Навіщо IT-компаніям потрібен брендинг: створення ідентичності у сфері технологій

19
7 хв.

У сучасному світі конкуренція між IT-компаніями тільки наростає. Для того, щоб утримувати лідируючі позиції, недостатньо розробляти якісні цифрові продукти та послуги. Важливу роль відіграє ідентичність і сила самого бренду. Брендинг відповідає за формування ідентичності в компанії, що своєю чергою, залучає нових клієнтів, фахівців і формує імідж на ринку.

Нижче ми розглянемо, чому брендинг настільки важливий і у який спосіб IT-компанії створюють ідентичність свого бренду.

Що таке брендинг та ідентичність?

Брендинг — створення унікального образу IT-компанії. Цей образ асоціюється виключно із цією компанією, її підходом, послугами, продуктами. У сфері IT бренд — не тільки про логотип, дизайн і фірмові кольори, а й репутацію, місію, цінності, роботу з клієнтами та співробітниками. Сьогодні в IT-компаніях на окрему увагу заслуговує формування колективу, ставлення до співробітників і формування цінностей всередині кожного з них.

Ідентичність — наявність чіткої, впізнаваної та оригінальної концепції. Ця концепція повністю відображає цінності компанії, стратегії, унікальні характеристики, підходи до вирішення завдань, а також впізнаваний візуальний складник (кольори, шрифти, візуальні елементи). Ідентичність бренду допомагає IT-компанії виділитися на тлі конкурентів, сформувати міцні зв’язки з клієнтами, аудиторією, партнерами.

Визначення цілей брендування для IT-компанії

Першим і обов’язковим пунктом під час формування брендингу є постановка цілей. На цьому етапі IT-компанія визначає свої цілі, яких хоче досягти завдяки брендуванню. Цілі можуть бути такими:

 • встановити видиму ідентичність;
 • залучити нових клієнтів;
 • зміцнити відносини з нинішніми клієнтами;
 • залучити талановитих фахівців і нові кадри;
 • встановити стандарти та цінності компанії;
 • розширити можливі ринки для масштабування.

У процесі визначення цілей, компанії потрібно враховувати свої особливості, характеристики, конкурентів і стратегію.

Створення місії та цінностей бренду

Створення цінності та місії бренду допомагає визначити вектор розвитку компанії, його унікальні характеристики та переваги.

Місія бренду — місткий, лаконічний вислів, який повністю описує мету існування бренду, те, як він приносить користь людям. Місія має надихати співробітників і клієнтів, виділяти компанію на ринку.

Цінності бренду — набір переконань і принципів, якими керується компанія. Вони визначають її культуру та стандарти. Серед цінностей виділяють такі:

 • інновації;
 • якість;
 • клієнтоорієнтованість;
 • співпраця та відкритість;
 • професіоналізм;
 • робота на результат;
 • екологічність.

Робота над створенням місії та цінностей відбувається згідно з такими етапами:

 1. Аналіз. Перше, що потрібно зробити — провести дослідження ринку, конкурентів, внутрішніх ресурсів компанії та ЦА. Це дасть можливість зрозуміти актуальність тих чи інших цілей, цінностей.
 2. Робоча група. Необхідно створити команду, яка складатиметься з представників різних відділів компанії. Так можна зібрати та проаналізувати різні точки зору.
 3. Брейнстормінг. Такі сесії дають можливість учасникам висловитися, вислухати один одного й подивитися на ситуацію з різних ракурсів.
 4. Формулюємо місію. Це може бути пара слів або речень. Заява має бути зрозумілою, такою, що запам’ятовується, і чітко відображати мету та внесок вашої команди.
 5. Визначаємо цінності. Знайдіть і виділіть ключові цінності компанії.
 6. Комунікація та прийняття. Прийміть підсумкові варіанти місій і цінностей, зафіксуйте їх і поступово інтегруйте в колектив. Зробіть їх частиною культури компанії.

Аудит наявного бренду та його позиціювання на ринку

Аудит необхідний для аналізу поточного становища компанії на ринку. Він допомагає виявити слабкі та сильні сторони компанії, подивитися на те, як до нього ставиться аудиторія.

Аудит охоплює 7 важливих пунктів:

 1. Аналіз активів бренду. Це можуть бути, як слогани, логотипи, структура послуг, упаковки та інші елементи. Це показує, наскільки погоджені візуальні та текстові елементи бренду.
 2. Дослідження репутації компанії. Сюди входять думки не тільки клієнтів, а й партнерів, співробітників.
 3. Аналіз конкурентів та їхніх особливостей. Оцінка конкурентів і порівняння вашої компанії з ними допоможе виявити ваші слабкі та сильні сторони.
 4. Оцінка позиціювання бренду на ринку. Дає зрозуміти те, як ваша компанія сприймається, порівнюючи з конкурентами.
 5. Дослідження цільової аудиторії. Так ви зможете зрозуміти запити ЦА й те, що їм необхідно.
 6. Відповідність світовим трендам і стандартам. Цей етап дає зрозуміти те, наскільки компанія відповідає сучасним стандартам і що можна змінити, поліпшити.
 7. Вивчення динаміки ринку. Показує зміни зовнішнього середовища, які можуть вплинути на бренд компанії і як адаптувати стратегію під ринок.

Залучення та навчання команди для впровадження бренд-стратегії

Цей процес складається з декількох етапів. Перше, що необхідно зробити — визначити ролі та компетенції, які будуть потрібні компанії для реалізації бренд-стратегії. Це можуть бути фахівці з різних галузей: маркетинг, дизайн, комунікації та фахівці зі зв’язків із громадськістю.

Після визначення ролей, необхідні співробітники. Співробітників можна знайти всередині компанії, а можна залучити нових кадрів.

Після формування команди починається етап навчання. Це може охоплювати навчання в галузі брендингу, маркетингу, комунікацій та інших навичок, необхідних для успішної реалізації бренд-стратегії.

Розробка плану стратегії — важливий етап. У плані прописані конкретні кроки, терміни, відповідальні співробітники.

Команда має працювати погоджено і злагоджено. Для цього необхідно проводити регулярні наради (зідзвони або зустрічі) для аналізу ситуації та обговорення результатів.

Оцінка ефективності брендингових зусиль в IT-сфері

Фінальний етап роботи з бренд-стратегією та ідентичністю. Аналіз виконаної роботи — обов’язкова частина будь-якої кампанії. Саме аналітика результатів допомагає виявити сильні та слабкі місця, вивчити реакцію аудиторії та зрозуміти, наскільки правильні рішення було ухвалено та реалізовано. І все це відбувається на підставі даних, результатів, отриманих за певний проміжок часу. Але кожна аналітична робота щодо результатів будується за певним алгоритмом:

 • визначення ключових показників (KPI);
 • збір даних;
 • аналіз отриманих результатів;
 • порівняння з початковими даними;
 • оцінка ROI;
 • вивчення зворотного зв’язку;
 • коригування стратегії.

Висновки

Брендинг у сфері IT дає можливість компанії виділитися на ринку, який і так сповнений конкурентів. Грамотний брендинг і сформована ідентичність допомагають залучати нових клієнтів, аудиторію, партнерів і співробітників. Співробітники — те, без чого жодна компанія не зможе існувати. Сформуйте для них сприятливі умови, цінності, ідеї та цілі, а вони — будуть раді розвиватися і розвивати компанію.

Формування бренду та його ідентичність — кропітливий і нелегкий процес, але без нього присутність компанії на ринку буде недовгою.

А якщо вам необхідна допомога, то наші фахівці завжди знайдуть рішення.

03 травня 2024
5 / 5 (2 голоса)