UGC — як мотивувати підписників створювати контент і як зробити клієнтів більш лояльними

7549
6 хв.

UGC — абревіатура трьох англійських слів: User Generated Content. У перекладі вона означає контент, що створює користувач. UGC є незалежною унікальною думкою про товари й послуги, виражену в різних форматах: аудіо, відео, текстовому або у вигляді фото.

Такий тип контенту ідеально підходить для будь-якого бізнесу. Це як “word of mouth” — лише онлайн і з візуальним підтвердженням. Контент користувача створюють звичайні люди: ваша сусідка Олена або продавець Максим з магазину радіодеталей біля будинку. Це не професійні фотознімки, завдання яких полягає в тому, щоб продати щось, а аматорські, зроблені за допомогою телефону. Головна мета такого контенту — поділитися інформацією про улюблений продукт або розповісти про послугу, після якої ви залишилися дуже задоволеними.

Використання UGC вигідне всім сторонам. Компанія-замовник отримує унікальні ідеї та свіжий контент. І для цього вона не витрачає час і гроші на їхню генерацію. Користувач, створюючи UGC, отримує не лише можливість для творчого самовираження, але й вигідні знижки, винагороди. Для багатьох людей співпраця з улюбленим брендом також має велике значення.

То як мотивувати юджисити?

Мотивуючи підписників до створення UGC, компанії отримують високопродуктивне джерело контенту та підвищують лояльність користувачів до бренду.

Спосіб зацікавити аудиторію.

Методи залучення аудиторії на створення UGC:

 1. Репости. Репости фото з особистих сторінок зближують споживача та організацію. Бренд дарує людині порцію слави, а вона відповідає на це своєю прихильністю.

Наприклад, після презентації капсульної колекції JLOxINGLOT в акаунті Inglot публікуються репости відгуків від візажистів зі згадкою профілю майстра.

 1. Челенджі. EOS — американський виробник бальзамів для губ у формі різнокольорових кульок з натуральним складом.

Компанія запустила хештег-челендж #makeitawesome. Завданням користувача було розповісти, як його життя змінюється завдяки косметиці EOS під спеціальну брендовану мелодію. У кадрі потрібно було обов'язково продемонструвати один із продуктів американського виробника. Призи — комплекти з 30 бальзамів для губ. На той час челендж побив усі рекорди в TikTok з результатом 4,1 мільярда переглядів (сумарно оцінювали всі відео). Сьогодні офіційний сайт та музичний трек EOS видалені. Коли мелодія була доступна, кількість UGC кліпів становила 54 000.

 1. Конкурси. Starbucks — американська фірма, що займається продажем кави, та мережа кав'ярень, представлена по всьому світу.

Ставший легендарним конкурс #RedCupContest від Starbucks — приклад того, як використовувати клієнтів для просування бренду. Кожного грудня компанія запускає конкурс у соціальних мережах #RedCupContest, пропонуючи шанувальникам показати найкращі фотографії своєї кави з кав'ярні Starbucks. Приз — подарункова карта. І шанувальники Старбакс стабільно беруть участь. На сьогоднішній день організатор зібрав понад 30 000 знімків із червоними склянками!

 1. Власні гіфки, маски й шаблони для історій.

Кондитерський виробник Meller має ігрову маску, де потрібно ротом збирати інгредієнти для приготування тірамісу, а «Яндекс.Еда» якось запускала UGC-генератор — для отримання промокоду підписникам треба було розмалювати фото з кур'єром і викласти в сторіз в Instagram. Усе це дозволяє отримати сотні одиниць унікального контенту з брендом.

 1. Знижки. Програма лояльності є ефективним інструментом для створення UGC-контенту. Наприклад, за відгук можна отримати знижку в розмірі 10% вартості покупки.

Так само діє Tarte, відомий косметичний бренд. Компанія дарує бонуси за думки учасників програми лояльності щодо придбаних продуктів. Ще на офіційному сайті Tarte є стрічка з фотознімками — після появи нового відгуку вона оновлюється.

 1. Інтерактиви. Семінари, вебінари, стріми, чати — найефективніші види інтерактивних заходів, що дозволяють привернути увагу багатьох користувачів, частина яких отримає стимули для генерації UGC-контенту.
 1. Авторство. Перед публікацією чи будь-яким іншим використанням чужого тексту, відео, фото потрібно обов'язково отримати дозвіл у автора. І не забувайте вказати джерело контенту. Це можливість продемонструвати повагу до своєї аудиторії та уникнути різного негативу.

Якщо маркетингова стратегія буде побудована грамотно, наявність UGC допоможе побудувати лояльну спільноту навколо торгової марки або сайту компанії.

Як же зробити аудиторію лояльнішою?

У UGC є дві основні мотивації: бажання користувача поділитися досвідом взаємодії з брендом або отримати від нього бонус.

Що потрібно для збільшення лояльності аудиторії:

 • Модеруйте контент
 • Вичищайте сміття та реагуйте на активність користувачів: блокуйте ботів, стежте за порядком у коментарях та приділяйте увагу кожному. Вам не складно — аудиторії приємно.

 • Реагуйте на "хейтерів"
 • Якщо хтось невдоволений у коментах, не баньте його. Розберіться в ситуації, візьміть негатив до уваги та вирішіть проблему, не втікаючи від неї.

 • Мотивуйте
 • Чим активніша аудиторія, тим більша ймовірність злету охоплень. Робіть репости з тегом, проводіть опитування, даруйте промокоди та продукти бренду авторам найкращих матеріалів. Покажіть, що ви цінуєте кожну активність від користувачів.

Підсумуємо

UGC:

 • Чарівна паличка, якщо немає ідей для публікацій.
 • Викликає довіру та впливає на рішення: купити чи не купувати.
 • Потужний соціальний доказ.

Найлегше вплинути на створення матеріалів користувача таким чином:

 • Купити рекламу в блогерів і засобів масової інформації.
 • Запустити конкурси, пов’язані з контентом.
 • Викликати мотивацію знижкою, грошима чи продуктом у подарунок.
 • Запросити експертів зі створення контенту — наприклад, тих самих блогерів.
 • Піарити хештег.

За умови правильного використання контент, що створюється користувачами в соціальних мережах, приносить відчутну користь бізнесу. Головне — задати потрібний вектор, залучити людей до процесу створення, зробивши їх партнерами.

13 грудня 2021
5 / 5 (4 голоса)