Створення бренду-роботодавця Employer Branding для IT-компаній

22
5 хв.

Якщо проаналізувати критерії шукачів під час пошуку роботи в it-індустрії, то одне з перших місць у переліку буде бренд роботодавця. Саме тому останні 5 років навіть невеликі студії з розробки розвивають власні стратегії з формування позитивного іміджу роботодавця. Бренд роботодавця розкриває, як компанію сприймають як простір для роботи, розвитку, зростання, а також, наскільки роботодавець здатний залучати, утримувати та мотивувати своїх розробників.

Talent Acquisition (залучення талантів) в IT

Компанії, які націлені на довгострокове зростання і розвиток, хочуть бути успішними та вирізнятися з-поміж конкурентів, мають бути націлені на залучення та утримання талантів у штаті. Але до того моменту, поки вони в категорії «здобувачі», вони звертають увагу на бренд компанії, відгуки співробітників, нинішніх і колишніх. В IT це настільки розвинене, що досвідчений розробник навряд чи звертатиме увагу на оффер від компанії, у якої немає відкритої сторінки з відгуками.

Успішний бренд роботодавця дає змогу створити привабливу пропозицію для потенційних колег. Компанії вигідніше наймати молодих, талановитих фахівців у свій штат та інвестувати в них час і фінанси, давати їм досвід і знання, створювати комфортні умови.

Досвідчені IT-фахівці досліджують репутацію компанії, її культуру, можливості для професійного зростання та бенефіти. Сильний бренд роботодавця робить компанію більш конкурентоспроможною, допомагаючи залучити найкращі кадри.

Створення унікального образу компанії для співробітників і кандидатів

Створення образу компанії залежить не тільки від трендів ринку, а і внутрішніх цінностей, цілей, корпоративних принципів. Сюди також можуть входити внутрішні стандарти, культура, орієнтованість на комфорт колег. Усе це формує образ, який буде трансльовано в маси, у ком’юніті IT-фахівців.

Методи та інструменти для просування бренду роботодавця

Найдієвішими методами просування бренду роботодавця є такі:

 1. Робота з контентом. Створення якісного контенту ніколи не буде зайвим. Додатковий контент у вигляді блогів, відеороликів, статей, дайджестів, новин із життя компанії та її досягнень підвищить впізнаваність бренду, розширить охоплення аудиторії та приверне увагу нових претендентів.
 2. Участь у конференціях і заходах. Участь компанії на різних виставках, семінарах, презентаціях — важливий крок до підвищення впізнаваності та контакту з аудиторією. Так ви не просто зможете заявити про себе, а і стати ближче до аудиторії, поспілкуватися з нею, відповісти на запитання і представити компанію та колектив такими, якими вона є в реальності.
 3. Соціальні мережі та онлайн-присутність. Активна участь у соціальних мережах та управління онлайн-репутацією компанії важлива. У такий спосіб ви зможете охопити більшу аудиторію, показати досягнення та успіхи.
 4. «Сарафанне радіо». Ви можете придумати систему заохочень за те, щоб ваші фахівці розповідали про компанію колегам з індустрії, друзям, помічали в соціальних мережах та інше. Особливо чудово для цієї мети заходить гейміфікація. Наприклад, компанія дає можливість командам заробляти бали за просування бренду, а потім на ці бали купити цінні призи або додаткові вихідні.

Заходи та культурні ініціативи для зміцнення бренду-роботодавця

Цей момент допомагає сформувати міцний, стійкий і дружний колектив, вибудувати довірчі відносини з керівництвом компанії. Число різних заходів та ініціатив обмежується лише вашою уявою. Ви можете навіть проводити опитування серед співробітників і прислухатися до їхніх думок, де і як вони б хотіли провести корпоратив. А ось кілька найпопулярніших варіантів і методів:

 • корпоративи;
 • вечірки;
 • проведення хакатонів;
 • участь в інноваційних проєктах;
 • навчання і розвиток співробітників коштом компанії;
 • гнучкий графік;
 • можливість віддаленої роботи;
 • фізична активність і турбота про здоров’я;
 • культурний обмін і відрядження.

Моніторинг та оцінка ефективності Employer Branding

Оцінка ефективності починається, як і в багатьох інших випадках, зі встановлення метрик і регулярного моніторингу результатів. Потрібно звернути увагу на такі пункти:

 1. Аналіз показників залучення нових кадрів. Оцінюється загальна кількість заявок на вакансії та показник утримання співробітників усередині компанії.
 2. Зворотний зв’язок. Проводиться збір зворотного зв’язку від співробітників і кандидатів про бренд роботодавця та умови праці. Для цього можна використовувати, як відгуки про компанію, так і анкетування, анонімні опитування.
 3. Зміна видимості репутації в мережі. Багато компаній недооцінюють інструменти SERM і ORM, але ж це один з ефективних способів відслідковувати й управляти онлайн-іміджем компанії. Залежно від розміру компанії, цим може займатися або внутрішній маркетолог, або фахівець з управління репутацією.

Висновки

Створення бренду роботодавця в IT-компанії є важливим компонентом стратегії залучення та утримання талантів. Саме бренд формує уявлення про компанію, як про роботодавця. Бренд формує унікальний образ, підтримує культурні цінності та ініціативи. Комплексне використання маркетингових інструментів посилює цей процес, роблячи компанію привабливою для топфахівців у сфері IT.

14 травня 2024
5 / 5 (2 голоса)