Які KPI є важливими для бізнесу?

103
6 хв.

KPI або ключові показники ефективності бізнесу – низка показників, які дозволяють простежити якість роботи співробітників, відділів чи підрозділів.

І сьогодні ми поговоримо про ключові показники, які відіграють роль для бізнесу у 2023 році. Ми зібрали інформацію з різних джерел, провели дослідження та навіть переглянули різні інтерв'ю з відомими людьми, яким належать проекти-гіганти, на кшталт G2 або LinkedIn. Ми вилили всю воду, віджали матеріал сильніше і готові вам видати конкретику.

Охоплення та ліди

Перший із трьох головних показників успішності та якості роботи вашої компанії. Існує три варіанти розвитку подій у сфері відокремлення головного KPI для того чи іншого бізнесу:

 • показник прибутків проекту;
 • показники охоплень;
 • і прибутки, і охоплення разом.

Суть полягає в тому, що головний показник ефективності (прибутковість) безпосередньо пов'язаний із планом щодо його досягнення (залучення нових клієнтів).

Не важливо, чи ви є керівником відділу або його ланкою, ви завжди повинні дивитися на глобальні цілі компанії. Відштовхуючись від них, ви будете зосереджені на конкретних KPI, які необхідні для досягнення мети компанії.

Приклад: компанія поставила за мету – збільшити показники утримання клієнтів. Що для цього треба зробити? Правильно, зосередити зусилля на покращенні показників у секторі ефективності відтоку клієнтів та покращити ставлення до бренду з боку споживача та ЦА.

У процесі роботи потрібно вміти розділяти показники на першорядні та вторинні. Це поширена помилка навіть у великих компаніях. Відділ зосереджений на аналізі ситуації, що враховує кожен аспект, вирівнюючи їх значимість.

Краще такого уникати. Оптимальною стратегією, за словами Джона Діка, віце-президента компанії HubSpot, буде виокремлення головного KPI та обмеження його парою субметрик. Тоді співробітники не «розпорошуватимуться» на фактори, які не такі важливі та значущі для компанії. А зрештою, це призведе до зростання показників усіх метрик.

Його ідея наочно видно під час моделювання наступної ситуації. Припустимо, що у вас є свій бізнес, який спеціалізується на розсилці рекламних брошур та бюлетенів. Він покладається на рекламу. Що стане вашим основним KPI? Прибуток від реклами.

Двома іншими метриками стануть: унікальні відкриття та приріст передплатників.

Пам'ятайте, важливо дотримуватись глобальних цілей і не згортати зі шляху. Виділіть та обмежте свої основні KPI, «оформіть у рамку» з двох субметрик.

MQL та конверсії у продажу

Завдання маркетологів – відстежувати низку різних показників, у тому числі MQL та SAL. Обидва параметри є прямими показниками якості лідів. Крім цих метрик є ще парочка, які заслуговують на увагу:

 • перетворення загальної вирви продажів на доходи;
 • ціна залучення одного клієнта.

На останньому пункті варто зупинитись докладніше.

Робота із клієнтами – річ цікава. Як показує практика, їх утримання коштує дешевше, ніж залучення нових. Можна використовувати KPI для утримання клієнтів. Але що зробити, щоб вони не пішли? Є кілька порад.

Порада 1. Індивідуальний підхід

Це важливо, але багато хто забуває про це. Клієнт буде тільки радий побачити, що ви пам'ятаєте про нього. Найпростішим прикладом стане пропозиція про знижку чи якусь акцію.

Ви постійний клієнт? Натисніть та отримайте знижку у розмірі 20%.

Так, всі бачили такі спливашки, але чомусь компанії про них забувають.

Рада 2. Довірчі відносини

Працюйте із клієнтами завжди. Менеджери мають бути близько 365 днів на рік. Вони можуть підтримувати контакт, допомагати у скрутних ситуаціях, консультувати. Звичайно, має бути баланс і почуття міри, але думку ви вловили.

Рада 3. Зворотній зв'язок

Придумайте цикл комунікації та зворотного зв'язку з клієнтами. Подивіться, як це роблять конкуренти та зробіть ще краще. Мотивуйте клієнтів залишати відгуки та брати участь в опитуваннях.

Повернення інвестицій (ROI) чи бренд?

Кожна компанія має такі моменти, коли потрібно розпоряджатися фінансами грамотно і максимально ефективно. У такі періоди важливо вміти показати рентабельність роботи відділу.

Як показує статистика, приблизно 30% керівників маркетингових відділів, директорів та менеджерів стверджують, що за останній рік затребуваність демонстрації рентабельності їхньої роботи зросла.

Віце-президент LinkedIn – Джим Хабіг зазначив, що маркетологи повинні завжди думати про загальну картину, ситуацію, стан речей, коли думають про KPI.

ROI – гарний та важливий показник для проектів, але що щодо брендингу та його ролі?

Варто пам'ятати, що бренд має велику силу. Він впливає на людей, які ухвалювали свої рішення, приймають зараз і прийматимуть у майбутньому.

У ролі KPI виступить впізнаваність бренду. А що потрібно зробити, щоб підвищити цей показник:

 1. Вам потрібний унікальний «голос» бренду. Люди повинні відразу розуміти, про що чи кого йдеться.
 2. Дізнайтеся та розкажіть споживачам, що знаєте про його «болі». При цьому, наголосіть, що у вас є рішення.
 3. Навчіться виділятися серед конкурентів;
 4. Визначте місію/цілі/цінності бренду аудиторії. Клієнт повинен розуміти, з ким має справу;
 5. Працюйте з візуальною частиною: шрифт, стилі, кольори. Це вже все лягає на плечі дизайнерів, тому намагайтеся знайти знаючих людей.

Усі ці компоненти становлять концепцію бренду. Без неї бізнес загубиться на ринку, а ви втратите гроші. Після цього, починайте працювати над впізнаваністю та популярністю вашого бренду. Варіантів багато:

 • колаборації;
 • подкасти;
 • робота із соціальними мережами;
 • альтернативні варіанти збільшення охоплень;
 • спільна рекламна кампанія з колегами із цеху.

Висновки

Працюйте з ключовими KPI для досягнення успіхів у бізнесі. Дані показники допоможуть вам відстежувати результативність роботи як окремих співробітників, так і цілих відділів. Всі дані можна використовувати для усунення слабких місць у вашій стратегії.

08 січня 2024
5 / 5 (2 голоса)