Інтернаціоналізація інтернет-магазина: створюємо мультимовну систему

37
6 хв.

Бізнес, котрий масштабується та швидко зростає рано чи пізно все ж таки буде думати над тим, коли та як виходити на міжнародний ринок. Сьогодні ми поговоримо не про логістику, не підбор персоналу, а про сайт та його адаптацію до різних регіонів. У цій статті ми поговоримо про важливі аспекти створення мультимовного та мультивалютного сайту для інших країн.

Налаштування мультимовності та мультивалютності

Налаштування сайту на Magento починається з конфігурації мов та валют в адміністративній панелі. У налаштуваннях можна обирати мови та різноманітні валюти, котрі буде підтримувати магазин.

Налаштування мультиязичності.

Це зручно, адже клієнти зможуть відчувати себе комфортно під час покупок та знайомства із вашим сайтом. Також важлива річ — різноманітні платіжні шлюзи. Їх можна додати, якщо використати розширення для магазину.

Це також важливо, адже таким чином можна підключати різноманітні методи оплати покупок, як банківський картки чи цифрові гаманці.

Локалізація контенту для різних регіонів

Локалізація контенту — окремий пункт в адаптації сайту для світового ринку. Тут важливо не тільки зробити переклад, а ще й адаптувати контент для кожного регіону. Чому? Бо те, що, наприклад, дозволено в Україні та вважається веселим, може бути заборонено в іншій країні по морально-етичним чи релігійним нормам.

Тому вам треба не тільки зробити переклад, а ще й адаптувати медіа-частину для інших регіонів. Треба провести ресерч та перевірити контент, що розташовано на вашому сайті за наступними показниками:

 • адаптація колірної палітри;
 • використання локальних зображень чи ілюстрацій;
 • розташування тексту.

Ефективна локалізація допоможе зробити ваш інтернет-магазина більш привабливим для аудиторії з інших країн, що своєю чергою підвищить показники лояльності аудиторії.

Методи перекладу та перевірки якості перекладу

Для цього є різна кількість методів: від автоматичної перевірки до перевірки носіями мов. Обидва варіанти є функціональними та ефективними. Краще їх комбінувати, адже навіть сучасні AI можуть помилятися та некоректно використовувати гру слів або не враховувати контекст фрази.

Тож ідеальним форматом стане комбінація із машинного перекладу та перевірки фахівцями-лінгвістами.

Робота з різними податковими ставками та варіантами оплати

Робота з фінансами та податками потребує особливої уваги. Добре, що Magento вже має можливості для налаштування варіантів податкових ставок та варіантами оплати.

Робота з фінансами та податками.
 1. Налаштування податків: У панелі адміністратора Magento перейдіть в «Stores» (Магазини) > «Tax Zones and Rates» (Податкові зони та ставки). Створіть податкові зони для кожної країни або регіону, де ви плануєте продавати. Додайте податкові ставки для кожної зони з урахуванням місцевих правил оподаткування. Налаштуйте податкові класи для товарів та послуг згідно з місцевими законодавчими вимогами.
 2. Налаштування варіантів оплати: У розділі «Stores» (Магазини) > «Configuration» (Конфігурація) перейдіть до розділу «Sales» (Продажі) > «Payment Methods» (Способи оплати). Активуйте та налаштуйте потрібні варіанти оплати, такі як кредитні карти, PayPal, готівка при отриманні тощо. Налаштуйте валюти оплати для кожного варіанту оплати з урахуванням регіональних вимог.
 3. Локалізовані опції для кожного регіону: Magento дозволяє налаштовувати опції податків та оплати для конкретних країн, регіонів або мовних версій. Використовуйте функцію «Store View» (Представлення магазину), щоб налаштувати податки та опції оплати для кожної мовної версії або регіону окремо.
 4. Мультивалютна підтримка: Magento дозволяє працювати з декількома валютами. Налаштуйте валюти для кожної мовної версії або регіону. Врахуйте, що приймання різних валют може вимагати інтеграції з платіжними шлюзами, які підтримують цю можливість.

Стратегії міжнародного SEO для інтернет-магазина

Не секрет, що інтернаціоналізація інтернет-магазину то є потужний поштовх до розвитку магазина, розширенню аудиторії та виходу на міжнародний рівень. Ми виділили 8 ключових аспектів, котрі треба враховувати, коли займаєтесь просуванням свого інтернет-магазину в інших регіонах.

 1. Дослідження ринку та аудит сайту.
  Вам треба зрозуміти які мови є домінантними в тому чи іншому регіоні. Потім треба провести аналіз конкурентів, котрі вже знаходяться на ринку. І вже тоді проведіть аудит вашого сайту на наявність помилок та варіантів їх виправлення.
 2. Вибір доменного імені.
  Вам треба використовувати окремі піддомени або каталоги для окремих мовних версій сайту: «example.com або example.com/fr»
 3. Контент.
  Тут вам треба працювати з перекладом та з адаптацією матеріалів різними мовами, перевірка на відповідність до локальних морально-етичних, законних, релігійних норм.
 4. Технічна складова.
  Вам треба забезпечити мовний тег (hreflang) для кожної сторінки, щоб вказати пошуковим системам належну мову та регіон. Також треба налаштувати структуру URL для локалізованих версій, зберігаючи послідовність папок або піддоменів.
 5. Локальний пошук.
  Оптимізуйте ваші сторінки для локального пошуку, включаючи локальні ключові слова, адресу, номер телефону тощо. Використовуйте місцеві реєстри та каталоги для підвищення локальної видимості.
 6. Зв’язки з місцевими сайтами.
  Здійснюйте будівництво локальних зв’язків, отримуючи зворотні посилання від місцевих веб-сайтів. Перегляньте можливості співпраці з місцевими блогерами та впливовими особистостями.
 7. Соціальні мережі та маркетинг.
  Проведіть аналітику місцевих соціальних мереж. Треба виявити найпопулярніші серед місцевих мешканців та використовувати їх для привернення уваги аудиторії.
 8. Аналітика.
  Використовуйте сучасні міжнародні аналітичні інструменти для відстеження відвідуваності та конверсій на кожному мовному ринку.

Висновки

Інтернаціоналізація магазину на Magento важливий крок для росту бізнесу та поширення впливу на міжнародному ринку. Цей процес нелегкий та потребує комплексної підготовки: від налаштування мов та систем оплати до роботи з контентом та його адаптацією. Але всі зусилля будуть виправдані, коли бізнес буде масштабуватись, а прибутки зростатимуть.

26 лютого 2024
5 / 5 (2 голоса)