Уся правда і вигадка про push-розсилки

201
4 хв.

Звичайні користувачі сприймають «пуші» як маленькі набридливі нагадування, що вони забули подивитися, хто поставив їм лайки в Instagram. Про користь «пушу» для бізнесу думають лише ті, хто стикався з ними на професійній ниві. Якщо ви тут, настав час перейти з категорії скролерів Instagram в категорію серйозних обізнаних бізнесменів.

Чому push-розсилки популярні

Ми характеризуємо push-розсилки як новий комунікаційний канал для користувачів застосунків та вебресурсів. Усі відомі браузери підтримують цю функцію, розсилання також можливе з усіх платформ Android. Якщо перейти у відсоткову площину, то отримуємо понад 85 % усієї аудиторії інтернет-користувачів. Звучить переконливо, як же це працює?

Серед особливостей — можливість «пушу» з’являтися поверх відкритих вікон із подальшою затримкою на екрані робочого столу на певний час. Його вистачить, щоби юзер запам’ятав, що від нього бажають. Якщо «пуш» зроблений грамотно, він не настирливий і інформативний, є шанс, що користувач не проігнорує. Навіть якщо так станеться, пізніше можна переглянути інформацію в Центрі повідомлень. Такий є на Windows та MacOS.

Нікого не доведеться ні до чого примушувати. Користувачі підписуються на пуш-розсилку самостійно. Зараз підписатися стало ще простіше, залишилося тільки натиснути на кнопку «Дозволити», коли надходить повідомлення.

Як скласти правильне push-сповіщення

Для початку не запарюйтесь, надаючи докладні дані про себе, у цьому немає потреби. Рекомендуємо не примушувати до цього користувачів, вони не люблять розповідати про себе більше за вас. Швидке знайомство дає змогу потоваришувати з підписником, хоч і не міцно, але з натяком на майбутній результат. Часто користувач погоджується на підписку в нативному вікні браузера імпульсивно. Враховуйте це під час створення «пушу». Вони мають зацікавити навіть того, хто може не пам’ятає, що підписувався.

Для нас структура ідеального push-сповіщення виглядає так:

 • заголовок — до 65 символів;
 • основний текст — до 240 символів;
 • посилання на потрібну сторінку;
 • зображення.

Як працюють «пуші» в iOS?

Важливо врахувати, що програми на iOS перебувають у фоновому режимі недовго. Творці iOS дозволяють користувачам та розробникам здійснювати обмежену низку операцій.

Не поспішайте засмучуватися, розв’язання проблеми є. Важливо розуміти, що користувач не завжди перевірятиме повідомлення або виконуватиме очікувані від нього дії. Наш програміст зможе розробити серверну сторону програми у такий спосіб, щоби ці дії виконувались програмою.

Коли необхідна подія трапиться, сервер надішле програмі пуш-повідомлення. У цій ОС будь-яке повідомлення складається з низки компонентів:

 • звуковий сигнал;
 • текст;
 • іконка (радимо встановити кількість пропущених «пушків», щоби мотивувати користувача відкрити та подивитися вміст).

Дії можна комбінувати в будь-якому порядку. Відтворюйте звук і ставте на іконку число як завгодно. Але не захоплюйтеся, забуваючи про головне — увага користувача має властивість розсіюватися.

Як роблять рекламу добровільною

У цьому списку ми озвучимо основні плюси, які змогли виявити за роки роботи над різними «пушами», успішними та не дуже:

 1. Однією з переваг є добровільна підписка. Користувачі самі погоджуються на отримання рекламних матеріалів. А отже, вони лояльніше ставитимуться до ваших пропонувань.
 2. Аудиторія — живі люди, які самостійно здійснили підписку. Відсоток тих, хто зробив це випадково мізерний, його можна навіть не враховувати.
 3. Забудьте про рекламу повз мету. «Пуш» прилітає прямо на екран потенційного покупця. Рекламу обов’язково побачать, проігнорувати її набагато складніше.
 4. За короткий час можна зібрати достатньо статистики для оптимізації контенту.

Push-підсумок

Ми вже не раз чули, що push-розсилки — це поганий різновид реклами, неохайний. Мовляв, хто захоче читати докучливі спливаючі вікна. Напевно, у людей, які виступають проти, неправильне уявлення про push-рекламу. Вона добровільна, недорога, не примушує людей до жодних дій. Безумовно, є чимало бізнесменів, які використовують цей інструмент настирливо та на шкоду. Судити за них всю індустрію не варто. Push-розсилка в умілих руках — шлях до продажу на довгу перспективу.

10 жовтня 2022
5 / 5 (2 голоса)