10 порад: як покращити лід-форму для кращого CR

201
8 хв.

Для початку, нагадаємо та поговоримо трохи про лід-форму. Що це таке?

Лід-форма – форма збору інформації необхідної для роботи з клієнтом. Вона не велика, буквально складається з кількох основних полів. Вони можуть відрізнятися, але інформація, яку збирають для комунікації з користувачами буде наступною:

  1. Пропозиція від компанії. Вона має бути грамотною та змістовною. Потенційний клієнт одразу має захотіти залишити свою контактну інформацію для зворотного зв'язку. Це може бути консультація, знижка, безплатна доставка та все що завгодно.
  2. Ім'я клієнта або Ім'я+прізвище. Думаємо, що пояснювати для чого потрібне ім'я не потрібно. 
  3. Варіант зворотного зв'язку. Це може бути як номер телефону, так і електронна адреса.

Якщо ви працюєте в секторі B2B, можете створити додаткове поле для введення наступної інформації з боку клієнта: адреси сайту, компанії тощо.

Так виглядає усереднена лід-форма для більшості сайтів та сервісів, але… Завжди є це «АЛЕ» наприкінці, яке передбачає якийсь лонгрід. Якщо ми торкнулися теми, то нумо розбиратися докладніше.

Види лід-форми

Лід-форма є, а клієнтів нема? Чому так відбувається? Можливо, тому, що вона була неправильно підібрана під вашу цільову аудиторію. Так, вона має відповідати запитам клієнта, ви повинні його зловити та зацікавити, а потім пустити по вирві продаж. Так, звучить трохи дивно. Залежно від сфери вашої діяльності (вашого бізнесу), ви можете вибрати одну з найпопулярніших видів лід-форм.

Базова форма з полями. Про неї вже поговорили та розібрали.

Форма з кнопкою. Форма, яка описує пропозицію. Для того, щоб залишити контакт, клієнт натискає кнопку «далі», «купити», «продовжити» тощо. А сама форма з'явиться у наступному вікні.

Лід-форма з реєстрацією. Вбиваєте двох зайців, як кажуть. І ви дані отримали, і клієнт одразу зареєструвався.

Підписка. Це може бути підписка на новини, знижки, акційні пропозиції тощо. Все, що може запропонувати ваш майданчик чи бізнес.

Замовлення передзвону. Ситуативна, але корисна. У деяких сферах B2B є дуже актуальним, особливо для складних продуктів або послуг.

Калькулятор. Найбільша форма з даними про відсотки, терміни, ставки. Вузькопрофільна, але цікава. По факту, клієнт відразу зможе побачити все наочно в реальних цифрах, без очікування вашого дзвінка тощо.

Поради щодо покращення форми

Порада 1. Не робіть багато полів. Не потрібно просити інформацію, яка вам не потрібна. Все заповнення форми має зайняти 1 хвилину (2 максимум, якщо клієнт забув свою поштову скриньку і пішов її дивитися). Не перевантажуйте форму зайвими полями, які вам не потрібні, а клієнту їх не хочеться заповнювати.

Порада 2. Розташування.

Довгий скрол до форми внизу сторінки.

Уявімо, що ви зайшли на сайт компанії. Скролитимете сайт у самий низ? А до середини? Ну гаразд, повіримо, що до середини хтось доскролить. І куди ви завжди будете дивитися? Так, на головну сторінку у верхню частину сайту. Найчастіше форми, які розташовані у такий спосіб, мають кращі показники.

Для кращої віддачі можна зробити 2-3 форми та рівномірно розташувати їх по всьому сайту.

Порада 3. Зробіть форму помітною. Часта помилка – лід-форму просто не видно. Її не виділяють на загальному тлі. Це, мабуть, найсуворіша помилка. Якщо її не видно, як залучити клієнтів? Саме так ... Не бійтеся додати яскравих кольорів (нагадаємо зайвий раз, що все має гармоніювати), зверніть на неї увагу, зробіть її читабельною, додайте іконку і так далі. Покажіть її клієнтові, досить приховувати форму.

