Як використовувати соціальні мережі для просування інтернет-магазину?

38
4 хв.

Тож сьогодні ми поговоримо про соціальні мережі. А точніше, про їхню роль у просуванні вашого інтернет-магазину.

Соціальні мережі вже багато років використовуються маркетологами для розкручування брендів та підвищення впізнаваності продукту на ринку. В умілих руках вони стають цікавим та функціональним інструментом, який здатний залучати велику кількість нових клієнтів на ваші цільові сторінки.

Ми знаємо, що соціальних мереж дуже багато: від Інстаграма до Твіттера. Розповідати про те, що потрібно постити і як це постити в кожній мережі — довго (ну дуже довго).

І ми розповімо про кілька моментів, які не можна залишити поза увагою.

Створення унікального контенту для кожної соціальної мережі

Кожна мережа має свою аудиторію, свої параметри постингу та допустимого контенту, різні опції та функції, а також налаштування.

Якщо ви вирішили розвивати свій продукт, то маєте чітко розуміти, яка соцмережа принесе вам більше клієнтів. Що потрібно зробити? Ось кілька простих правил:

 1. Вивчіть особливості кожної соціальної мережі (наголос робимо на тип контенту, який там популярний). Наприклад, фото і короткі відео будуть хороші для Інсти, а текстові пости – для Телеграма.
 2. Ваш контент має бути адаптований до формату кожної соціальної мережі. Один і той же матеріал можна подати по-різному, враховуйте це ще на етапі розробки контент-плану.
 3. Контент повинен повністю радити вашому інтернет-магазину та його профілю. Так, формати та подання інформації можуть бути різними, але користувачі повинні розуміти, хто ви та що їм можете дати.

Використання хештегів для залучення цільової аудиторії

Хештеги — важливий момент. Про них забувають, але вони допомагають користувачам шукати потрібний контент у рази швидше.

 1. Проведіть аналіз популярних хештегів (залежно від сфери вашої діяльності) у тій чи іншій соціальній мережі. Але пам'ятайте, що хештеги повинні повністю відповідати вашому продукту.
 2. Використовуйте хештеги у постах та описах медіа матеріалів. Як уже було сказано, це допомагає користувачам та клієнтам швидше шукати необхідні продукти серед сотень постів.
 3. Не варто ставити надто багато тегів. Виділіть ті, що є найпопулярнішими та вдалими, ті, що повністю відображають ваш бренд та продукт.
 4. Розробте власні унікальні хештеги, щоб спростити вашій аудиторії пошук контенту. Особливо якщо це поради від вашого магазину або добірка продуктів. Наприклад, #brand_в наявності.

Реклама у соціальних мережах

Подумайте над форматом реклами, який ви можете запустити у мережі:

 1. Розробте унікальний та впізнаваний стиль вашої реклами. Оголошення можуть як відрізнятися від загального стилю вашого сайту, так і бути повністю витримані в його колірній палітрі та стилі. Тут усе залежить від стратегії. Але головне – оголошення мають бути чіткими, місткими, помітними, а користувач одразу має розуміти, що йому продають.
 2. Не забувайте про можливості ретаргету. Це допоможе підвищити показники конверсії та повернути користувачів на сторінку вашого магазину.

Взаємодія з клієнтами через соціальні мережі

Це збільшує не тільки впізнаваність бренду, але й лояльність користувачів до бренду. Тому ось кілька порад щодо комунікації з клієнтами:

 1. Завжди проявляйте активність стосовно клієнтів: відповідайте на запити, повідомлення, скарги, запитання та коментарі. Допомагайте клієнтам розв'язувати їхні проблеми, робіть все, щоб клієнт відчував себе потрібним.
 2. Попрацюйте над спільнотою. Створіть атмосферу, де клієнти будуть зацікавлені у спілкуванні між собою. Наприклад, зробіть чат для покупців у телеграмі – останній тренд у контент-маркетингу. Тут уже все впирається у вашу фантазію та відповідність філософії вашого бренду.
 3. Не забувайте про прямий контакт із покупцем. Дайте можливість зв'язатися з вами безпосередньо. Директ чи месенджер – зручний засіб для комунікації під час заминок чи проблем із замовленнями, консультацій чи допомоги.

Висновки

При роботі з соціальними мережами не забувайте про аналіз та тести. Вони залишаються важливим компонентом під час вибору правильної стратегії. Вам доведеться багато тестувати, аналізувати, порівнювати показники ефективності контенту та робити висновки. А потім ще і ще, адже ви хочете бути кращим за конкурентів.

12 квітня 2024
5 / 5 (2 голоса)