Як працювати з блогерами для просування інтернет-магазину?

35
5 хв.

Блогери, інфлюенсери, медійні особистості — всі вони стали чудовим інструментом продажів. Так, можливо звучить це не дуже м'яко, але це так і є.

Відмінна риса блогерів та інфлюенсерів — вузькопрофільна, цільова аудиторія. Наприклад, якщо рекламуєте інтернет-магазин техніки — вам до оглядачів гаджетів і девайсів, якщо якийсь магазин гік-речей — вам до відповідних контент-мейкерів. 

Велика кількість блогерів дає змогу новим брендам заявити про себе і залучити цільову аудиторію в найкоротші терміни. Це дуже зручно:

У блогера є аудиторія — вам потрібні покупці — аудиторія блогера довіряє йому — ви надаєте якісний товар. Усі залишаються у виграші.

Блогер.

І сьогодні ми поговоримо про те, як працювати з блогерами та медійними особистостями для розкрутки інтернет-магазину.

Пошук відповідних блогерів для реклами продукції

Тут усе очевидно: є ваш інтернет-магазин, у вас є певний профіль. Що вам потрібно? Знайти відповідного блогера, чия аудиторія точно буде зацікавлена у вашому продукті.

Важливу роль відіграє і формат вашої рекламної кампанії. Дивіться, є маса соціальних мереж і блогерів: від тих, хто записує подкасти, до Тіктокерів і влогерів. Ви маєте провести комплексний ресерч за всіма медіа-майданчиками та соціальними мережами, щоб вибрати тих, хто підходить вам і вашій аудиторії не тільки за контентом, а й форматом.

Оцінка популярності та впливовості блогера

Коли ви обиратимете блогерів, потрібно розуміти, що рекламні інтеграції — платна послуга. Ви хочете отримати максимальну кількість вигоди від кожного вкладеного долара.

Вам потрібно буде провести попередній збір інформації:

 • подивитися загальну кількість підписників, лайків, коментарів;
 • проаналізуйте реакцію аудиторії на контент блогера, активність аудиторії;
 • проведіть оцінку репутаційних ризиків під час роботи з блогером: чи були в нього до цього рекламні інтеграції, як вони пройшли, як реагувала аудиторія тощо.

Встановлення співпраці та створення контенту для блогера

Якщо вас влаштувала видима статистика блогера, час переходити до діалогу з ним:

 1. Зв'яжіться з блогером — це не проблема. Усі залишають контакти менеджера або робочі пошти та номери для зв'язку.
 2. Зробіть запит статистики переглядів та активності аудиторії. Професійні блогери не приховуватимуть статистику переглядів і активності своєї аудиторії. У "Ютуб студії" для авторів можна відстежити реакцію аудиторії та подивитися, які ділянки відео вони промотують. Важливо отримати статистику за відсотком глядачів, які промотують рекламні інтеграції. Чим він менший, тим краще. Адже навіть у найвідоміших блогерів аудиторія скипає рекламу.
 3. Якщо статистика вас влаштовує, час переходити до переговорів про формат реклами. Усе впирається у формат контенту блогера: може це буде невелика вставка, а може — цілий огляд.
 4. Залежно від типу рекламної інтеграції потрібно буде підготувати для блогера чітке і зрозуміле ТЗ: про що розповісти, як показати, які особливості описати. Також потрібно надати візуальний контент: фото, відео, логотипи тощо.

Аналіз ефективності рекламної кампанії з блогерами

Отже, ви домовилися з блогером про запуск рекламної кампанії. Пройшли перші покази, ви отримали на руки статистику і якесь число клієнтів. Тепер час аналітики:

 1. Вам потрібно виділити для себе ключові метрики (KPI), щоб було зрозуміло, що оцінювати. Тут уже вибір за вами: кількість продажів, збільшення кількості ваших передплатників, кількість лайків, реакцій тощо.
 2. Використовуйте низку інструментів аналітики для порівняння результатів "до і після рекламної інтеграції".
 3. Проведіть оцінку впливу блогера на ваші успіхи: наскільки вплинула колаборація на ваш бізнес.
 4. Не забувайте і про якісні фактори: фідбек клієнтів/відгуки/коментарі/запитання. Подивіться на те, як змінилися ставлення до вашого бренду і його впізнаваність.

І вже наприкінці, коли дані зібрані, проведені дослідження і результати готові — настав час ухвалювати рішення про продовження або завершення співпраці. Лише після всіх етапів і отримання наочних результатів у вигляді цифр і даних ви зможете зрозуміти, наскільки вдалою і результативною була співпраця.

Що в підсумку?

Influence просування — чудовий інструмент для просування вашого інтернет-магазину. Він не тільки допомагає збільшити охоплення, залучити цільову аудиторію, а й підвищити впізнаваність вашого бренду, підвищити лояльність клієнтів.

Через те, що у блогера є певний "кредит довіри" з боку фанатів, він буде таким і до продукту, який рекламує блогер. Це допоможе залучити більше нових клієнтів.

15 квітня 2024
5 / 5 (1 голос)