IOS vs ANDROID — яку платформу обрати?

951
7 хв.

Розробка мобільних додатків — вигідний стартап і потужний інструмент для розвитку вже існуючого бізнесу. Це можливість сформувати лояльність для бізнесу з боку клієнта і зручності у використанні вашого сервісу в смартфоні або на планшеті. Початок роботи над додатком — це розробка ідеї. Наступний етап, про який ми і хочемо вам розповісти — вибір операційної системи для програми. Два основні варіанти — IOS і Android. Як не помилитися при виборі ОС і на які критерії варто спиратися, ми розповімо вам у цій статті.

У чому різниця?

Коли програмісти розробляли програми для персональних комп'ютерів, існувала одна основна операційна система під них — Windows. Поступово на ринку зміцнилася альтернативна операційка Linux. Зовсім інша ситуація склалася у світі мобільної техніки. З моменту активного поширення смартфонів і планшетів ринок ділили дві великі ОС — Android Google і IOS Apple. Між двома операційками безліч технічних відмінностей. Однак знати про тонкощі ОС потрібно, передусім, самим програмістам. Для бізнесмена важливо розуміти, що вибрати — IOS чи Android? На які відмінності треба звертати увагу перш за все? Експерти виділяють такі чинники:

 1. Універсальність під девайси. Якщо IOS встановлюють тільки на "яблучних гаджетах", то андроїд став операційкою для смартфонів і планшетів різних виробників. Тому додатки під IOS будуть добре працювати на всіх айфонах і айпадах, а ось пророблений до дрібниць додаток на андроїд може підійти не для всієї цільової аудиторії.
 2. Безпека. Фахівцям з кібербезпеки легше налаштувати захист від зломів на операційці IOS. На андроїд система захисту вважається менш надійною.
 3. Технічні характеристики. Хоч цей фактор і більш важливий для програмістів, підприємцю варто теж його враховувати. Велика частина гаджетів на IOS набагато потужніші і багатофункціональніші, тому і потягнуть вони більш складніші і об'ємні додатки.
 4. Цільова аудиторія. Техніка на IOS дорожча, ніж 90% гаджетів на android. Тому враховуйте фінансові можливості ваших потенційних клієнтів, коли вибираєте операційну систему для запуску мобільного додатку.
 5. Складнощі в релізі і просуванні додатків. Хоча розробка самого додатка під IOS і Android займає однакову кількість часу і трудовитрат, умови релізу істотно відрізняються. Андроїд дозволяє публікувати додатки майже будь-якої якості: вам не складно буде запустити проект. Apple дуже вимогливий до якості програмного забезпечення. Спочатку треба довести додаток до досконалості, і лише потім намагатися запустити його на App Store.

Оптимальний варіант, на думку інтернет-маркетологів — це розробка мобільних додатків під обидві операційки. Однак починати відразу з двох дуже затратно і ризиковано. Краще вибрати найбільш підхожу для вас платформу і запустити на ній програми. В майбутньому, враховуючи недоробки і помилки, ви зможете запустити аналогічний продукт для іншої ОС.

Що вигідніше?

Якщо ви хочете заощадити, то краще починати з розробки додатків на Android. Оскільки реліз IOS-додатка ускладнений політикою App Store, вам доведеться тривалий час оплачувати роботу програмістів, щоб ті "відшліфовували" роботу програми до максимуму. Запуск на андроїд простіший, тому і вимагає менших вкладень. Економія — не завжди найкращий порадник, але в цьому питанні вона швидше важлива, ніж ні. Станом на 2020 рік 86% власників смартфонів у світі користуються саме Android. Лише 12% — це шанувальники "яблучних девайсів". І найбільш щільно ці 12% сконцентровані в США, Канаді та країнах Західної Європи. На українському ринку однозначним лідером є Android. Така ж ситуація у Російській Федерації та Білорусі. Тому вигода від Android полягає в широкому охопленні аудиторії. Дослідження показують, що в найближчі роки тренд не змінюватиметься. Android залишиться операційною системою №1 в країнах з економікою, що розвивається. Єдиний випадок, коли вигідно відразу ж починати з IOS — це додатки для найбільш забезпеченого прошарку населення. Наприклад, якщо ви вирішили запустити програми для ведення бізнесу, сміливо починайте з нього, домагаючись релізу на App Store. Вкладення знадобляться великі, але окупляться вони досить швидко.

З якою метою створюється додаток?

Основна мета створення програми — це прибуток для підприємця. Однак приносити прибуток вона може по-різному. Є три основних види підходів до розробки і монетизації додатків:

 1. Самостійний стартап. Це програма, яка є незалежним продуктом, а не продовженням "діджиталізації" якоїсь компанії і її бренду. Такі додатки найчастіше повністю платні. Іноді пропонують клієнтам суттєво обмежену в можливостях безкоштовну версію.
 2. Продовження маркетингової стратегії існуючої компанії. Багато підприємств, особливо ті, що працюють у сфері послуг, створюють свої додатки, щоб поліпшити сервіс. Клієнти отримують можливість робити замовлення через інтернет всього в кілька кліків. Це дуже зручно і дає підприємству вагому конкурентну перевагу. Найчастіше такі програми безкоштовні.
 3. Проміжні варіанти. Деякі фірми створюють додатки, щоб поліпшити свій сервіс. Однак на них вони також розміщують рекламу, додають платні функції. Таким чином програма просуває бренд, разом з цим самостійно приносячи прибуток.

Головна ж мета, на яку потрібно орієнтуватися — стати цікавим і корисним для клієнта. Це єдина умова, яка дозволить монетизувати додаток на IOS чи Android, або ж просто привернути увагу до вашого підприємства, його товарів і послуг.

Труднощі запуску

Запустити програму на Android зовсім нескладно. Перед підприємцем і розробником Play Market ставить кілька завдань:

 • створення облікового запису в Google Play Market;
 • одноразова плата $ 25;
 • завантаження програми;
 • очікування близько 2-3 годин.

Складніші справи з IOS. Спочатку потрібно створити обліковий запис на App Store і сплатити майже в чотири рази більше — 99 USD. Якщо у вас своя компанія, то ціна буде ще вищою — близько 299 USD. Після цього можна починати завантаження програми. Однак на цьому не закінчуються "пригоди". Чекати оцінку додатка доведеться приблизно два тижні. Після цього додаток або завантажується на App Store, або отримує відмову. Однак це не привід опускати руки. Доведеться зробити доопрацювання і поліпшити технічну частину. Краще відразу звертатися до майстрів, які зроблять якісний продукт під ваші цілі і завдання.

04 грудня 2020
5 / 5 (5 голосів)