Як увімкнути пошук за каталогом на сайті інтернет-магазину?

26
3 хв.

Додавання пошукового рядка у вашому інтернет-магазині – важлива річ. Без опції пошуку конверсія буде в рази нижчою. За статистикою, грамотно інтегрована пошукова система допомагає збільшити показник конверсії більш ніж на 70%.

Пошук в інтернет-магазині.

Що стосується числа користувачів, які використовують пошуковий рядок в інтернет-магазинах чи маркетплейсах, то показник становить відсотків 20. А от аптеки, магазини техніки, книжкові магазини можуть уже похвалитися показником у 50% та вище. Звідси робимо висновок – пошук важливий. Але важливо не тільки його наявність, а й правильне налаштування.

Різні типи пошуку товарів

Додати відразу кілька варіантів пошуку товарів. Не варто обмежуватися класичним каталогом та просто пошуковим рядком.

Спочатку потрібно провести аналітику за поточними товарними позиціями та провести їх структурування.

Після цього потрібно зібрати пошуки ваших відвідувачів та структурувати їх за найпопулярнішими категоріями: бренд, модель, тип предмета.

Після того як перелік запитів буде зібрано, сегментуємо його. Грубо кажучи, робимо аналог Гугла у своєму пошуковику на сайті.

Коли клієнт почне вводити «крос….», то йому буде представлено топ найпопулярніших запитів.

Другий варіант — фільтри товарів та позицій. Тут уже все впирається у специфіку вашого інтернет-магазину та категорій товарів. Вони мають чітко відповідати один одному.

Якщо ми говоримо про одяг, то і фільтри можуть бути такими:

  • сезонність;
  • розмір;
  • приналежність (діти/дівчата/чоловіки);
  • тип використання: спортивна, повсякденна, туристична;
  • ціновий фільтр;
  • сортування за брендами;
  • розмірність (бажано включати відразу кілька типів розмірних сіток).

Так людям буде простіше орієнтуватись у пошуку. Вони звузять спектр товарів до тих, які підходять, а це підвищить шанс покупки у вашому магазині.

Розташування пошуку на сторінці каталогу товарів

Пошуковий рядок має виглядати в інтерфейсі органічно та ергономічно. Вона має бути завжди на видному місці, але не заважати потенційному покупцю.

Як би ви добре не продумали систему каталогів, користувачеві може знадобитися пошуковий рядок і він повинен побачити його моментально. Вона має виділятися і натомість інших елементів.

Приклад популярного маркетплейсу. Загальна палітра кольорів витримана, пошуковий рядок видно відразу (гра контрастів), але вона не виглядає надто нав'язливо.

Регулярне оновлення списку товарів, доступних для пошуку

Очевидний пункт, але про нього часто забувають.

Радимо, ні, наполегливо рекомендуємо, не забувати про оновлення та поповнення каталогів. Якщо у вас є нові позиції на складах, то вони повинні бути доступні для пошуку через пошукову систему магазину чи маркетплейсу.

Що зрештою?

Під час створення інтернет-магазину потрібно враховувати безліч факторів, адже кожен із них має значення та впливає на продаж, клієнтський досвід, лояльність до вашого продукту.

Ось і про пошуковий рядок не можна забувати. Ергономічний, функціональний пошуковий рядок = покупка = збільшення доходів компанії.

22 березня 2024
5 / 5 (2 голоса)