Кейси з накрутки поведінкових факторів

3494
10 хв.

Майже на всіх SEO-курсах і вебінарах спікери вважають своїм обов'язком застерегти від спокуси накрутити сайту трафік і поведінкові чинники. "Не можна-не можна, і думати забудьте, потрапите під фільтр!" Однак практика показує, що не така страшна накрутка, як її малюють. Просто мало хто вміє робити її з розумом, тому новачкам простіше сказати "не можна". Та й на початку роботи з ПФ, коли закономірності правильної накрутки ще не були виявлені, сеошники набили багато ґуль занадто дорогою ціною, тому за цим методом закріпилася погана репутація.

Водночас правильно зроблена накрутка майже завжди позитивно впливає на позиції, а іноді це єдиний засіб підштовхнути сайт, який застряг на останніх рядках ТОП-10, до заповітного місця в ТОП-3. При цьому ризики вона несе мінімальні — звичайно, якщо робити все правильно.

Фактори, які потрібно враховувати при накрутці поведінкових:

 • Пошукова система. Гугл ставиться до накрутки набагато лояльніше, ніж Яндекс, у якого на цей випадок є навіть спеціальна метрика: "роботний трафік". При накрутці в Яндексі ризики вищі, тому для білих проектів є сенс як слід зважити всі за і проти. Ми рекомендуємо накручувати тільки в Гуглі.
 • Позиції сайту за запитами, за якими накручується трафік, повинні бути не далі ТОП-20, а краще в ТОП-10. Винятків з цього правила немає. Якщо вам цікавий високочастотний запит, за яким ви занадто далеко за ТОП-20, спробуйте використовувати його в поєднанні з назвою бренду або з доменом сайту.
 • Кількість візитів за запитом має бути близькою до природної. Не придумуйте її, а опирайтеся на статистичні дані частотності. Не можна ставити 100 візитів на день за НЧ-запитом, у якого в органіці частотність 10 на місяць. Обсяг накрутки не повинен перебільшувати 10% від природної частотності. Тобто для запиту з природною частотністю 100 на місяць можна накрутити лише 10 на місяць. Менше теж не радимо: не буде ефекту.
 • Якщо ви додали до ВЧ-запиту свій бренд, тобто придумали неіснуючий лонгтейл-запит, таких візитів не може бути відразу багато. Починайте з одиниць (5-10 на місяць) і поступово збільшуйте кількість.
 • Відсоток накрученого трафіку повинен становити не більше 10% від природного органічного трафіку на вашому сайті.
 • Різноманітність запитів. Якщо можна, слід використовувати всі можливі варіанти лонгтейл-формулювань разом з основними.
 • Різні браузери і різні типи пристроїв, з яких виконуються завдання.
 • Розподіл трафіку за типами пристроїв повинен бути приблизно таким самим, як розподіл на природному трафіку з органіки. Якщо ваша аудиторія заходить до вас в основному з мобільних телефонів, а ви замовляєте накрутку на десктопах, ризики вищі, а ефективність менше.
 • Регіональність. Регіони айпі, з яких ідуть візити, повинні відповідати регіону запиту і регіону вашого сайту як можна точніше.
 • Різні айпі-адреси, з яких йдуть запити. На жаль, це той момент, який ви не можете контролювати, використовуючи"Юзератор" — доводиться приймати на віру, що з вашими завданнями працюють різні користувачі. При накрутці через інші біржі завдань це робити простіше, обмежуючи кількість завдань на виконавця (правда, ніхто не гарантує, що у цього виконавця немає декількох акаунтів на біржі). Словом, на цьому пункті виникає найбільше потенційних технічних проблем, однак на невеликих обсягах накрутки це некритично.
 • Природність поведінки. У природі користувачі відкривають сайти зверху вниз, а не шукають на останньому рядку видачі саме ваш. При складанні ТЗ врахуйте цей момент: необхідно спочатку відкрити 1-2 сайти конкурентів вгорі, провести на них 2-3 секунди і повернутися у видачу, де в результаті вибрати ваш сайт і затриматися там на 1-2 хвилини. Потрапивши на ваш сайт, користувачі повинні здійснювати різні цільові дії, а не виконувати завдання за одним шаблоном.
 • Не скупіться в плані глибини і часу перегляду: досить щоб вони були трохи вищими за середні. Якщо в природі користувачі не проводять на вашому сайті більше однієї хвилини, занадто довгі сесії викличуть підозри.
 • Не стартуйте з місця в кар'єр. Навіть якщо за підрахунками ви можете дозволити собі накрутити +100 візитів щодня, не треба додавати цю сотню відразу в один день. Почніть з десяти і плавно збільшуйте частку штучного трафіку (+5 або +10 на день), у разі зупинки так само плавно зменшуйте.

Головне — не пускайте процес на самоплив. "Замовив і забув" — це не про накрутку ПФ. Трафік повинен надходити систематично, безперервно. Перед замовленням у вас повинен бути чіткий план: скільки трафіку, на які запити і в якому режимі відкручувати, який бюджет виділити. Постійно спостерігайте за процесом, контролюйте його і вносьте корективи. Тоді результат вас порадує. Ось кілька наших кейсів, де використовувалася накрутка трафіку.

