Покращуємо рейтинг SEO у 2024 році

160
11 хв.

SEO – актуальний та ефективний інструмент просування, тому сьогодні поговоримо про варіанти покращення показників SEO у 2024 році. Подивимося, що і як працює, які моменти впливають на показники та як їх покращувати.

Етап 1. Швидкість завантаження сторінок

Перше, що потрібно перевірити — це швидкість завантаження ваших цільових сторінок. Чому? Google піклується про користувачів, він не хоче, щоб вони довго чекали, тому сайти з низькою швидкістю завантаження знижують рейтинг.

Другий чинник — взаємодія аудиторії із вашим контентом. Ніхто не хоче чекати 30-40 секунд, доки ваш сайт завантажиться. Користувач цінує свій час, тому найчастіше через 4-5 секунд очікування він закриває ваш сайт.

Понад 40% користувачів не зайдуть до вас, якщо чекатимуть довше 3 секунд, а 80% людей (з тих самих 40%) більше до вас не повернуться. Вони просто ігноруватимуть вас у пошуковій видачі, адже «перше знайомство» видалося невдалим. Це докорінно вбиває рейтинг вашого сайту (Google все бачить, все враховує).

Проведіть комплексний аналіз ситуації та виявіть ключову проблему повільного завантаження сторінок.

Етап 2. Якість контенту

Вже всі знають, що потрібно працювати над контентом та його покращенням та оновленням. Запитайте себе, коли ви робили це востаннє? Якщо відповідь “давно”, то ймовірно ваш SEO-рейтинг знаходиться десь на дні.

SEO-рейтинг — пошукова оптимізація у пошуковій видачі браузера.

Знаєте, що ще впливає на SEO рейтинг? Час перебування на сайті. Чим він довший, тим краще для вас та вашого бренду. А для цього потрібний якісний та цікавий контент, який утримає користувача на вашому сайті.

Просто змоделюємо ситуацію, де ваші клієнти заходять до вас і не бачать жодних оновлень. Ось ніяких.

Оптимізація зображень

Отже, ви почали покращувати наповнення сайту контентом. Перше, що бачать усі — зображення. Що з ними робити? Оптимізувати. Як? За такими параметрами:

 • розмір;
 • формат;
 • додайте до них ключові та тематичні слова.

Під час завантаження на сайт не можна назвати зображення “erkgjnmlk1”. Пошукова система це бачить та враховує. Напишіть якісні назви зображень, які завантажуєте на сайт.

Робота з тегами та заголовками

Напишіть грамотний текст, структуруйте його, перевірте наявність ключових слів і близько семантичних слів, які будуть задавати тематику.

Не забувайте про заголовки та підзаголовки, щоб користувачеві було комфортніше орієнтуватися у матеріалі.

Ваш блог

Навіщо потрібний блог? Для збільшення утримання клієнтів та роботи з посиланнями. Подивіться всі цифрові майданчики. Кожен вже веде свій блог, щоб покращити SEO показники.

Блог — можливість відновити показники перебування на сайті. Пропрацювавши матеріал, зробіть інфографіку, познайомте читачів та відвідувачів із цікавими особливостями проекту та вашої компанії.

PS: При роботі з блогом враховуємо всі чинники, що названі вище.

Використовуйте візуальні технології

Навіщо обмежуватись картинками? Є багато можливостей, цифровий світ їх надає:

 • відео;
 • візуалізації;
 • 3D-моделі та об'єкти, які може покрутити та розглянути відвідувач;
 • 3D-тур з виробництва або офісу;
 • слайд шоу;
 • презентації та портфоліо ваших проектів.

Багато компаній про це забувають, а клієнту буде цікаво побачити «той супер верстат, який зробить йому диван». Це ви бачите своє виробництво щодня, а звичайний клієнт – ні. Пустіть його його на своє виробництво в цікавому форматі. Це лише додасть лояльності з його боку.

Інфографіка

Ось вам картинка. Що бачите перед собою?

Ні, не просто рецепт, не просто гарну картинку, а інструмент. Так, інструмент для роботи та взаємодії з клієнтами та потенційними клієнтами.

Інфографіку люблять усі, все залежить від її виду та стилістики (під різні ЦА робимо різні формати та дизайни).

