Налаштування DSA кампанії в Google Ads

4015
6 хв.

Динамічні пошукові оголошення (DSA) — різновид пошукових рекламних оголошень, які створюються автоматично на основі контенту сайту. Пропонований формат підходить інтернет-магазинам із великою кількістю товарів. Оголошення створюються на основі пошукового запиту користувача: алгоритм порівнює запит із контентом на вашому сайті та, зважаючи на це, формує релевантні заголовки, а також кінцевий URL, що показується. Вам залишається лише додати описи для оголошення.

Переваги:

  1. Згортає прогалини в ключових словах. Якщо на етапі збирання ключових слів ви щось упустили, динамічні оголошення допоможуть виправити це.
  2. Швидко і просто. Ви економите час на збиранні ключових слів і складані оголошень.
  3. Релевантність. Система завжди буде створювати тільки релевантні заголовки та URL на основі запиту користувача.

Недоліки:

  1. Часті оновлення. Пропонований формат не найкраща ідея, якщо на сайті регулярно оновлюється контент, наприклад, ви додаєте нові послуги або товари.
  2. Релевантний контент сторінок. Оголошення залежать від контенту на сайті. Якщо вебсторінка містить нерелевантний контент, то такий формат не підійде.

Керівництво з налаштування

Спочатку потрібно створити нову компанію з типом «Пошукова мережа», без зазначення мети.

Потім потрібно ввести назву кампанії, вимкнути показ реклами в контекстно-медійній мережі (КМС). Ця функція дає змогу показувати оголошення на партнерських сайтах Google. Однак, для цього завдання краще створити окрему кампанію в КМС.

Далі заходимо в випадне меню «Інші налаштування».

Переходимо у вкладку «Налаштування динамічних пошукових оголошень».

У новому вікні вводимо домен сайту, на який буде вести реклама, і вказуємо потрібну нам мову.

У джерелі таргетингу є три варіанти на вибір:

Використовувати індекс сайту в Google. Пошукова система визначає проіндексовані сторінки, на які може вести потенційного клієнта рекламне оголошення. Можлива ситуація, коли потрібні нам сторінки не проіндексовані системою, тоді краще використовувати інший варіант.

Використовувати тільки URL з фіда сторінок. Потрібно створити та вивантажити фід у розділ «Комерційні дані» в особистому кабінеті Google Ads.

Використовувати URL з індексу сайту в гугл і з фіда сторінок. Цей варіант об’єднує в собі два попередні варіанти.

Ми розглянемо перші два варіанти, оскільки третій варіант охоплює кожен із них.

На цьому етапі є також інші налаштування, наприклад, розташування, бюджет, стратегія призначення ставок, що визначається на розсуд користувача.

Розглянемо створення DSA кампанії, вибравши перший варіант таргетингу, а саме «Використовувати індекс сайту в Google».

Після вибору типу орієнтування і стандартних налаштувань кампанії, можна перейти вже до налаштування груп оголошень і цілей. У випадку з індексацією сторінок сайту з’явиться список цілей. Це категорії товарів, які ви хочете прорекламувати.

У випадку з рекламною кампанією відразу на низку категорій рекомендуємо розділяти за принципом: одна мета (категорія) = одна група оголошень.

Є можливість налаштування реклами на окремі сторінки сайту, для цього виберіть пункт «Окремі сторінки».

Також можна вказати конкретні URL сторінок, щоби залучити клієнтів на конкретні товари. У разі, якщо ви хочете рекламувати певний бренд товарів, то можна створити правило таргетингу, яке буде охоплювати тільки URL, пов’язані з конкретною назвою.

Коли вибрали потрібні цілі, можете переходити до складання оголошень.

У пошукових оголошеннях такого формату заголовки й посилання створюються автоматично, а значить нам потрібно тільки додати опис в оголошення й підтвердити їхнє створення.

Тепер розглянемо другий варіант створення DSA кампанії. Для початку нам потрібно створити фід сторінок, на які повинна буде вести реклама. Для цього створюємо файл Excel з двома стовпцями. Перший стовпець — «Page URL» — у ньому будемо вказувати посилання на потрібні нам сторінки. Другий стовпець — «Customlabel» — у ньому вказуємо мітку, за якою можна буде визначити це посилання.

Зберігаємо файл у форматі XLSX і заходимо в розділ «Комерційні дані» в нашому особистому кабінеті Google Ads.

Після того, як перейшли в розділ, тиснемо «Додати» і вибираємо «Фід сторінок».

Вибираємо наш файл із фідом, вказуємо назву фіда й тиснемо «Застосувати».

Якщо все зроблено правильно, то після вивантаження, у нижній частині екрана з’явиться такий напис.

В разі помилки, перевірте в потрібному форматі збережений файл і чи немає помилок у назві стовпців.

Далі переходимо до створення рекламної кампанії. Виконуємо такі ж дії, як описані вище, тільки на етапі вибору джерела таргетингу, вибираємо другий варіант «Використовувати тільки URL з фіда сторінок» і вибираємо фід, який ми вивантажували в акаунт.

Подальші налаштування на цьому етапі залишаються на розсуд користувача.

Приступаємо до створення груп оголошень. На відміну від попереднього варіанту, ми не вибираємо посилання на потрібні нам сторінки, а вказуємо мітку продавця (custom label) з нашого фіда, яка прив’язана до URL з фіда сторінок.

Рекомендуємо зробити структуру: одна група = одна мітка продавця.

Створивши групу, переходимо до створення рекламних оголошень. Тут нам залишається додати відповідні описи до кожної групи.

Після публікації DSA кампанії рекомендуємо перевіряти їх роботу й переглядати пошукові запити, за якими показувалися наші оголошення, щоби переконатися, що вони показують потрібний нам контент.

Висновки

DSA кампанії є відмінним рішенням для тих, у кого не вистачає часу на збір семантики та створення рекламних оголошень. Найкраще запускати кампанію, використовуючи індекс сайту в Google. Однак, якщо сторінки не проіндексувалися, можна створити фід потрібних нам сторінок. Перевіряти пошукові запити в кампанії потрібно, як мінімум раз на тиждень для впевненості, що реклама показується за потрібними нам запитами.

26 липня 2021
4.2 / 5 (9 голосів)