Як підвищити CTR в пошуковій видачі

623
5 хв.

Всі фішки, які можна і потрібно зробити для виведення в пошук / зірочки, тайтли, опис, факи та інше / Як підвищити CTR видачі

Після досягнення довгоочікуваних позицій на першій сторінці видачі виникає питання. Як оптимізувати метатеги після виходу у топ-5 видачі Google?

У цій статті розберемо, що таке CTR, як підвищити показники та «вигрібати» якнайбільше трафіку зі своїх запитів топ-5.

Як відомо, топ-3 збирає 75% органічного трафіку, близько 18% — за 4-5 позицією.

CTR (Click-Through Rate) — це відсоткове відношення між числом показів сторінки сайту з числом кліків за ним в пошуковій видачі. Це важливий показник, який оцінює ефективність та корисність вашої сео оптимізації сторінки. Наскільки ефективні ваші метатеги і чи правильно зрозумілий інтент запиту, під який оптимізація.

Як дізнатися CTR сторінки сайту?

У GSC є розділ, в якому ви можете ознайомитися з показником CTR Вашого сайту:

Якщо ваш CTR вище 80%, мої вітання! Ви майже не втрачаєте своїх користувачів, чудова робота!

Якщо ваш показник менший, це теж добре! Є над чим працювати. Отже, розберемо які причини низького CTR і як його підвищити.

Розширені сніпети

Розширений сніпет — це блок у пошуковій видачі, який містить у собі "швидку відповідь" на запит користувача. Займає нульову позицію у видачі. Можуть містити зображення. Тому важливо оптимізувати зображення для пошукових систем. Заповнювати атрибут alt та дотримуватися розміру до 100 кб.

ВАЖЛИВО! Для формування розширеного сніпета потрібно бути в топ-1 (дуже рідко топ-3) на запит.

Приклад розширеного сніпета "Чек лист"

Види розширених сніпетів:

 • чек лист;
 • таблиця;
 • визначення;
 • перелік.

Існує набір фраз питань, для яких у видачі формується розширений сніпет:

 • як;
 • коли;
 • чому;
 • навіщо;
 • що таке;
 • чи можна.
   

Текст під визначенням має точно відповідати на конкретне запитання та не містити води. Бути сухим та максимально інформативним. Приклад розширеного сніпету “Визначення”:

Зрозуміти, з яких питань ви можете потрапити до розширеного сніпету можна за блоками у видачі: "пов'язані запити" та "схожі запити".

Розширений сніпет “Таблиця” — найважливіший інструмент для інтернет-магазинів. Наявність таблиці на сторінці з цінами не тільки підвищує кількість входжень ключа, але й виводиться в топ-1, заповнюючи значну частину екрана.

Для виведення таблиці важливо розмітити її мікророзміткою і бути в топ-1 на запит.

Якщо запитали, чи варто боротися за розширеним сніпетом, якщо ви вже в топ-1. На це питання дали відповідь дослідження клікабельності Semrash. Результати:
 

Якщо ваша сторінка знаходиться у топ-1, що при оптимізації сторінки під розширений сніпет CTR може збільшитися вдвічі! Однозначна відповідь — гра варта свічок!

Мікророзмітка

Найважливішим інструментом кастомізації та підвищення привабливості сніпету є мікророзмітка. Раніше ми вже розбирали їхні різновиди. Детальний опис та приклади застосування можете прочитати тут:

Метатеги

Метатеги — це невидимі для користувача теги на сторінці, які містять коротке пояснення контенту на сторінці для пошукових систем. Прописуються у контейнері Head. Заведено розміщувати якомога вище в коді.

Синтаксис метатегів виглядає наступним чином.

Заголовок:

<meta name="tittle" content="Digital реклама, Агентство digital маркетингу ᐈ Brander>

Опис:

<meta name="опис" вміст="Розробка інтернет-магазину під ключ ⏩ Створення інтернет-магазинів з нуля ✅ Швидко ✅ Якісно ⚡️ Розробка інтернет-магазинів на замовлення ⭐️ Дізнайся вартість в Brander">

Рекомендується використовувати перевірені емодзі в сніпеті, які точно відображає пошукова система.

Перевірені емодзі:
❄-🍊-🎄-🎁-🎅-✅
✅-⭐-⭐-⭐ -🚻-➡ -
👰-💥-‼-✔ - ♦ - ✖ -

Стрілки:

➢ ➣ ➤ ➥ ➦ ➧ ➨ ➩ ➪ ➫ ➬ ➭ ➮ ➯

Чи використовувати емодзі в метатегах — 100% відповідь можна дати лише під час аналізу конкретної сторінки на CTR. Зробіть аналіз зі зрізом CTR для однієї сторінки сайту в топ-10, подивіться, як реагує ваша ЦА на графічні елементи сніпету. Якщо експеримент показав підвищення CTR, можна сміливо впроваджувати у шаблони. Спецсимволи не впливають на ранжування та займають багато символів. Слід пам'ятати це під час впровадження. Через обмеженість символів у метатегу заголовка варто акуратно використовувати емодзі, або додавати їх лише в опис.

Спецсимволи з Unicode виділяють візуально ваш сніпет у видачі залучаючи цільову аудиторію саме на ваш сайт.
 

Висновки

SEO оптимізація сайту не завершується заняттям топових позицій у видачі. Вам все ще потрібно боротися із конкурентами за кліки користувачів. Ваша подальша мета — зайняти якнайбільше місця в пошуковій видачі! Використовуйте перераховані вище методи. Аналізуйте сторінки, які створюють трафік, експериментуйте та підвищуйте Ваш CTR.

23 травня 2023
4.4 / 5 (7 голосів)