Дайте роботу відділу дизайнерів, хай створять щось цікаве та оригінальне. Покажіть користувачам ключові моменти розвитку вашої компанії, цікаві роботи над проектами тощо.

Читабельність

Деякі компанії забувають, що вони працюють зі звичайними людьми, які не є профі у своєму секторі (не беремо B2B сегмент). Деякі бренди намагаються звучати впевнено та професійно, але при цьому залишаються незрозумілими для звичайної людини.

Наприклад, що вам буде зрозуміліше «болгарка» чи «кутова шліфувальна машина»? З великою ймовірністю, перший варіант. Не варто ускладнювати прості речі, щоб здаватися професіоналом. Якщо не можете пояснити потенційним клієнтам, що ви профі без використання хитромудрих термінів, то вам варто переглянути свою стратегію.

Етап 3. Оптимізація посилань

Посилання на вашому сайті мають бути актуальними та правдивими. Якщо ви робите виноску або посилання на якийсь ресурс, то додаєте посилання на нього, щоб клієнт міг перевірити достовірність фактів. Інакше це призведе до зниження лояльності та рівня довіри.

Логіка проста: «компанія набрехала з даними у блозі, вона може збрехати про товари, послуги, якість, постачальників тощо».

Виправляємо та перевіряємо

Чи потрібно пояснювати, чому всі ваші посилання мають працювати коректно? Перевірте все на актуальність та працездатність. Вони також впливають на рейтинг сайту.

Водночас, ви маєте перевірити інші сайти, які розміщують посилання на вас. Користувачі інших сайтів повинні мати доступ до нього. Інакше, гроші на рекламу даремно витрачені.

Зробіть посилання різноманітнішими

Посилання бувають різних видів: від посилань на каталоги до посилань на прокручування блогу.

Хочете добрі показники? Доведеться урізноманітнити варіанти посилань: на інших сайтах, у блогах, коментарях до товарів, коментарях на форумах тощо.

Етап 4. Мобільні пристрої – наше все

Мобільні пристрої вже давно займають перше місце за популярністю серед усіх можливих. Ринок росте, розвивається і не мати мобільного застосунку або прогресивного мобільного застосунку — погана ідея.

Хвилина статистики. Понад 60% всіх пошукових запитів припадають на мобільні девайси.

Вам потрібно оптимізувати свій сайт чи магазин під мобільні девайси. Користувачеві має бути комфортно ним користуватися.

Якщо формат вашого сайту передбачає можливість створення застосунку, то він має бути. А користувачі повинні бачити посилання або QR-коди для його завантаження.

Застосунок буде видно в пошукових запитах пошукової системи, а це теж покращить SEO рейтинг.

Етап 5. Форматування сторінки

При роботі з дизайном та ергономікою сайту потрібно враховувати низку чинників:

 • акуратність;
 • чіткість;
 • ергономічність;
 • функціональність;
 • читабельність;
 • розміри шрифту;
 • навігація;
 • грамотна структура інформації та тексту (нумеровані списки, марковані списки, таблиці);
 • грамотне співвідношення інформації та реклами.

Якщо користувачеві буде дискомфортно на вашому сайті, про хороший рейтинг можна і не думати.

Етап 6. Соціальні мережі

А ви пам'ятаєте, чи є у вас на сайті опція «поділитися» публікацією чи новиною? Якщо ні, то її потрібно додати з огляду на всі актуальні соціальні мережі:

 • Facebook;
 • Twitter;
 • Telegram;
 • Pinterest;
 • Reddit (можливо і таке).

Чим більше користувачів побачать ваш якісний продукт, тим більше у вас буде лідів.

Переходи з інших медіа та майданчиків на вашу цільову сторінку тільки покращать ставлення пошукових систем до вас та продукту.

Етап 7. Використовуйте ключі правильно

Ось вам трохи інфографіки. Як бачите, ключові слова та їхнє грамотне використання відіграють важливу роль.

Робота над ключовими словами – комплексний процес. Не можна впроваджувати їх занадто багато, інакше вийдете за рамки допустимих значень, а тоді пошуковик бачитиме ваш контент із надмірною кількістю переспаму і знижуватиме його рейтинг.