Порада 4. Зробіть пропозицію, від якої не можна відмовитися. Багатьом клієнтам ліниво залишати інформацію та ділитися контактами. Зробіть їм вигідну пропозицію. Так, ви можете зробити це. Ось лише кілька варіантів: знижка на покупку/доставку/послугу, гайд, розрахунки за їхнім проектом, урок, покращену систему підбору чогось на вашому сайті або в компанії, кошторис тощо. Тоді клієнт зрозуміє, що не просто так віддав вам щось, а ще й здобув за це приємний бонус.

Потиснення рук

Порада 5. Робота з кнопкою. Вона є важливим елементом форми. Кнопка має бути інформативною, зрозумілою, помітною. Вона має гармонійно поєднуватися із загальним дизайном, концепцією сайту та самої форми. Спробуйте протестувати кілька різних варіантів кнопки та її розташування, щоб виявити найрезультативніший варіант.

Порада 6. Не дратуйте людей. Процес заповнення форми, начебто простий, але деякі компанії перетворюють його на муки. Як? Простіше простого!

Заповнює клієнт форму... Заповнює, заповнює та вказав щось неправильно (наприклад, написав не +380, а 380) і все. Форма оновлюється, вся інформація злітає, і він повторює все наново.

Все. Заповнив клієнт форму та задоволений тисне кнопку «далі», а йому на половину екрана капча з гідрантами! Ха! Отримай!

Так, капча з гідрантами – випробування. А тепер згадуємо, що станеться, якщо її запороти? Так, форма злетить.

Навряд чи хтось це витримає. А можна було б цього всього уникнути, якщо врахувати кілька чинників:

  • зробіть форму без скидання даних;
  • зробіть підсвічування правильно заповнених полів;
  • зробіть підсвічування полів, які заповнені неправильно;
  • зробіть приклади з потрібним форматом заповнення (часта проблема поля з номером телефону).
Злий пес

Порада 7. Скажіть чарівне слово. Подяка — дрібниця, але великий «плюс» для вашої компанії. Подякуйте та отримайте хороший бонус до лояльності з боку клієнтів.

Порада 8. Не забуваймо про мобільні пристрої. Так, йшов 2023 рік, а хтось досі не адаптує свої сайти та їхні елементи для смартфонів та планшетів. Серйозно? Так, абсолютно серйозно. Або про цей момент забувають випадково, або просто не хочуть витрачати гроші на мобільну версію сайту. Пам'ятайте, що безліч людей проводить величезну кількість часу за смартфонами, а не перед моніторами. Для них важливою є ергономіка сайту. Яким би не був крутим ваш товар/пропозиція, користувач, який не зможе нормально залишити свої контакти, просто піде далі. Точніше, він просто психане після пари спроб і піде до конкурентів.

Навіщо влаштовувати випробування, якщо можна зробити зручно?

Порада 9. Безпека – понад усе. Це така дрібниця, як комплімент від шеф-кухаря. Багатьом уже байдуже, вони без проблем готові ділитися своєю інформацією з усім інтернетом. Але є й ті, кому цей момент дуже важливий. Для вас не важко розмістити невелику виноску з текстом «всі ваші дані будуть захищені» або щось подібне, а ось потенційний клієнт зверне на це увагу і буде задоволений. Так працює людська психологія. Один рядок тексту демонструє не лише турботу про клієнта, а й компетентність вашого бізнесу та підхід.

Порада 10. Тестуйте. Немає меж досконалості. Це факт. Але, якщо ви знайшли вдалу форму, клієнти пішли, робота вирує, замовлення замовляються, а співробітники не встигають усіх обдзвонити, то не варто зупинятися. Пробуйте нові формати лід-форм, працюйте з їхньою структурою, візуалом, удосконалюйте недоліки та працюйте над помилками. Збирайте статистику, аналізуйте та робіть висновки. Ви завжди зможете повернути лід-форму, яка була найуспішнішою на якомусь етапі. А якщо ви зможете знайти більш вдалий варіант?

Так, все так просто. Використовуйте ці поради, як інструкцію та рекомендацію. Можете навіть вашу актуальну форму на відповідність перевірити. Наскільки вона гарна?

07 липня 2023
5 / 5 (1 голос)