Як отримувати більше продажів зі свого інтернет магазину з affiliate маркетингом

108
8 хв.

Сьогодні поговоримо про продаж, а саме про партнерський маркетинг (affiliate marketing): що це, навіщо він потрібний і чому стає таким популярним. Звісно, дамо кілька рекомендацій щодо покращення маркетингової стратегії.

Як завжди, почнемо з теорії та поступово розбиратимемося в темі.

Партнерський маркетинг чи афілійований — тип маркетингу, у якому афілійована особа чи третя сторона просуває продукт компанії за комісійні. Саме ці комісійні є додатковим доходом для партнерів компанії.

Чому ми вирішили торкнутися цієї теми? Наприкінці 2022 року, за статистикою, понад 20% маркетологів позначають його як головне джерело доходів. З кожним днем він стає все популярнішим. Цей тренд буде актуальним і у 2023, і у 2024, тому настав час створювати або розвивати наявну партнерку бренду.

Принцип роботи афілійованого маркетингу

Все насправді дуже просто. Є три основні пункти, які відповідають за роботу:

 1. Компанія, яка має товар чи послуги, створює партнерську програму та надає своїм партнерам посилання для розміщення на їхніх ресурсах. Залежно від типу стратегії це можуть бути графічні матеріали, посилання, теги на акаунти в соціальних мережах тощо.
 2. Аудиторія партнера переходить за посиланнями та тегами. Партнерське посилання після взаємодії з нею відстежує всі активності та дії.
 3. Після здійснення покупки або замовлення послуг, дія записується та кошти (за умовами програми) зараховуються на рахунок афілійованої особи.
Робота афілійованого маркетингу.

Щодо умов виплати коштів, то їх багато і всі вони опціональні. Все залежить від того, що і як продає компанія, що для неї важливо і скільки вона готова платити партнерам за кожного залученого клієнта. І ось основних:

 • оплата за кліки за посиланнями (користувач натиснув на посилання, перейшов на сайт, партнер отримав винагороду);
 • за кожного ліда (PPL: Pay-per-lead): кожен лід збільшує виторг партнера;
 • за кожний продаж (PPS: Pay-per-sale): кожен продаж приносить партнерам кошти після покупки через реферальне посилання на сайті компанії.

Сильні сторони та переваги партнерського маркетингу

Головні плюси стратегії виглядають так:

 • рентабельність стратегії;
 • великі показники віддачі інвестицій;
 • збільшення трафіку на сайті чи в магазині;
 • до вас потрапляє цільова аудиторія;
 • підвищуєте впізнаваність бренду та його репутацію;
 • покращуєте SEO;
 • збільшуєте охоплення аудиторії;
 • мінімальний рівень ризику;
 • є можливість збільшити коефіцієнти конверсії.

Приємно? Приємно. А тепер давайте вже до справи перейдемо та подивимося на те, як правильно працювати зі своєю партнерською програмою та що в ній можна покращити.

10 порад щодо покращення стратегії

Тепер, коли ми вивчили з вами теоретичну частину (чи освіжили спогади про неї) час переходить до практики, а точніше – до порад щодо покращення вашої стратегії у партнерському маркетингу.

Вибирайте правильних партнерів

Помилка багатьох компаній у тому, що вони пропонують свою партнерку всім, без розбору. Чи це добре? Ні.

Ми розуміємо, чому деякі компанії так роблять, але краще такого методу уникати. Наприклад, бренд, який займається важкою металургією, відкриває партнерську програму, а в ній беруть участь салони краси.

Звучить смішно і трохи безглуздо. Яка користь компанії від таких партнерів та учасників? Ні, хтось може сказати, що рекламу може побачити дружина інвестора і таке інше, але нам потрібний конкретний результат. Кожна дія має приносити відчутний результат, а покладатися на випадок волі — не наш вибір. Тому, перш ніж пропонувати та схвалювати учасників партнерської програми, проведіть детальний аналіз своїх потенційних партнерів, подивіться їхні аудиторії, оцініть усі ризики та вигоди. Лише потім ухвалюйте фінальне рішення.

Оптимізація цільової сторінки

Бажаєте підвищити показники конверсії? Попрацюйте з цільовою сторінкою: вона має бути зручною, інформативною та давати клієнту те, що йому потрібно. Водночас цільова сторінка, яка виділятиметься на тлі конкурентів, додасть очок лояльності вашому продукту. З огляду на це зростуть і показники продажів, а як наслідок – прибуток компанії.

