Партнерський (affiliate) маркетинг для інтернет-магазину

72
5 хв.

У світі маркетингу існує велика кількість варіантів та інструментів для просування інтернет-магазинів. Одним з них є партнерський маркетинг. Він не тільки підвищує кількість клієнтів, сприяє покращенню стосунків між компаніями, а також збільшує обсяги продажів вашої компанії. І сьогодні ми розкажемо про основні аспекти та переваги партнерського маркетингу для інтернет-магазинів.

Що таке партнерський маркетинг

Партнерський маркетинг — один з видів маркетингової стратегії. Його суть полягає у взаємодії між компаніями або індивідуальними особами (партнерами), які пропонують один одному винагороди, продукти, послуги за кожний вдалий продаж або цільову дію клієнта.

Партнерський маркетинг має наступні переваги:

 • низькі ризики втрат;
 • збільшення обсягів продажів товарів чи послуг;
 • збільшення аудиторії;
 • налаштування нових бізнес-зв’язків;
 • зміцнення позицій на ринку за допомогою партнерів.

Вибір та аналіз потенційних партнерів

Коли ви обираєте партнерів, не треба хапатись за перших, кого знайдете. Від того, наскільки правильний вибір ви зробите буде залежати успіх вашого бізнесу. Коли обираєте партнерів, звертайте увагу на наступні моменти:

 • відповідність цільової аудиторії партнерів;
 • репутація потенційних партнерів на ринку;
 • цінності та погляди на бізнес;
 • оцініть компліментарність продукту/послуг кандидатів;
 • перевірте наявність досвіду в партнерському маркетингу;
 • проаналізуйте різні можливості співпраці.

Розробка акцій та пропозицій для партнерів

Вам треба зробити так, щоб партнерам було не тільки вигідно, а й цікаво з вами співпрацювати. Для цього ж акції та різноманітні пропозиції. Цей інструмент посилює мотивацію ваших партнерів до співпраці та стимулює активніше розвивати свій бренд.

Під час створення акційних пропозицій, зверніть увагу на наступні пункти:

 1. Акції повинні бути вигідні обом сторонам угоди. Визначте, які види винагород та бонусів ви можете запропонувати без втрат для вашого бізнесу.
 2. Закликайте та мотивуйте партнерів до конкретних дій: збільшення продажів за конкретний проміжок часу, залучення нових клієнтів тощо.
 3. Робіть креативні пропозиції. Ваші офери повинні бути цікавими, виділятись на тлі конкурентів.
 4. Розгляньте можливість створення персоналізованих акцій для окремих партнерів, враховуючи їхні потреби та досягнення.
 5. Експериментуйте з різними форматами. Для різних партнерів – різні акції: від знижок до бонусів та подарунків.
 6. Прозорі умови. Усі партнери повинні розуміти умови акційних пропозицій, правила повинні бути чіткими, зрозумілими та знаходитись у відкритому доступі партнерів.
 7. Спільні рекламні кампанії привернуть увагу більшої кількості користувачів.
 8. Не треба ускладнювати те, що можна зробити просто. Зробіть участь в акціях простою, але ефективною для бізнесу.

Моніторинг та вимірювання ефективності партнерських програм

Під час роботи з партнерами, треба завжди моніторити результати. Особливо, коли це ваша перша партнерка і ви обираєте тих, з ким в майбутньому зможете ефективно співпрацювати. Для визначення гідних кандидатів треба проводити моніторинг показників за наступними факторами.

 1. Визначте ключові показники успішності (KPI) для партнерської програми.
 2. Для моніторингу ефективності можна використовувати партнерські платформи, де є всі необхідні інструменти.
 3. Додайте параметри відстеження до посилань та банерів, які надають партнерам. Це дозволить точно визначити, з якого джерела прийшов клієнт.
 4. Аналізуйте конверсію. Завжди відстежуйте кількість нових користувачів, що прийшли за партнерською програмою.
 5. Вимірюйте прибуток від нових клієнтів.
 6. Аналізуйте витрати та вигоди від роботи з партнерами. Наприклад, вартість одного нового клієнта.

Оптимізація та розширення мережі партнерів

Процес проходить за наступними етапами:

 1. Аналіз результатів. Перш ніж почати оптимізацію та розширення партнерських зв’язків, треба проаналізувати та оцінити поточний стан програми. Треба обрати тих партнерів, що принесли кращі результати, також виділи потенційно перспективні напрямки співпраці.
 2. Перспективні напрямки. Основний крок у розширенні мережі партнерів — це визначення нових напрямків для співпраці. Розгляньте різні сфери, де ваш продукт чи послуга можуть бути цікавими для аудиторії партнерів.
 3. Шукайте нових партнерів. Шукайте нові можливості для створення партнерських програм. Ви можете використовувати форуми, інтернет-форуми, соціальні мережі, або навіть рекомендації від дійсних партнерів
 4. Визначте критерії вибору. У вас повинен бути список чітких критеріїв для підбору партнерів. Серед цих показників можуть бути: досвід, стаж роботи, репутація, аудиторія тощо.
 5. Комунікація та навчання. Коли ви визначитесь з вибором партнерів, треба підготувати для них базу підготовки та навчання. Надайте вказівки, ресурси та іншу інформацію, яка допоможе їм розпочати співпрацю.
 6. Відстежуйте результати. Регулярно відстежуйте результати партнерів. Аналізуйте їхні продажі, конверсію, взаємодію з аудиторією. Це допоможе визначити їхню ефективність та користь для вашого бізнесу.
 7. Підтримка. Підтримуйте партнерів, надавайте їм ресурси, поради та іншу допомогу, яка допоможе їм досягти кращих результатів.

Висновки

Партнерський маркетинг – потужний, ефективний інструмент для привернення уваги нової аудиторії, збільшення обсягів продажів та налаштування нових зв’язків. Міцні відносини з бізнес-партнерами є важливим аспектом зросту бізнесу, адже ви завжди будете мати підтримку та нових клієнтів.

Дотримуйтесь рекомендацій, обирайте партнерів прискіпливо. В такому разі ваш інтернет-магазин буде тільки зростати та розвиватись. Не забувайте про аналітику та звітність. Тільки так ви зможете відстежувати результати та змінювати маркетингові стратегії, працювати над помилками.

07 лютого 2024
5 / 5 (2 голоса)