Мікророзмітка: важливо чи ні?

2846
7 хв.

Сьогодні розглянемо, напевно, найактуальніший інструмент сеошника — мікророзмітка. Що й навіщо, чи варта гра свічок? Чи потрібно впроваджувати і як впливає на ранжування сайту? Давайте про все послідовно.

Як виглядає мікророзмітка

У Серп стали виднітися різні сніпети, які містять запит користувача, ширше, інформативніше звичайних, що привертають увагу. Під час відправки посилання в соцмережах, вони оформлені у вигляді смислового прев’ю сторінки, що відправляється. Так, це саме вона.

Введення в теорію

Мікророзмітка (англ. Rich Snippet) — це структурування сторінки сайту додатковими атрибутами й тегами в коді, які допомагають пошуковим роботам Google, Яндекс тощо, розпізнавати тип вмісту контенту. Тобто обертає елементи сторінки в типи, які загальноприйняті та зрозумілі для сканера.

Які бувають?

З моменту появи мікророзмітки розроблено досить багато різних словників. Усі вони використовуються для певних цілей.

Перед впровадженням будь-якого типу мікророзмітки необхідно протестувати її у валідаторі. Якщо помилок не виявлено, можна ставити ТЗ на програміста для інсталяції. Час відбивання розмітки після впровадження від 2 тижнів до місяця. Однак, жодна із пошукових систем не гарантує, що ваш сніпет буде розширено. Розширений висновок сторінки в серп визначається пошуковою системою. Заявляється низка причин, через які можливо немає мікророзмітки у видачі:

  • розміщений контент не релевантний запиту користувача;
  • контент намагається ввести в оману користувача;
  • контент не актуальний для конкретного користувача тощо.

Докладніше розберемо найпопулярніші й актуальні Open Graph і Schema.org. За допомогою цих словників можна розмітити всі типи сторінок сайту.

Schema.org

Схема загальноприйнятої системи розмітки контенту, яка дає змогу позначити блоки контенту для пошукових роботів. У разі виявлення таких блоків пошуковики розширюють сніпет додатковою інформацією. Наприклад, ціна товару, рейтинг, відгуки, бренд тощо. Повний список атрибутів цієї мікророзмітки можете знайти на сайті підтримки словника. Основні атрибути розмітки:

Мікророзмітка Organization

Дає змогу розмістити в сніпеті контакти сайту. Як виглядає код:

Мікророзмітка Product → Offer

Для сторінок, що містять товари з цінами, для розширення сніпета використовують schema.org/Product. Можливі атрибути товарів:

Правила розмітки товарів із довідки Гугл:

Код розмітки товару:

Як виглядає сніпет із мікророзмітки продукту у видачі:

Для поліпшеного сніпета товару також можна створити фід і додати його в Google Merchant Center. Це дає змогу виводити товари в Google Shopping і розширювати мобільний сніпет.

Також додавання фіду в Merchant Center дає можливість виводити свої товари в пошуку за картинками, які позначені ярликом і містять ціну на товар.

Мікророзмітка Products list

Дає змогу розмітити сторінку з переліком товарів. Увага, якщо в переліку товару є докладний опис, то його розмічати забороняє довідка від Google. Так виглядає розмітка одного елемента списку товарів:

Приклад розширеного сніпета пошукачем у разі розмічених товарів:

Мікророзмітка Product → AggregateOffer

Для сайтів, які надають послуги й не позначають точну ціну, застосовується діапазон цін «від».

Мікророзмітка Recipe

Семантична розмітка для рецептів. Існує два обов’язкових атрибути: Name та Ingredients. Повний список можливих полів для рецептів представлено на сайті розмітки.

Код розмітки рецепта:

Як виглядає розширений сніпет у видачі:

Впровадження розмітки для рецептів на практиці показало значне підвищення CTR.

