Як використовувати теги та мітки в каталозі товарів?

48
4 хв.

Теги. Річ дуже популярна та відома багатьом. Хтось із нею знайомий з Instagram, хтось вів подкаст чи блог на YouTube, а хтось займався створенням каталогів в інтернет-магазинах. І сьогодні йтиметься про важливість тегів для продажу та інтернет-магазинів.

Що таке тег? Тег чи мітка – інструмент організації товарів у каталогах маркетплейсів чи інтернет-магазинів.

Що таке теги та мітки в інтернет-магазинах?

Головне завдання тега чи мітки – вказати властивості та опис товарів, а також спростити пошук товару клієнтом.

Тег представлений у вигляді певного слова чи фрази, які чітко та ясно характеризують товар чи групу товарів. Теги можуть бути такими:

 • колір;
 • матеріали;
 • сезонність;
 • приналежність;
 • світла використання;
 • розмір;
 • тип роз'єму або сокету на материнській платі (якщо говорити про ПК);
 • бренд.

Теги використовуються і для описів особливостей товару як якісних, так і експлуатаційних: для зовнішнього застосування, водостійкий матеріал чи ні тощо.

Як використовувати теги та мітки для швидкого пошуку товарів?

Теги допомагають потенційним покупцям швидше шукати потрібні товарні позиції. Якщо всі товари грамотно розподілені та мають відповідні теги, то покупцеві достатньо вибрати «пошук за тегами» або «пошук за мітками», ввести кілька ключових слів і побачить усі позиції, які відповідають даному критерію.

Був час, коли інтернет-магазини створювали окрему «хмару тегів» для зручності. На той час це виглядало цікаво, але зараз це вже не актуально.

Сьогодні запропонування тегів формується з найчастіших запитів та показників ефективності.

Як організувати теги та мітки в каталозі товарів?

Тут нам на допомогу приходить аналіз, метрики та статистика. Коли ви починаєте формувати теги для своїх позицій, ви можете зробити їх базовими. А можете провести дослідження та підвищити їх ефективність у кілька разів.

На що звертати увагу при формуванні актуальних тегів:

 1. Визначення важливих для покупця властивостей товарів. Припустимо, є кросівки відомої компанії на «А». Вони білі, на якійсь супер підошві та мають вологозахист. І в тегах потрібно виділити «водонепроникні», щоб виділити їхню ключову особливість. Це важливо для користувача. Можливо, він навіть і не шукав такої моделі, але замислиться над тим, наскільки ефективно нею користуватиметься.
 2. З огляду на опис товарів, ви формуєте список тегів, які допоможуть покупцеві швидше знайти потрібний продукт.
 3. Після того як списки готові, їх потрібно перевіряти ще раз і вичитати. Ви повинні переконатися, що всі теги відповідають товарам та їх якісним/експлуатаційним характеристикам.
 4. Переконайтеся, що теги справно працюють і легко користуватися ними.

Як оновлювати список тегів та позначок?

Список тегів може змінюватися час від часу. Тут ми повернемося до аналізу та даних. Ви повинні проводити дослідження купівельних бажань і те, що для них важливо зараз.

Як тільки ви сформуєте статистику за популярністю товарів, їх відмінними рисами та про те, що важливо для клієнта – можете змінювати теги. Не обов'язково міняти всі товари на сайті в один період часу. Ви можете це робити поступово.

Висновки

Робота над інтернет-магазином потребує комплексного підходу. Кожен його елемент вимагає уваги та опрацювання, регулярного оновлення та виправлення помилок. Теги — один з них. Завдяки тегам та їх правильному налаштуванню, ви зможете забезпечити не тільки швидкий пошук та навігацію по товарах, але й надати клієнту приємний досвід взаємодії з вашим магазином. А якщо вам потрібна допомога, то фахівці Brander завжди готові взятися за роботу.

20 березня 2024
5 / 5 (2 голоса)