Найкраща CMS для інтернет-магазину: чому Brander рекомендують Magento

2138
9 хв.

CMS або система керування контентом сайту — вебдодаток, який буде основою вашого інтернет-магазину. CMS, яку також називають двигуном сайту, визначає, як він виглядатиме, наскільки зручною буде адміністративна панель, а також ступінь стабільності та швидкості роботи.

Інтернет-магазини найвигідніше розробляти саме на основі CMS. Це буде швидше та дешевше, ніж писати унікальне рішення на базі фреймворку, а головне, гарантує вашим користувачам звичний добрий досвід, а самому сайту — високі оцінки від пошукових систем.

Швидкість – важлива характеристика для CMS інтернет-магазину.

Magento 2.3 — CMS (система управління контентом) створена для масштабних і функціональних інтернет-магазинів. Ми рекомендуємо його своїм клієнтам, яким потрібна потужна платформа для онлайн-торгівлі. Чому саме її? Нумо розбиратися докладніше та почнемо зі статистики.

Кращі CMS 2021

Якщо загуглити просто рейтинг найпопулярніших у світі CMS він виглядатиме приблизно ось так:

Основна частина списку, від легендарного Wordpress, до менш популярних у наших широтах Wix, Shopify, Squarespace і Weebly — конструктори сайтів. У них буквально будь-хто, з мінімальними знаннями HTML або взагалі без них, може зробити собі особистий блог або корпоративну сторінку. Вони чудово підходять для сайтів-портфоліо, де можна подивитися картинки, а потім записатися до фахівця, орендувати машину, зв’язатися з продавцем нерухомості тощо. На таких сайтах можна навіть зробити невеликий інтернет-магазин з усіма базовими функціями оплати та доставки, та продавати якийсь хенд-мейд чи продукцію локального/селективного бренду. Особливо, якщо наголошувати на соціальні мережі. Загалом цікаво, комфортно, дешево (якщо не використовувати комерційні плагіни) і зовсім не підходить навіть для середніх інтернет-магазинів.

Drupal на п’ятому рядку — CMS, яка підходить для створення сучасних e-commerce вебдодатків, у тому числі з унікальною бізнес-логікою. Ми використовуємо її для нестандартних проєктів, а для інтернет-магазинів рекомендуємо Opencart (відмінна система з усім необхідним для маленьких та середніх інтернет-магазинів) та Magento, якщо вам потрібний потужний, масштабний та сучасний майданчик для онлайн-продажів.

І саме Magento відразу з’являється в списку лідерів, якщо поставити питання трохи інакше, і шукати найкращі CMS для e-commerce. Ось тут ця світова статистика оновлюється щотижня:

У WooCommerce для WordPress та Shopify, які, як і раніше, залишаються простими конструкторами, вам потрібно буде платити за підписку й кожен підключений плагін із потрібними вам функціями. C Magento у вас є два варіанти:

 • Користуватися CMS за підпискою. З 2018 Magento належить Adobe, і ви можете використовувати сервіс Adobe Commerce, аналог WooCommerce і Shopify, але повністю на базі Мадженто. Круте технологічне рішення з багатьма потужними вбудованими функціями, але поки що не адаптоване для українського ринку.
 • Створити сайт за вільною ліцензією. Разом із відкритим, а значить, безкоштовним, вихідним кодом вашим розробникам будуть доступні всі базові інструменти для e-commerce: оплата та доставка, каталогізація, пошук, оптимізація для мобільних пристроїв тощо. Плюс, до цього сайту можна буде вільно додавати будь-що з App Marketplace, наші фірмові модулі або плагіни написані спеціально для вашого проєкту. Загалом, якщо ви захочете, щоб у вашому інтернет-магазині була якась функція, вона там буде. До речі, ви можете розмістити свій сайт на Magento Commerce — хмарному сервісі, який обслуговують творці CMS. Це недорого й через те, що вам однаково доведеться платити за хостинг, то чому б і не власникам вашої системи. Тим більше, що разом із цим ви отримаєте безліч «плюшок» із коробки.

Якщо статистики недостатньо, щоби переконати вас, що Magento — найкраща «справжня» CMS для e-commerce, розгляньмо, що в ній крутого докладніше.

Magento CMS

Magento CMS — система управління контентом, розроблена спеціально для великих майданчиків електронної комерції. Це гнучкий та функціональний двигун, який PHP-розробники можуть кастомізувати практично до нескінченності. Насправді реальної необхідності в цьому немає. У базовій збірці вже є все, щоби почати продавати, а в магазині доповнень можна скачати безкоштовно або за фіксований прайс потрібні доповнення.

Процес створення сторінки в CMS Magento із шаблонних блоків.

Відразу погана новина: App Marketplace не має майже нічого для інтеграції українського софту, наприклад, звичних сервісів оплати та доставки, а також інших популярних продуктів, як 1С: Підприємство. Хороша — ці плагіни є в нас. Ми не змогли б рекомендувати Magento своїм клієнтам, якби не подбали про те, щоби вони мали все для комфортного ведення бізнесу.

