Топ-5 інструментів для створення каталогу товарів в інтернет-магазині

193
4 хв.

Роль якісного каталогу для вашого інтернет-магазину або ринок не можна недооцінювати. Від того, наскільки він грамотно зроблений, залежатиме і те, наскільки зручно потенційним покупцям шукатиме в ньому щось, робитиме замовлення та оплачуватиме товари.

Щоб зробити каталог зручним і функціональним, можна використовувати різні способи, але сьогодні представимо вам найкращі 5 інструментів.

CMS платформи

Звичайно, що на першому місці у нас буде CMS система. Ми неодноразово згадували її важливість для е-комерс продуктів. Що може запропонувати ринок? Яку з них вибрати? Ось кілька добрих прикладів:

Magento. Ми вже зазначали про її можливості. Потужна, гнучка та функціональна платформа для створення великих інтернет-магазинів. Система має великий функціонал, у тому числі можливість створювати ергономічні та практичні каталоги.

WooCommerce. Це не зовсім система, це плагін для Wordpress. Його особливість у тому, що він дає можливість перетворити ваш сайт на повноцінний інтернет-магазин.

OpenCart. Проста, інтуїтивно зрозуміла система, поширена у різних країнах світу. Що вона може? Створювати повноцінний каталог товарів та працювати з ним (у тому числі можна керувати замовленнями клієнтів).

Плагіни та модулі для інтернет-магазинів

Після того як ви визначитеся з підходящою CMS системою, можна переходити до плагінів.

Плагіни — розширення для CMS системи, які являють собою додаткові функції та можливості. Грубо кажучи, вони розширюють можливості CMS та дозволяють налаштувати її під свої потреби та вимоги. Бренди використовують безліч різних плагінів. Ми представимо кілька найпопулярніших:

  1. Yoast SEO — плагін для оптимізації контенту на сайті. Він дозволяє створювати каталог товарів з унікальними метатегами, описами та ключовими словами для кожного товару.
Інтерфейс плагіну Yoast SEO.
  1. Product Filter for WooCommerce — плагін для фільтрації товарів на сайті за різними критеріями та параметрами.
  2. Advanced Product Options — плагін для створення додаткових опцій для товарів (наприклад, вибір кольору чи розміру одягу).

Спеціалізовані сервіси для створення каталогу товарів

Якщо не хочете морочитися з CMS системою, є вихід — спеціальні сервіси. З їхньою допомогою ви завжди можете створити відповідний каталог. Ось парочка:

  1. Shopify – сервіс, що дає можливість створити каталог товарів на сайті, керувати замовленнями та оплатою (швидше за все, ви про нього чули).
  2. Ecwid — сервіс для створення інтернет-магазину. З його допомогою ви перетворюєте свій актуальний сайт, у функціональний магазин. Також він дає можливість створювати каталоги товарів.
  3. Big Cartel — сервіс для створення інтернет-магазину. З його допомогою можна створити непоганий інтернет-магазин з базовим набором функцій, у тому числі створення каталогу товарів.

Ручне створення каталогу товарів з використанням HTML та CSS

Цей варіант створення магазину та каталогу найскладніший, але найцікавіший. Все створюється вручну: кожен елемент та розділ. Особливість методу створення інтернет-магазину на HTML і CSS полягає в тому, що замовник може отримати все, що він хоче. Можна кастомізувати кожен розділ, сторінку, створювати різні шаблони для типів товарів, інтегрувати унікальний візуальний контент та багато іншого.

Автоматичний імпорт каталогу товарів з інших джерел

Якщо ви, наприклад, хочете на перших етапах роботи з магазином зробити просте, але ефективний каталог, його можна просто завантажити. В інтернеті є багато готових рішень, а точніше сервісів, які дозволяють клієнтам імпортувати готові каталоги: Excel-файли, XML-файли, API тощо.

А ось і кілька прикладів таких ресурсів:

  • Oberlo;
  • Google Sheets;
  • Magento Dataflow;
  • Ecwid.

Висновки

Каталог — невіддільна частина будь-якого інтернет-магазину. Він потребує особливої уваги, адже є помічниками для користувачів. Якісний каталог здатний не просто полегшити пошук товарів, послуг, але й покращити показники досвіду користувача, збільшити лояльність клієнтів до вашого бренду і прискорити процес покупки.

Ваша задача — вибрати відповідний інструмент для створення. Визначте низку чинників (кількість товарів у ньому, чи потрібна буде подальша доопрацювання та розширення, чи буде каталог оптимізуватися під SEO та інші) і тільки тоді вибирайте відповідний інструмент.

15 березня 2024
5 / 5 (1 голос)