Як навчитися говорити через моушн-дизайн

320
6 хв.

Я не приховую, що фанатію від моушн-дизайну (motion design). Він естетичний, має класну анімацію, це унікальний спосіб спілкування. Іншого такого ще не вигадали. Моушн поєднує в собі всі відомі різновиди комунікації, розповідає історію, використовує лише кілька образів і звуків. Справжнє мистецтво, що допомагає брендам сяяти. ✨

Сьогодні опишу, чому моушн-дизайн став найважливішим інструментом брендингу і в яких випадках його краще застосовувати, щоби не набриднути споживачеві. Про все послідовно.

Що таке motion design?

Деякі не з першого разу розуміють, що поєднує під собою це поняття. Мультики? Відео? Рухомі картинки? Усе перераховане описує слово motion — рух. Картинка на екрані починає рухатися й дарує нам незабутній досвід. Сміливо називайте моушн-дизайном 2D-анімації, 3D-рендеринги або GIF. Design тут відповідає за почуття прекрасного та орієнтир на продажі.

Нерідко до моушн-дизайну для глибини занурення додають звукові ефекти, різними голосами ілюструють те, що відбувається на екрані, допомагають повірити в реальність того, що відбувається. Моушн-дизайні виступає як:

  1. Оповідач. Знімати повноцінну рекламу на кожну наявну особливість продукту досить затратно, тому на допомогу приходить моушн, ​​готовий зобразити це простіше й лаконічніше.
  2. Помічник. Як розібратися в пристрої 3D-принтера, не розбираючи його та не знімаючи все це на камеру? Звертаємося до моушн-дизайну.
  3. Вчитель. Моушн-дизайн вчить нас абстрактно мислити та передавати контекст ефективно, але несподівано для споживача. Такий твіст змушує його купувати, адже ви задовольнили його потяг до невідомого.

Моушн-бренди

Усе рідше бренди покладаються на статті, електронні документи, навіть інфографіку. Відео витісняє текст, настав час це визнати. Популярність YouTube, Instagram, TikTok — головний доказ. Товар потрібно показати та клієнт, навіть будучи холодним, хоче не тільки чути та читати, але й розглядати пропоновані вами послуги під усіма можливими кутами.

Маркетологи швидко зрозуміли, що моушн-дизайн — це нова змінна в роботі, яку не можна не враховувати. Тому вони кинулися вивчати моушн-дизайн і вигадувати, як поєднати його з мистецтвом продажів. Сьогодні моушн можна побачити:

  1. На телебаченні. Традиційна телевізійна реклама не нехтує сучасними рішеннями. Зараз не тільки національними каналами, але й маленькими регіональними, широко використовуються можливості моушн-дизайну.
  2. Вірусна реклама. У сміливій та зухвалій вірусній рекламі можна й потрібно надихатися використаними засобами моушн-дизайну. Навмисне чи ні, її автори найкраще зрозуміли суть моушн, що чіпляє.
  3. Мультикультурний маркетинг. Маркетинг, що використовує моушн для виходу на конкретний ринок і заграє з конкретним народом. Відеоряд відрізняється ухилом саме в національний характер країни походження ЦА.
  4. Орієнтир на соцмережі. Терабайти робіт щодня виливаються у Facebook, YouTube, Instagram, TikTok — скрізь, де контент споживається очима.

5 вау від моушн-дизайну

У цьому розділі ми дізнаємося, за які особливості моушн дісталася окрема стаття від Brander та місце в системі інтернет-маркетингу. Мабуть, моушн-дизайн справді особлива річ.

Вау № 1. Викликаємо емоції

Моушн привертає увагу й розвиває результат до емоції. Золоте правило маркетингу каже, що продавати бренд означає продавати емоцію. Якщо ми зможемо зачепити своїм відеорядом, анімацією та графікою серце споживача, вважай — гроші в тебе в кишені. Завдяки тому, що моушн-дизайн доводить неживі слогани та ідею до руху, бренд розвивається та вчиться говорити.

Вау № 2. Доносимо саму суть

У чому головний секрет успішної візуальної комунікації? Вона цілиться в центр задоволення споживача. Ніяких тестових пострілів, наша мета вразити та показати, хто ми, за проміжок від 15 секунд до хвилини. Потренуйтесь перед дзеркалом у такій презентації власного бізнесу.

Цікавий факт: Людське око встигає обробляти один біт візуальної інформації зі швидкістю 13 мілісекунд. На засвоєння тексту йому потрібно вдвічі чи втричі більше часу.

Вау № 3. Пасивне знання бренду

Дослідження від Tubular Insights каже, що на тиждень рядовий споживач дивиться до 6 годин контенту на YouTube. Ці цифри не дивують, якщо знаєш одну цікаву рису людської психології.

Згадаймо шкільні роки. Приходить вчитель на заміну, він погано знає предмет, що викладається, і вирішує допомогти собі через відео. Діти радіють такому сценарію найбільше, адже не треба ні писати, ні вислуховувати занудну балаканину. Саме тому споживач теж трохи дитина, адже віддасть перевагу вашому бренду пасивно, не доклавши особливих зусиль.

Вау № 4. Застосування до різних сфер
Великі медіа та соціальні мережі поступово відмовляються від статичних фото та йдуть у бік відео. Це знову ж таки територія моушн-дизайну. Він дає безліч способів, як доносити інформацію про компанію в різних галузях: реклама, підтримка контентом, брендування.

Припустимо, ви старовір і змушуєте колег дивитися власні презентації. Чому не розбавити нудний набір картинок та тексту забійною анімацією? Як ось ця, наприклад.
 

Вау № 5. Економія часу

Трохи вище я говорив, щоби ви навчилися презентувати себе за невеликий відрізок часу. Комусь це видасться недоліком. Мовляв, я такий унікальний, як мені встигнути розповісти про себе за 30 секунд?

А тепер подумайте не про себе, а про споживача. Його з різних боків штурмують досвідчені маркетологи, пропонуючи купити саме в них. Доводиться вибирати, тому наш моушн-дизайн має полегшити його вибір. Радимо створювати моушн з акцентом на сильний образ, без зайвої мішури. Якщо вся суть вашого бренду міститься в цій формулі, починайте підбирати колір майбутнього «Мерседеса»!
 

Підсумок

У цьому малюнку вся суть викладеного вище! Створюйте моушн і пожвавлюйте закостенілі образи. Робіть це разом із Brander! Ми не втомлюємося вдосконалюватися щодня, щоби відточити своє почуття прекрасного до гостроти самурайського меча.

Brander вірить у людей та їх творчий потенціал!
Brander вірить у технології та їх невичерпну силу!
Brander виступає за симбіоз людини та технології!
Усе це ми отримуємо завдяки моушн-дизайну!

08 грудня 2022
5 / 5 (2 голоса)