5 причин використовувати аналітику дзвінків для просування сайту в E-commerce

277
6 хв.

Коллтрекінг або аналітика дзвінків допоможе вам покращити рекламні кампанії обслуговування клієнтів, seo-просування та продажі.

Якщо подивитися на результати досліджень українського ринку тут, тут і будь-де, можна дізнатися багато про звички покупців e-commerce. Зокрема, через пандемію люди почали частіше купувати в інтернеті. Що, як і раніше, найчастіше замовляють техніку, одяг та косметику, але тепер виявляють усе більшу цікавість і до інших товарів. Що основна частина покупців люди середнього віку зі статком на 38 % вище, ніж у тих, хто віддає перевагу оффлайн-шопінгу. І що 26 % з них уточнюють деталі замовлення телефоном, а 8 % взагалі вважають за краще самі телефонувати в інтернет-магазин. Аналогічна ситуація, з відхиленням у пару відсотків, і в усьому світі.

До речі, дзвонять найчастіше ті, кому понад 36 років, а аудиторія молодше віддає перевагу чатам, але в будь-якому випадку, те, як часто покупці будуть вам дзвонити, більше залежить від галузі e-commerce проєкту.

Насправді немає різниці, чим ви торгуєте, де й чи часто покупці дзвонять перед тим, як зробити замовлення. Якщо з вами зв’язалися, щоби щось уточнити, це важливо.

5 причин, чому в e-commerce важливо аналізувати дзвінки для просування сайту

  1. Оцінювання успішності рекламних кампаній

Щоби зрозуміти, наскільки добре працює кожен із каналів, у якому ви запустили рекламу і потрібен коллтрекінг. Заміна цифри наприкінці номера і все — ви вже знаєте, де саме той, хто вам дзвонить, побачив рекламу. Але можна ще більше. Динамічний коллтрекінг допоможе пов’язати не тільки користувача не просто з номером, а й із сесією на сайті. Для цього потрібно налаштувати показ різних номерів різним відвідувачам і ось ви вже знаєте не тільки, яке оголошення привело клієнта, але й що він робив на сайті. Ці дані можна використовувати для різної аналітики, але насамперед для того, щоби підвищити рентабельність інвестицій у рекламу.

  1. Поліпшення контекстної реклами

Чим більше пул ключів (ключових фраз) по яких ви просуваєтеся, тим більше бюджету ви витрачаєте. Тому дуже важливо розуміти, які ключі приносять реальний прибуток. З аналітикою від коллтрекінгу ви зможете дізнатися, які саме запити частіше приносять реальні продажі. Далі ви будете використовувати лише найвигідніші з них та оптимізувати витрати на рекламу. Це зручно для тестування кампаній — дуже часто загальні запити з високою ціною клік менш ефективні, ніж правильно підібрані дешеві низькочастотні. А щоби зрозуміти, які НЧ спрацюють саме для вашого проєкту й потрібна аналітика. Другий спосіб використовувати дані коллтрекінгу — визначити найкращий час і місце для показу реклами. Завдяки геотаргетингу можна побачити, де вашою пропозицією цікавляться найбільше. А звіти по днях тижня та часу підкажуть, коли вам найчастіше дзвонять. У ці проміжки вигідніше показувати більшу частину реклами.

SEO

Ті ж дані аналітики можна використовувати і для пошукової оптимізації сайту. Можливо, саме ключових слів, які важливі для покупців, що дзвонять, не вистачає для повного розуміння картини SEO-фахівця. Ще цікавішою буде статистика джерел трафіку, яка допоможе скоригувати список запитів для контекстної реклами. Це особливо важливо для просування проєктів із великою кількістю конкурентів та відповідно високою ціною за клік. Ключові слова, які наводили клієнтів раніше й роблять це прямо зараз, обов’язково повинні бути в рекламі. І краще підвищити ставки на них, ніж загубитися серед інших пропозицій із загальних запитів, марно витративши бюджет. Крім того, коллтрекінг показує, які сторінки приваблюють найбільше трафіку, доповнюючи аналогічну інформацію Google Analytics. Логічно, що саме їх треба просувати насамперед.

Оцінка попиту

Коллтрекінг — один зі способів зрозуміти, що продається погано, причому на ранніх етапах. Якщо перші користувачі, які побачили рекламу, не зацікавилися певними товарами, варто подумати про зміну курсу. Це легко визначається, якщо ви просуваєте конкретні моделі або навіть категорії. Якщо ж реклама за більш загальними ключовими запитами, дізнатися, що має менший попит теж можна. Для цього достатньо попросити менеджерів відзначати, які категорії та моделі найчастіше цікавлять споживачів, щоби потім у звітах побачити позитивні та негативні тенденції. До речі, не все, що добре продається, насправді варто просувати далі. Є можливість, що покупці часто повертають цей товар або пишуть погані відгуки. Тому не можна припиняти аналізувати весь ланцюг взаємодії з клієнтами.

Тестування лендингів

Кому точно потрібен коллтрекінг, так це односторінковим сайтам. Якщо ви запускаєте таку рекламну кампанію для своїх нових продуктів або акційних пропозицій, обов’язково відстежуйте дзвінки — кожен із них є точно вашим потенційним клієнтом. Для А/Б тестів використовують Google Optimize. Він може автоматично змінювати заголовок або весь контент сторінки відповідно до запиту. Вам це дасть максимально точну інформацію про інтерес користувачів до всіх варіантів, що тестуються.

Висновок

У середньому, як мінімум 30 % покупців інтернет-магазинів дзвонять для здійснення угоди. Цей показник може бути й усі 90 % залежно від вашої сфери діяльності. У жодному разі не варто нехтувати таким важливим джерелом інформації, яка допоможе продавати більше та ефективніше рекламувати товари. У вас з’являться додаткові дані про те, які ключові запити призводять до покупок, та які товари продаються погано.

Коллтрекінг допомагає покращити сервіс. Ваші менеджери не пропускатимуть звернення, що вигідно, як для збільшення продажів, так і для зростання довіри до компанії.

Ми можемо допомогти вашому проекту впровадити коллтрекінг, підкажемо, як правильно інтерпретувати дані й у цілому збільшити продажі.

04 лютого 2022
5 / 5 (3 голоса)