Мікророзмітка ImageObject

Розмітка картинок. Дозволяє передати ботам пошукача більше інформації про зображення й дозволяє виводити зображення в сніпет. Список усіх можливих атрибутів: ImageObject. Рекомендується використовувати цей тип розмітки для зображень у контенті (блог, стаття).

Код для розмітки зображення:

Мікророзмітка Event

Служить для позначення подій. За допомогою словника Schema.org виводимо в сніпет детальну інформацію про будь-який захід. Приклад коду мікророзмітки:

Як виводить гугл івенти в сніпет:

Мікророзмітка FaQ

Популярний інструмент для виведення на сайті, питань - відповідей, що хвилюють користувача. Має широкий спектр можливостей. Правильні FaQ позитивно впливають на CTR і підвищують лояльність користувачів. За допомогою мікророзмітки питання-відповідь додаємо перелінковку на сайті, збираємо інформаційні запити, привертаємо увагу з видачі, використовуючи емодзі ?. Для впровадження цієї мікророзмітки на вашому сайті обов’язково повинна бути форма зворотного зв’язку, де користувачі мають можливість звернутися зі своїми питаннями.

Алгоритм впровадження ефективної мікророзмітки FAQ:

  1. Зібрати список питань, що цікавлять користувача.
  2. Кластеризувати питання за необхідними сторінками.
  3. Складання відповідей на питання з урахуванням перелінковки на сайті.
    Варіанти відповідей мають бути доступні на сайті;

Формат: 1 питання користувача — 1 відповідь представника сайту.

  1. Прописати код розмітки й перевірити у валідаторі коду. Можна скористатися генератором цієї розмітки. Безплатний і зручний інструмент: FAQ Page Rich Snippet Generator.
  1. Впровадити код мікророзмітки на сайт.

Приклади фрагментів з FaQ:

Мікророзмітка Review

Пропонована семантична розмітка дає змогу позначити відгук на фільм, книгу, рецепт, додаток і організацію. Основні атрибути схеми Review:

Приклад коду:

Сніпет із видачі:

Мікророзмітка Blog

Схема, що дає змогу виводити в сніпет дату публікації поста. Це необхідно, оскільки в разі інформаційного запиту найважливішу роль відіграє актуальність інформації.

Приклад коду мікророзмітки:

Open Graph

Словник визначників, як буде виглядати посилання в соціальних мережах, що відправляється. Посилання з Open Graph містить зображення та коротку інформацію про контент на сторінці. Виглядає привабливо й підвищує клікабельність. Open Graph робить сайти помітніше в соцмережі. Протокол можна впровадити на сайт, прописавши його в коді або використавши плагіни для CMS. Обов’язково потрібно проводити перевірку валідності складеного графа до додавання на сайт за допомогою debug від Facebook. Мінімальний набір тегів для графа:

og: title

og: description

og: url

og: image

og: type

<meta property = «og: title» content = «Брендер»>
<meta property = «og: image» content = "<img class =" redactor-autoparser-object "=" «src =" https: // https: //brander.ua/ru… png ">">
<meta property = «og: type» content = «article»>
<meta property = «og: url» content = «https: // https: // brander.ua/ru ">
<meta property =" og: description «content =«Діджитал агентство Brander ">

 

Посилання Open Graph:

Висновки

Мікророзмітку створили як єдину мову для розуміння вмісту вебресурсів для пошукових систем. Зі свого боку пошуковики використовують отримані дані для доповнення інформації про зміст запропонованого результату у видачі. У такий спосіб вони допомагають користувачеві знаходити сторінки, що релевантні запиту. Це корисно як для користувача, так і для сайту. Видача на запит виходить точніше й інформативніше. Чи впливає мікророзмітки на ранжування прямо або побічно? Однозначної відповіді немає. Однак, після впровадження зростає CTR, зменшується показник відмови й ростуть конверсії. Отже, це не може не призвести до закономірного зростання в ранжуванні.

16 серпня 2021
4.7 / 5 (15 голосів)