочним прикладом стануть внутрішньо ігрові покупки й магазини. Користувачі можуть використовувати застосунок безплатно і, за бажанням, здійснювати внутрішні покупки.

Монетизація через інтеграцію з платіжними системами та магазинами всередині застосунку

Інтеграція платіжних систем — другий крок. Після того, як обрано модель монетизації, потрібно зробити все для зручності користувачів. Комфортна і швидка оплата всередині програми — запорука позитивного користувацького досвіду й підвищення лояльності до продукту. Під час інтеграції платіжних сервісів потрібно звернути увагу на такі моменти:

 1. Вибір платіжних систем. Вони мають бути доступні користувачам у кожному регіоні. Але є і низка базових, як-от Apple Pay, Google Pay, PayPal. Вони дають змогу здійснювати швидкі покупки просто зі смартфона.
 2. Комфорт. Важливо забезпечити простий і зручний процес оплати, щоб користувачі не відмовлялися від здійснення покупок через складнощі з оплатою.
 3. Безпека. Необхідно зробити процес оплати безпечним. Захист даних і конфіденційність користувачів — ключ до лояльності та підвищення рівня довіри.
 4. Повернення коштів.
 5. Оптимізація цін. Потрібно провести аналіз цін конкурентів, а також не забути та про регіональні ціни.
 6. Відповіді та коментарі. Не можна залишати запитання і коментарі користувачів без відповіді. Контакт із користувачами — запорука успіху. Вони можуть підказати хороші ідеї, допоможуть виявити помилки або баги, дадуть правдивий фідбек щодо продукту.

Аналіз даних і метрик для оптимізації монетизації

Аналіз даних і метрик допомагає тверезо оцінити ситуацію із застосунком, виявити слабкі сторони та знайти оптимальні методи поліпшення продукту.

 1. Ключові метрики оптимізації. Обов’язково потрібно відстежувати середній дохід із користувача (ARPU) і життєву цінність клієнта (LTV).
 2. А/В тести. Вони допомагають зрозуміти, що призводить до збільшення доходу застосунку.
 3. Аналіз воронки продажів. Він допомагає виявити етапи, на яких користувачі найчастіше відмовляються від покупок, й оптимізувати їх.
 4. Персоналізація. Використання персоналізації та рекомендаційних систем допомагає пропонувати користувачам контент і продукти, які найбільше відповідають їхнім інтересам і потребам.
 5. Оптимізація користувацького досвіду. Поліпшення користувацького досвіду допомагає збільшити ймовірність здійснити цільову дію.

Маркетингові стратегії для збільшення доходу застосунку

Маркетингові стратегії — важлива складова монетизації. Представляємо кілька найефективніших із них:

 1. Просування в магазинах застосунків. Оптимізація метаданих і отримання позитивних відгуків допомагають виділитися серед конкурентів і забратися вище за рейтингом.
 2. Рекламні кампанії. Запуск рекламних кампаній у соціальних мережах, на пошукових системах і в рекламних мережах дає змогу залучати нових користувачів і збільшувати впізнаваність застосунку.
 3. Мережевий ефект. Підтримка активної й залученої спільноти користувачів сприяє збільшенню числа установок і прибутковості програми.
 4. Партнерки. Робота з партнерами (компаніями або застосунками) може дати додаткове джерело доходу.
 5. Аналіз конкурентів. Аналізуйте конкурентів, їхні підходи, стратегії, щоб зрозуміти їхні слабкі місця або знайти нові рішення для свого продукту.

Ефективне управління аудиторією та клієнтськими відгуками для збільшення прибутковості

Робота з відгуками та аудиторією дуже важлива. Вона відіграє не останню роль в управлінні прибутковістю застосунків. Ось кілька основних принципів щодо роботи з клієнтами:

 • сегментація аудиторії;
 • лояльність і ретеншн;
 • зворотний зв’язок;
 • прозорість і чесність;
 • моніторинг конкурентів.

Висновки

Монетизація мобільного застосунку — важливий складник життєвого циклу застосунку. Кожен із вищеописаних пунктів впливає на успіх застосунку і його прибутковість. Правильні стратегії монетизації, робота над поліпшенням користувацького досвіду допомагають отримати високі показники прибутковості продукту й утримання аудиторії. Усе це робить мобільний застосунок успішним і прибутковим.

28 травня 2024
5 / 5 (2 голоса)