Відмінності Google Analytics 4 від Universal Analytics

681
5 хв.

Тестова версія Google Analytics 4 (або GA 4) з’явилася ще у 2019 році. Розробники довго тестували й допрацьовували новинку і восени 2020 представили її громадськості. В оновленій версії з’явилося багато змін і нових інструментів, які полегшують роботу з даними. Розглянемо найцікавіше.

Покращена статистика

Нагадаємо, у колишній версії облік даних орієнтувався на сеанси й перегляди сторінок. Гугл і до цього повідомляли, що хочуть відійти від цієї моделі вимірювань і вони це зробили. У GA 4 ми бачимо новий концепт моделі даних. Тепер аналітика збирається на основі подій. Навіть перегляд сторінки розглядається як подія.

У кожної події є набір параметрів, які передаються разом із нею. Пропоновані параметри допомагають нам здобути інформацію про те, де і в яких умовах спрацювала конкретна подія.

У новій версії є три типи подій із набором параметрів, призначених для користувача:

  1. Автоматичні. Вони стосуються дій користувача на вашому сайті або в додатку. Наприклад, file_download, view_search_results, user_engagement, video_complete. Весь перелік.
  2. Рекомендовані івенти згруповані за напрямом бізнесу. Це може бути роздрібна торгівля; подорожі; робота, освіта, нерухомість; ігри тощо.
  3. Кастомний тип охоплює будь-які інші дії користувача, які ми хочемо відстежувати й здобувати за цими даними статистику.

Крос-платформне відстеження користувачів

У новій аналітиці є три рівні ідентифікації:

  • Device_id;
  • User_id;
  • Google Signals.

Оскільки нова модель даних збирає всі події користувача, завдяки такому функціоналу ми зможемо відстежувати повний шлях користувача від переходу на сайт спочатку з десктопу, а потім із мобільної версії сайту. Тобто аналітика визначить його як одного користувача. Така система допоможе позбутися дублів, і ми будемо отримувати чистіші дані.

Зберігання даних

У разі зберігання даних про пов’язаних із файлами cookie, ідентифікаторами користувачів або рекламними ідентифікаторами, в старій аналітиці є перевага — вибір часу для зберігання побільше і є можливість прибрати обмеження часом.

В оновленій версії ситуація інша. Ви можете зберігати дані до 14 місяців.

Але це можна виправити за допомогою функції BigQuery Export. Це хмарне сховище даних, яке дає змогу швидко обробляти запити. У разі експорту у вас буде контроль над даними, а також ви можете налаштовувати доступи до них.

Інтеграція з різними продуктами Google

Одне з найбільш корисних нововведень — інтеграція з Youtube. Пропонований функціонал допоможе краще оцінювати якість рекламних кампаній в Youtube, моніторити здійснення конверсії «зацікавленого перегляду». Це дає змогу відстежувати потрібні вам дії користувача на сайті протягом 3 днів після перегляду вашої відеореклами. Також він допоможе зрозуміти вам, чи досягає ваша відеореклама тих показників залучення користувача, як ви думали, та у який спосіб вона впливає на показник відмов.

Машинне навчання

Головною перевагою в оновленій версії GA 4 для маркетологів стане машинне навчання. Воно буде підказувати й попереджати про зміни в даних. На цей момент є два різновиди машинного навчання. Розглянемо окремо кожний.

Підказки

Ця функція розташована у верхньому правому куті. Другий варіант: ви зможете подивитися у зведенні “підказки системи”, коли набереться достатньо даних для статистики.

Прогнозовані показники

Ця функція доступна у вкладці «Дослідження» в лівому кутку екрана. Аналітика може автоматично прогнозувати поведінку користувачів вашого ресурсу, обробляючи ваші набори даних за допомогою технологій машинного навчання Google. Прогнозовані показники дають змогу здобувати додаткову інформацію про ваших клієнтів, завдяки збору структурованих даних про події.

Далі вибираєте потрібний вам шаблон.

Після створення звіту, у розділі «Показники» натискаємо «+».

Далі в правій частині екрану розгорнеться меню, у якому переходимо у вкладку «Прогнозовані» і вибираємо потрібний нам показник.

На основі прогнозів можна складати прогнозовані аудиторії в «редакторі аудиторій», які надалі ми зможемо імпортувати в наш рекламний акаунт і працювати з ними.

Конфіденційність

Усе більше уваги Google приділяє питанням конфіденційності та в оновленій версії аналітики це пріоритет. Для цього вам буде потрібна бібліотека gtag.js, яка не збирає файли cookies. Отже, ми можемо прогнозувати, що вже скоро Google перестане використовувати Client ID. Платформа буде орієнтуватися на внутрішні ID пристрою і браузера, а також на User ID.

У Google Analytics 4 анонімізація IP-адрес буде включена за замовчуванням. Скасувати її не можна.

Висновки

Нова аналітика принесла багато корисних фішок і додатковий функціонал, але не варто забувати, що цей продукт допрацьовують і до кінця все не реалізовано, тому використовувати тільки лічильник GA 4 не варто. Кращим рішенням буде використовувати дві аналітики одночасно.

25 жовтня 2021
5 / 5 (6 голосів)