Саме необхідність розробки кастомних рішень для локальних інтеграцій вважається головним недоліком Мадженто. І саме тому, цю CMS складно знайти в рейтингах двигунів, що рекомендуються в Україні, незважаючи на всю її популярність у світі. Маленьким вебстудіям невигідно витрачати ресурси на створення унікальних модулів, але з ними не співпрацюють лідери галузі, а ось із нами — так.

Базові можливості CMS

Навіть найпростіший інтернет-магазин на Magento буде:

 • Добре індексуватись у пошукових мережах, особливо після заповнення потрібних даних;
 • Допомагати вам продавати за допомогою вбудованих маркетингових інструментів;
 • Приймати оплату та відображати варіанти доставки (з нашими плагінами);
 • Підтримувати мультимовність, перемикання між кількома версіями контенту;
 • Збирати статистику продажу та поведінкових факторів відвідувачів;
 • Надавати покупцям зручний особистий кабінет, у якому буде також розділ «обране», а також можливості залишати оцінки та відгуки;
 • Забезпечувати швидкий інтелектуальний пошук та фільтрацію товарів;
 • Давати можливість виділяти різні рівні прав адміністраторам, наприклад, менеджерам із продажу та наповнення контентом.

Загалом, з Мадженто у вас буде все для комфортного продажу в інтернеті.

Останні доповнення

Актуальний на кінець 2021 року реліз Magento 2.3 включає підтримку багатьох нових технологій, використання яких допоможе зробити інтернет-магазин ще кращим:

 1. PWA. Тепер кожен інтернет-магазин Маджента — прогресивний вебдодаток. У нього буде за замовчуванням відмінний інтерфейс користувача, стабільний і чуйний, незалежно від типу пристрою, з якого переглядають сайт. Детальніше прочитати про те, чим відрізняються вебпрограми від мобільних і просто сайтів, можна тут.
 1. Пошук. Elasticsearch — найпотужніший пошуковий движок для сайтів і додатків, що включає все для зберігання даних, пошуку і всебічної аналітики. Його використовують навіть у проєктах, які працюють з BigData, а також e-commerce ентерпрайз рівня, але він покращить будь-який інтернет-магазин. Докладніше про Elasticsearch у нашому розділі технологій тут.
 2. Інтеграція. GraphQL — мова запитів, додавання якої давно чекали розробники, щоби використовувати API без «милиць». Й ось зараз у них з’явиться доступ до цих інструментів, а у вас можливість легко додати до свого проєкту інтеграції із чим завгодно й не переживати про навантаження та збої.
 1. Захист даних. Ви можете додати на сайт двофакторну автентифікацію, щоби збільшити безпеку користувача, а також ReCAPTCHA для захисту від ботів.
 2. Усе найкраще з PHP 7.2. Magento 2.3 підтримує найактуальнішу версію мови, якою написана, а в ній є багато корисних інструментів, у тому числі для підвищення продуктивності та покращення безпеки.
 3. Контроль. Multi-Source Inventory — інструмент, який може замінити звичну програму обліку. Він допоможе організувати керування товарами з різних джерел, а за бажання може легко інтегруватися у вашу систему.

Нагадую, що все перераховане вище це те, до чого ваші розробники отримують доступ за вільної ліцензії, і можуть використовувати для покращення вашого проєкту. Головне, знайти добрих PHP-програмістів зі знанням Маджента, а це просто і складно одночасно. Для того, щоби навчитися створювати сайти на цій CMS, потрібно багато часу та зусиль, що, до речі, друга з причин її невеликої популярності серед невеликих студій. Але ви, вибираючи Magento, можете бути впевнені, що над вашим проєктом будуть працювати люди з досвідом, як в PHP загалом, так і в ній зокрема.

Висновок

Magento 2.3 — це швидкий старт та просте масштабування. Потужна основа, гнучкість та функціональність. PWA відмінно індексуються в пошукових мережах, особливо при правильному налаштуванні параметрів SEO, а також забезпечують користувачам хороший досвід. Навіть базових інструментів для керування контентом та маркетингу достатньо для того, щоб організувати ефективну торгівлю, а величезний вибір доповнень дозволяє створити ваш ідеальний інтернет-магазин.

Інтернет-магазин на Magento буде гарантовано зручним для вас та ваших клієнтів. Уже зараз у CMS використані найактуальніші технології, і з появою нових вони будуть доступні і вам.

Ми у Brander вже розв’язали дві основні проблеми Magento: розробили для вас готові інтеграції та модулі для українського ринку e-commerce, а також активно використовуємо їх у поточних проєктах. Наприклад, веб-додатки «Сушія» та «Золотий Вік» — лише найвідоміші із сайтів на Magento, які ми робили.

14 лютого 2022
Готові створити свій інтернет-магазин на Magento?
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
5 / 5 (4 голоса)