Tik Tok Catalog або як запустити товарну рекламу в Тіктоці

1990
6 хв.

Ще зовсім недавно Тік Ток був майданчиком для розважальних відосіків, мемів та іншого. Люди вважали, що там сидять одні лише діти, але з часом усе змінилося. Наразі цей майданчик перетворюється на повноцінний маркетинговий інструмент, який можливо в майбутньому буде конкурувати з Facebook. Так, багато функціоналу просто взяли з ФБ. Так, ще інтерфейс лагає, однак сподіваюся, що все це починуть. Але це вже зовсім інша історія.

Меми тепер продають

Зараз же поговоримо про використання каталогу товарів у рекламі Facebook. Поки в Україні ця функція недоступна, хоча я думаю це ненадовго. Ось перелік країн, у яких використовувати каталог уже можливо: Канада, Корея, Австралія, Японія, В’єтнам, Бразилія, Велика Британія, Малайзія, Туреччина, США, Нова Зеландія, Філіппіни, Сінгапур, Таїланд, Франція, Росія, Іспанія, Індонезія, Мексика, Німеччина, Польща, ОАЕ, Саудівська Аравія.

Щоби скористатися цією функцією, для початку нам потрібен фід даних. Відповідь для новачків: фід — це перелік товарів на сайті з їхніми параметрами, ціною, описом тощо. Є кілька варіантів, як згенерувати фід. Поставити ТЗ розробнику, інтеграції або зібрати руками. Щоби поставити ТЗ або вручну зібрати, потрібно знати про обов’язкові та необов’язкові стовпи.

Обов’язкові поля:

 • sku_id — унікальний ідентифікатор для товару, наприклад, SKU;
 • title — назва товару;
 • description — короткий опис товару;
 • availability — поточна наявність товару в магазині (можливі стани: у наявності, є для замовлення, передзамовлення, немає в наявності, знято з виробництва);
 • condition — поточний стан товару в магазині (можливі стани: нові, відремонтовані, ті, що були у вжитку);
 • price — ціна товару (за замовчуванням використовується валюта, яку вказали під час створення каталогу в Тік Ток);
 • link — посилання на товар у магазині;
 • image_link — посилання на зображення, яке використовують в рекламі (за квадратним (1: 1) співвідношенням сторін у форматі карусельної реклами ваше зображення має бути 600 x 600) у форматі JPG або PNG;
 • brand — бренд товару.

Необов’язкові поля:

 1. google_product_category — попередньо встановлене значення з класифікації товарів Google. Підтримує тільки 3 рівні. Докладніше на сайті: support.google.com/merchants/answer/6324436
 2. video_link — посилання відео, яке використовується в рекламі для місця розміщення відео. Рекомендуємо: вертикальне (9:16). Рекомендована роздільна здатність для TikTok: ≥720 * 1280. Рекомендований бітрейт для TikTok: ≥516 кбіт / с. Звук: включений із субтитрами.
 3. additional_image_link — додаткові посилання зображень для елемента. Вам потрібно використовувати подвійні лапки (""), щоби включити URL-адреси. Ви можете включити до 10 URL-адрес зображень. Використовуйте«,» для поділу кожної URL-адреси. Усі зображення робимо у форматі JPG або PNG.
 4. age_group — вікова група для товару. Можливі стани: adult, kids, all ages тощо.
 5. color — кольори товару.
 6. gender — для якої статі використовується товар. Можливі стани: male, female, unisex.
 7. item_group_id — укажіть один і той же item_group_id для всіх елементів, які є варіантами продукту, наприклад, red Polo Shirt — це варіант Polo Shirt.
 8. material — матеріал, із якого виготовлений товар.
 9. pattern — опис принта або візерунка на товар.
 10. product_type — категорія, до якої належить товар.
 11. sale_price — вартість зі знижкою. Ціна зі знижкою потрібна, якщо ви плануєте використовувати overlay для знижок.
 12. size — розмір, наприклад, small or XL.
 13. custom_label_0 — додаткова інформація про продукт, яку ви хочете додати.

Про те, як правильно скласти ТЗ розробнику й інші хитрощі, можете прочитати в моїй попередній статті.

Занурюємося глибше

Коли фід у нас готовий, залишилося тільки його вивантажити в Тік Ток.

 1. Заходимо в рекламний кабінет Тік Ток > Актив > Каталог. Натискаємо на кнопку «Додати каталог».
 1. Називаємо каталог, вибираємо валюту й локацію для орієнтування. Після створення каталогу не можна змінити валюту, тому будьте обережні.
 1. Переходимо в джерела товарів і натискаємо на «додати товари». Тут у нас є 3 варіанти: завантажити кожен товар вручну, завантажити за посиланням, або вивантажити файл (наприклад, з комп’ютера).
 1. У моєму випадку я вибрав завантаження за посиланням. Заповнюємо всі необхідні поля, а також ставимо розклад, за яким фід буде автоматично оновлюватися. Далі обираємо «Імпорт».
 1. Якщо всі дії були виконані правильно, почнеться вивантаження товарів. У процесі вивантаження можуть виникнути проблеми, наприклад, неправильно заповнені поля. Про всі такі помилки Тік Ток повідомить у звіті й запропонує варіанти вирішення.

Ну й куди ж без відео?

Як ми всі вже знаємо, Тік Ток — майданчик для відео. І щоби наші статичні картинки могли крутитися в рекламі, потрібно підібрати або створити відео шаблон. Заходимо в розділ «Відео» і вибираємо створити. Створення шаблону передбачає 2 варіанти: автоматичний підбір шаблону, або кастомний, який виберете саме ви. Виберемо автоматичний генератор. Цікаво, що він там нагенерує.

Отримуємо 3 різновиди шаблонів: Розумний шаблон, Стандартне відео й Синхронізація відео. Кожен варіант по-своєму хороший, тому створюйте собі різні шаблони й тестуйте їх. Але це ще не все. Кожен із шаблонів ми також можемо видозмінювати. Міняти прикінцеві та вступні сцени, фонову музику, логотип тощо. Загалом, налаштувань для кастомізації вистачає сповна.

Важлива інформація: автоматичні шаблони практично відразу проходять модерацію, а ось кастомні — протягом 24 годин!

Висновки

З кожним днем Tik Tok нарощує функціонал всередині свого майданчика, щоби стати відмінним інструментом. Як тільки функція з каталогом стане доступною в Україні, почнемо тестувати її й ділитися своїми результатами в блозі. А щоби не пропустити цікаві статті про Тік Ток, Фейсбук і не тільки, не забудь підписатися на блог.

04 листопада 2021
3.3 / 5 (12 голосів)