Усі ключові слова мають бути органічно впроваджені у текст. Уникайте покручених виразів, адже текст стане нечитабельним. Наприклад:

“У 2024 році в Києві набирає попит тренд купити квартира 50 квадратів”.

Це часта помилка, яку чомусь продовжують робити. Пошукова система часто змінює алгоритм, роботу з ключовими словами потрібно оновлювати відповідно до нових вимог.

Клікабельні заголовки та описи

65 символів. Рівно стільки у вас є, щоб укластися в яскравий, місткий та привабливий заголовок. Після 65 символу інформація буде обрізана. Ось вам пара порад:

 1. Чіткість. Користувач має розуміти, що на нього чекає попереду.
 2. Емоційність. Заголовки повинні бути цікавими та привабливими для користувача.
 3. Відповідність. Якщо ви пишете про дрилі, то після переходу за посиланням, користувач має потрапляти на відповідну сторінку, а не розділ з антикваріатом.
 4. Ключові слова. Додайте до них ключові слова, щоб підвищити ефективність.

При роботі з контентом не забувайте і про метаописи. Вони допоможуть не тільки вам з підвищенням клікабельності, а й користувачеві. Він бачитиме, що на нього чекає на сторінці.

Етап 8. LSI

Усі зосереджені на SEO-копірайтингу, а про LSI забувають.

Цей метод називається прихованим семантичним індексуванням. Алгоритм знає семантичний словник конкретної теми. Якщо на сторінці використано цей словник, то рейтинг підвищується.

Це наочний приклад LSI. Замість пошукового запиту, система пропонує аналоги та синоніми. Як показує практика, компанії, які приділяють йому належну увагу, можуть мати кращі показники SEO, ніж ті, що його ігнорують, зосередившись лише на ключах у прямому входженні.

Етап 9. Почистіть код

Наведіть сайт у порядок. “Огризки” коду або його непотрібні компоненти можуть впливати на швидкість роботи сайту. Є ймовірність того, що при наступних проєктах чи змінах вони позначаться в негативному ключі. А потім шукати ранні баги та помилки буде складніше.

Етап 10. Медіа-простір

Багато компаній не використовують усі ресурси, які є у їхньому розпорядженні. Компанія вибирає комфортний для себе шлях. Наприклад, сайт та дві основні соціальні мережі. На цьому її присутність у полі зору потенційного клієнта закінчується. Але якщо подивитися на досвід світових брендів, компанія має бути завжди та скрізь.

Медіапростір — чудовий канал просування. В останні роки перспективні компанії України переосмислили свої комунікації та змінили підхід. Щоб використати медіа собі на благо, важливо пам'ятати про деякі моменти:

 1. Не буває нудних ніш. Будь-яку з професій чи сфер можна цікаво подати. ТікТок з його купою кріейторів став прикладом. Якщо люди без команди здатні, а ви з відділом маркетингу — ні, то настав час щось міняти.
 2. Робота з інфлюєнсерами. Світ медіа настільки великий, що для кожного товару чи послуги знайдеться той, хто готовий вступити до колаборації. Займаєтесь ремонтом? Знайдіть блогера, який робить ремонт. Надаєте послуги ландшафтного дизайну – проведіть консультацію блогеру. Будьте креативнішими, мисліть ширше.
 3. Ви – експерт. Тепер це аксіома. Позиціюйте себе лише з позиції експерта галузі чи ніші. Не соромтеся нагадати про це вкотре публіці в наступному відео фразою «експерт такої галузі». Дрібниця, але вона залишить свій слід в умах публіки.
 4. Використовуйте медіа-канали. Напружте маркетологів, щоб вони знайшли вам майданчики, де можна дати інтерв'ю або взяти участь у подкасті. Вибирайте той формат, у якому вам буде комфортно.

Все це допоможе вам зробити ім'я та бренд, уявити себе широкій аудиторії.

Висновки

Робота над показниками SEO є важливою для розвитку вашого бізнесу. Оскільки середовище електронної комерції є однією з найпоширеніших, необхідно проводити комплексну роботу з поліпшення всіх матеріалів сайту: від зображень до технічної складової. Регулярна робота над якістю вашого сайту, магазину чи маркетплейсу зробить ваш бізнес успішним.

10 січня 2024
4 / 5 (2 голоса)