Робота з партнерською сторінкою

У вас є окрема сторінка для партнерської програми? Не просто невеликий блок чи розділ на сторінці сайту, а окрема сторінка? Якщо ні, потрібно її зробити.

Якщо у вас є окрема сторінка, то подивіться її уважніше: чи все вас влаштовує у її структурі? Чи все зрозуміло та доступно? Попрацюйте над нею, якщо на це є потреба.

А щоб виявити потребу роботи зі сторінкою партнерки, вам допоможуть дослідження. Цільова сторінка має 0,5 секунди, щоб справити перше враження на користувача. Так-так, саме стільки часу займає оцінка сторінки відвідувачем. Вона має швидко завантажуватися з різних пристроїв, бути оптимізована під різні типи екранів, а всі її елементи мають бути робочими.

Інфлюенсери – наше все

У бізнесі хороші всі ресурси, і кожен потрібно використовувати на максимум. Ось і інфлюенсерів можна залучити до своєї рекламної кампанії. Вони – лідери думок, вони – відмінний варіант, щоб ваш бренд став впізнаваним у соціальних мережах та просторах інтернету. Їх дивляться мільйони та з їхньою думкою рахуються (навіть якщо вона і не дуже експертна).

Звичайно, вибираючи з ким співпрацювати, пам'ятайте про відповідність і перший пункт нашого списку. Інфлюенсер та його сфера діяльності мають бути пов'язані з вашим продуктом (нехай не безпосередньо, хоч побічно). Буде дивно, якщо таролог розповідатиме своїй аудиторії про переваги купівлі будівельної техніки чи добрив.

Знижки та пропозиції

Знижки, акції, спеціальні пропозиції – запорука довгострокової та комфортної співпраці. Вони завжди працювали та працюватимуть. У секторі електронної комерції програми знижок допомагають утримувати партнерів і спонукати їх купувати ваш продукт.

Замість знижок можна використовувати мотиваційні пропозиції із категорії:

«Беріть участь у нашій партнерській програмі та отримуйте 15% від доходів з кожного клієнта, якого ви залучите. Акція діє 4 місяці».

Це не просто спонукає взяти участь та співпрацювати з вами, а ще й активніше мотивувати аудиторію партнера на купівлю ваших продуктів чи послуг.

Мотивація

У вас має бути конкретна цікава пропозиція для клієнтів та партнерів. Коли вони потрапляють на вашу сторінку, то мають розуміти, чому ваша пропозиція краща від аналогів і конкурентів, чому саме з вашим брендом вони хочуть співпрацювати.

При цьому не забувайте про взаємодію з контентом на сторінці. Ми зараз про функціональні кнопки:

 • поділитися у соціальних мережах;
 • знайте більше;
 • читати докладніше;
 • переходите на сайт.

Моніторинг результатів та досягнень

Коли запускаєте партнерку, відразу починайте моніторинг ситуації, відстежуйте динаміку продажів та клієнтів. Число партнерів та товарів не має значення. Важливі лише цифри та показники. У такий спосіб ви відразу зможете зрозуміти, хто з партнерів ефективніший, чиї методи та аудиторія корисні для вашого бренду і як зростають продажі в міру збільшення числа партнерів.

Робота з партнерською мережею

Після того як ви запускаєте партнерську програму, не можна пускати все на самоплив. Вона потребує уваги, їй потрібен час та розвиток. Намагайтеся охопити більше партнерів з різних сфер, що будуть суміжними з вашою. При цьому для аудиторії партнерів продукт має бути корисним.

Чим різноманітніша буде ваша мережа та пропозиція, тим більший пласт аудиторії та клієнтів ви зможете охопити.

Ідеальний лист

Потрібно грамотна персоналізація. В листі ви маєте докладно і ясно розповісти кожному потенційному партнеру, наскільки вигідна співпраця з вами та що він отримає.

Грамотні інструменти

Не забуваємо і про вибір грамотних інструментів для маркетингу. Добре підібрані інструменти не просто заощадять час та гроші, вони допоможуть у процесі роботи, на кожному її етапі, спростять підрахунки та аналітичні аспекти, допоможуть відстежувати динаміку зростання компанії та її успішність.

Висновки

При просуванні бренду потрібно використовувати усі можливі варіанти, комбінувати методики та стратегії. Партнерський маркетинг — одна з найпопулярніших методик, чию ефективність не можна нівелювати. Не ігноруйте цей варіант просування, адже він допоможе не лише залучити великий пласт ЦА, але й збільшити лояльність користувачів та впізнаваність бренду.

16 листопада 2023
5 / 5 (3 голоса)