Кейс №1

Сайт компанії вантажоперевезень. Штучний трафік йшов протягом місяця, накрутка була розпочата 1 червня і закінчена 10 липня:

Попри недотримання всіх запобіжних заходів (занадто великий відсоток штучних візитів + різке припинення), це принесло помітне зростання видимості. До початку накрутки графік видимості був пологим, але вже з перших днів пішов вгору і продовжував зростати протягом всього періоду:

Загальна динаміка позицій при цьому змінилася незначно, тому що видимість зросла внаслідок всього декількох запитів, за якими йшов трафік.

Рівень природного трафіку після накрутки виріс на 96%:

Кейс №2

Сайт виробника зовнішньої реклами. Накрутка також йшла протягом місяця, але була більш обережною, тому що на цьому проекті ми не могли дозволити собі великий ризик:

Врешті-решт результат вийшов більш скромним, але теж в плюс: 26% приріст органічного трафіку після припинення накрутки.

Динаміка видимості і позицій:

Технології накрутки трафіку

Тепер поговоримо про способи, які можна використовувати для накрутки трафіку і поведінкових факторів. Їх кілька:

 1. Напівавтоматичний через сервіс “Юзератор". Зручний тим, що має багато гнучких налаштувань, варіантів реалізації.

Сам відстежує динаміку позицій і статистику переходів, дозволяє змінювати налаштування "на льоту":

Це якісний, але дорогий трафік, оскільки в процесі беруть участь живі виконавці, особливо якщо ви виберете опцію"SЕО-пікап". Пікапери в цьому випадку полюють не на дівчат: вони просять різних людей у громадських місцях виконати пошук з мобільного пристрою з переходом на потрібний сайт. Унікальні айпі-адреси в цьому випадку забезпечені, але кожен візит обійдеться у 80 рублів. А мінімальна ціна за візит починається від 20 рублів.

 1. Автоматичний. Це софт з ботами, що імітують дії в пошуковій системі. Софт встановлюється на комп'ютери різних людей, в ідеалі це повинні бути реальні користувачі інтернету. Саме такий трафік пропонують на біржі Kwork. Автоматичні візити не видно в Google Search Console, їх фіксує тільки Google Analytics, причому на відміну від природного трафіку, де велика частина пошукових запитів не визначається, аналітика завжди чітко визначає запит, за яким прийшов бот:

З нашого досвіду, це найдешевший спосіб, і він прекрасно працює при правильному ТЗ. Оптимальний варіант, коли трафіку потрібно багато. Правда, є нюанси в реалізації алгоритмів та налаштування софта, тому працюйте тільки з перевіреними виконавцями, які зарекомендували себе.

 1. Ручний, через біржі завдань типу"ФорумОк", де можна замовити, наприклад, коментар або шаринг у соцмережі з попереднім пошуком сайту в Гугл. Трафік якісний, в процесі також беруть участь живі люди, а візит обходиться набагато дешевше, ніж в "Юзераторі" (від 5 рублів). Недолік методу — вимагає багато часу на складання ТЗ і контроль. На біржах завдань неможливо один раз вибрати налаштування, як у саморегульованій кампанії на "Юзераторі". Доводиться щодня виділяти час на підтвердження заявок і прийом виконаних завдань. Плюс у вашому регіоні може не виявитися потрібної кількості виконавців, і регіон вибрати можна тільки на рівні країни. Локальний трафік зі свого міста ви таким методом не отримаєте.

Ми використовуємо цей спосіб, коли нам потрібна невелика кількість якісного трафіку в широкому регіоні. Для реалізації досить чітко написати кілька ТЗ, а потім раз на день заходити на біржу для підтвердження завдань. У ТЗ просимо знайти наш сайт за певним запитом у Гуглі, перейти і залишити коментар у блозі, заповнити форму, зробити шаринг сторінки в соцмережі або залишити заявку в магазині. У звіті необхідно прикріпити скріншот цільової дії (оплата тільки при наявності цього скріншота).

Зазвичай ефект від накрутки ПФ стає помітний вже за два тижні-місяць. Для стійкого ефекту мінімальний план повинен бути розрахований на два-три місяці, потім можна приймати рішення про продовження, виходячи з досягнутих результатів.

Звичайно, накрутка трафіку не є універсальною пігулкою від всіх проблем. Але це, по-перше, прекрасний спосіб поліпшити думку пошукача про сайт внаслідок більш якісних поведінкових показників. По-друге, таким способом маловідомі компанії можуть отримати брендовий трафік — а останнім часом цей фактор набуває все більше значення при ранжируванні. Ну і, звичайно, правильно реалізована накрутка допомагає піднятися за вибраними запитами з ТОП-20 і ТОП-10 до ТОП-5 і ТОП-3, а значить, зібрати більше природного комерційного трафіку. Після чого накрутку можна і відключити. Вдалих експериментів!

04 лютого 2021
Зробіть крок до успішного SEO
Зробимо проект разом
Заявка отримана
Дякуємо, що довіряєте нам
4.7 / 5 (12 голосів)